Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan hogy túlérzékeny...

Létezik olyan hogy túlérzékenység a stresszre?

Figyelt kérdés

Ugy értem, hogy van olyan hogy valaki extra érzékeny bizonyos helyzetekre, ès jobban rástresszel mint egy átlag ember...? Amit a teste is próbál jelezni. Pl. Gyomor fájás, hányinger, hasmenés...stb.

Vagy ez inkább pszichés probléma...?

Hajlamos vagyok bizonyos helyzeteket túlstresszelni, ami mostanra addig fajúlt hogy ha csak egy bizonyos helyzetre vagy szituációra gondolok, vagy belegondolok megfájdúl a gyomrom, és van hogy megy is a hasam tőlle. De ha próbálok nem rá gondolni, akkor ezek a tűnetek nincsenek. Ennek van valami orvosi definiciója? Vagy ezzel mit lehet kezdeni? Köszi előre is a normális válaszokat. L,23


2018. ápr. 13. 01:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen. Pszichológus, ha nem elég akkor pszichiáter segít.


A szorongás a pánikbetegség előszobája....

2018. ápr. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, és lehet pszichológiai és fiziológiai oka is (pl. mellékvese fáradtság, és egyebek), menj el a háziorvoshoz, mond el neki ezeket és majd elküld valahova.
2018. ápr. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem én vagyok a környezetemben és körülöttem a legbékésebb leghiggadtabb amikor váratlan stressz éri az ember

Mindenki pánikol ideges kiabál én meg csak ülök átgondolom a helyzetet és megoldom


Két szitu van amitől gyomoridegem szokott lenni az a vizsga de az olyan szinten hogy 1 hónappal előtte úgy ráparázok hogy ideges vagyok remegek lefogyok 4kg gyomorgörcs és hányinger


A másik amikor a párommal veszekszünk nem szeretem a vitákat ...

2018. ápr. 13. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, de azt gondolom a stressz mindenki életében jelen van. Valaki könnyebben kezeli, valaki nehezebben. Meg kell találni azt a módszert, amivel te letudod küzdeni. Sport, mozgás, film, könyv, valami hobbi, bármi ami eltereli a figyelmedet, avagy megoldja az adott problémádat.

Nem egészséges ennyire rágörcsölni a dolgokra és én azt mondanám, hogy az sem egészséges, ha emiatt gyógyszerekkel, nyugtatókkal kezded el tömni magadat. Mert hogy ha ez pszichés (és 90%, hogy az), akkor ezt fogja javasolni súlyos esetben egy pszichiáter.

Ha egyedül nem tudod megoldani és szervi bajt nem találtak, akkor pszichológus segítségét kell kérni, hogy megtanuld kezelni a stresszt.

Rengeteg cikket is találni a neten hogyan tudod megnyugtatni magad, hogyan tudsz továbblépni. Avagy könyvek is íródtak erről.


Egy idő után megedződik az ember és beletanul.

2018. ápr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 köszönöm, igyekszem...tudod hogy ez nem jó de az utóbbi időben erősődtek meg ennyire ezek a tűnetek. Sosem tudtam jól kezelniba stresszt mert mindig aggódtam felesleges dolgokon is. Nemsokára lesz egy koncert amit már nagyon régóta várok, és ha erre gondolok akkor jelentkeznek ezek a tűnetek. Elötte sosem voltam ilyen. Lehet hogyha meglesz a konci akkor ez megszűnik.
2018. ápr. 13. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!