Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tudok tenni, ha hisztis...

Mit tudok tenni, ha hisztis vagyok?

Figyelt kérdés
Nem tudom kontrollálni magam,ha bármilyen kis frusztráció ér,dühöngök,majdnem sírok. Mindenen megsértődök. Mindig is nagyon neurotikus voltam,szeretném valahogy erősíteni az idegeim,de nem tudom mit tehetnék. 28 éves vagyok,lány.

2016. júl. 25. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Ez engem is érdekelne..Bárkit megkérdezek annyi a válasz ne hisztizz..de ez nem így meg nem tudok leszokni minden sz*ron sírok hisztizek minden rosszul esik..Pedig én a páromat is boldoggá akarom tenni.. 18/L
2016. júl. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Uralkodsz magadon mint a többi ember. Eleinte nehezen, késöbb egyre könnyebben megy majd.
2016. júl. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A probléma lényege épp az,hogy nem tudok úgy uralkodni magamon,mint mások. Akaraterőm pl van,de ezen a téren hiába.
2016. júl. 25. 10:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Több lehetőség is van, nem csak a "ne hisztizz", ami valójában nem is lehetőség.


A táplálkozás például sokkal fontosabb, mint azt a legtöbb ember gondolná.

Amennyire lehet kerülj mindent, ami az agyat izgatja. Kávé (ha nagyon szereted akkor maradjon a "macikávé" vagy a legkisebb koffein tartalmú cappuccino), cigi, alkohol, energiaital, csoki (mert a B vitaminokat gyilkolja, ha mégis eszel akkor jó minőségű legyen).


Vitaminok közül több is hat az idegekre. B komplex és folsav(egymás hatását erősítik, így nem érdemes külön csak az egyiket szedni), magnézium, cink és sok-sok omega3.


Táplálkozás: kevés szénhidrát legyen, az is lassú felszívódású. Kivéve ha valami megerőltetőt csinálsz, az előtt vagy után közvetlenül lehet enni gyors felszívódásút is.


Menstruációs ciklus rendezése, ha PMS-ed van akkor keress rá mit tegyél ellene. Szinte minden ami jó rá jó a hiszti ellen is. Persze, nem egyik napról a másikra lesznek változások.


Sport, mozgás. Jó a feszültségek levezetésére és ha szép tested lesz tőle és magabiztosabb leszel az is segít a hisztin.


Bármilyen módszer, ami segít megtanulni hogyan szabályozd magadat, a gondolataidat, ami segít önbizalmat adni. Lehet ez jóga, agykontroll, meditáció.


Rengeteg módszer segít kideríteni, hogy milyen lelki gondod van amiért ilyen vagy, illetve valamilyen lehetőséget ad arra, hogy változzál: Pl. családállítás, life coaching, élet terápia, EFT (kopogtatásos módszer). Akár a rendszeres masszázs is segíthet pl. shiatsu. Érdemes kommunikációt tanulni, illetve a testbeszédre figyelni, mivel a test is visszahat az idegrendszerre. Nagyon sok minden van amit az internetről, könyvekből meg lehet tanulni.


A legfontosabb, hogy rájöjj mitől vagy bizonytalan, mert a hiszti a belső bizonytalanságot mutatja a legtöbbször, ha neurotikus voltál akkor nem véletlen jár együtt a kettő. Akár külső segítséggel, különböző önbizalomnövelési technikákkal ha változtatsz lassan, kisebb-nagyobb visszaesések után lényegesen kevesebbszer fogsz dühöngeni. Nem mondom, hogy teljesen elmúlik, mert azt nem tapasztaltam, de a jelentős csökkenés is sokkal jobbá tette az életem :)

2016. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm neked ezt a választ! :))

Megy a zöld kéz.

2016. júl. 25. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!