Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félek kimutatni az...

Miért félek kimutatni az érzéseimet/ elmondani a véleményemet?

Figyelt kérdés

Nem mutatom ki az érzéseimet, a szeretetemet mások iránt még a családtagjaimnak se. Az érzelmeim nagyon semlegesnek és egyformának tűnhetnek, de belül nagyon sok minden van bennem. Amikor megölelnek persze visszaölelek, de magamtól nem szoktam csak úgy megölelni mást őszintén. A barátaimnak se szoktam elmondani, ha tetszik valaki mert kínosnak érzem, de sokszor még magamnak se merem bevallani. Már ők is megemlítették, hogy soha nem mondom el a véleménymet semmiről. Egyszerűen nem szeretek veszekedni és konfliktusba kerülni. Vagy úgy érzem, hogy az én álláspontom nem olyan fontos, hogy meghallgassák. Sokszor kerülök olyan szituációba, hogy később visszagondolok mit mondhattam volna máshogy. Alapból nagyon nyitottnak tűnhetek, mert kedves vagyok másokkal meg könnyen barátkozom. Jól szoktam állni a dolgokhoz és az emberekből mindig a legjobbat nézem ki. Ennek ellenére úgy érzem, hogy nem teljesen nyílok ki és nem tudom miért nem. Már elegem van, hogy nem ismernek az emberek és hogy mindig a békés megoldást választom. Hogyan változtathatnék? (és mitől van ez?)

17/L



2018. ápr. 17. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Néha én is zárkózottabb vagyok és gátlásos, ha szeretnél beszélgetni, írj privátot.
2018. ápr. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pont ugyanígy vagyok, csak kicsit idősebb, de már kezdem úgy érezni hogy ezen soha nem fogok tudni változtatni. Én azt vettem észre azért lettem ilyen, mert mások akik körülvesznek barátok, család, szóval valahogy erősebb személyiségűek mint én. És úgymond elnyomnak vagy nem is tudom. Ez miatt eléggé önbizalomhiányos is lettem, ha pedig valaki megharagszik akkor lelkiismeretfurdalásom van. Szerintem próbálj meg kiállni magadért, és vállald fel azt aki vagy.
2018. ápr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy már nem is tudom milyen vagyok igazából
2018. máj. 25. 10:41
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sem mertem, úgy véltem, az a gyengeség jele és emiatt mindig is elrejtettem az érzelmeimet mindenki, még a fiú és a lány barátaim elől is. Amióta egy komolynak ígérkező kapcsolatban vagyok (több hónapja vagyunk együtt), azóta ki merem mutatni elsősorban a barátnőmnek. Próbálok változtatni a helyzetemen, hogy a barátaim előtt is ugyan ilyen legyek, még több - kevesebb sikerrel.

A beszélgetések adhatnak neked löketet a változtatáson, ha eddig nem támadtak téged hátba. Ha úgy véled, akkor írj és beszélgethetünk😊 20/f

2018. máj. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!