Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Testvér nélkül nevelkedett...

Testvér nélkül nevelkedett embereknél mindig jellemzőbb az önzőség, vagy ezt nem lehet ennyiből általánosítani?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 19. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Jellemzőbb, de a nevelésen múlik.
2018. ápr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 valaki valahol 013 válasza:
Egyke vagyok, de mégis a legnagyobb hibám hogy mindig azt akarom hogy másnak legyen jó, akkor is ha az nekem nem épp a legjobb. Nem minden esetven, de elég gyakran van így. Úgyhogy sztem nevelés kérdése 😊
2018. ápr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Én pont fordítva mondanám. :) Az egykék mint én nem tudjuk milyen az amikor osztozkodni kell valakivel és én pont ezért szeretek mással megosztani dolgokat mert én nem utáltam meg az osztozkodást. Lehet hülyéül magyaráztam ezt. :D Lényeg hogy én nem vagyok önző annak ellenére hogy egyke vagyok. :)
2018. ápr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, lehet pont ezek után lesz a legfurább amit írok amit nem is értem miért alakulhatott így, én bizony sajnálom a pénzt. nem adok borravalót sehol, ha túlárazott valami mint amennyi pénzt én szánnék rá nem veszem meg, stb. dolgok. mondhatni egyedül nevelkedtem, egy 12 évvel idősebb nővérem volt aki nagyon hamar kirepült, de szüleim sem viselkedtek soha hasonlóan szóval nem is értem
2018. ápr. 19. 22:27
 5/7 anonim ***** válasza:

# 4 Ezek teljesen hétköznapi dolgok amiket te leírtál attól hogy nem adsz borravalót attól még nem leszel önző (Főleg azért mert nem is szokás Magyarországon borravalót adni az már bele van kalkulálva az árba)

Attól sem leszel önző mert nem veszel meg valamit ami nem fér bele a keretbe. Igazából ennek kellene lennie a normálisnak ahogy te gondolkodsz.

2018. ápr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nevelés kérdése.


Én önzetlen vagyok és adok, szeretek segíteni.

Unokahúgom meg féltékeny mindenkire és irigy.

2018. ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy testvérem van, és iszonyú önző tudok lenni, pedig a testvéremmel egyforma nevelést kaptunk, és ő nagyon jószívű.
2018. ápr. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!