Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet csinálni egy borzasz...

Mit lehet csinálni egy borzasztóan szeretethiányos lánnyal?

Figyelt kérdés

Egy nagyon értelmes, okos és aranyos lány, akinek mindenről van véleménye és elég határozott értékrendet követ, erkölcsileg is rendben van. Abszolút nem a felelőtlen, céltalan, lázadó és fűvel-fával kavaró tinik közé tartozik, ő teljesen más. Felelősségteljes, ambíciózus, szorgalmas, leginkább a jövője érdekli stb., stb., nem írom le még egyszer, mert gondolom mindenki érti, hogy mire gondolok. Ugyanakkor nagyon szeretethiányos és látszik rajta, hogy törődésre, szeretetre, figyelemre vágyik. Normális szülei vannak, akik nem hagyják magára, mindent megadnak neki, amire szüksége van, sőt...ugyanakkor úgy néz ki, hogy érzelmileg mégsem kap meg mindent. Elmondása szerint sokat dolgoznak, kevés időt töltenek együtt, ritkán beszélgetnek és nem igazán alakult ki köztük egy erősebb, mélyebb kapcsolat. Barátai vannak, de velük is felszínesebb a kapcsolata, szintén ritkábban találkoznak és beszélgetnek, de tőlük sem kap (elegendő?) érzelmi támogatást.


A lényeg az, hogy valóban látszik rajta, hogy magányosnak érzi magát, egyedül van, olyan kis szomorkás a tekintete és már annak is borzasztóan örül, ha valaki akár csak egy picit is foglalkozik vele, odamegy hozzá, megszólítja, megkérdezi hogy van, megsimogatja stb., de ez elég kockázatos... Én nem vagyok vele olyan kapcsolatban, hogy ölelgessem, szeretgessem stb. és nem is akarom félrevezetni, de próbálok neki segíteni, amennyi tőlem telhet. Viszont azt tapasztalom, hogy alapvetően ő is felelősségteljesen gondolkodik, felismeri mások szándékát, látja az esetleges következményeket stb., ugyanakkor, ha valaki közeledik felé és bármilyen jellegű érdeklődést mutat iránta, akkor kb. el van varázsolva és mindent elfelejt, teljesen naív lesz, mert annyira örül annak, hogy végre vele is foglalkozik valaki. Ezt pedig nyilván rengetegen ki akarják használni és emiatt aggódok, mert nem szeretném, ha bárki is bántaná vagy bármi ilyesmi.


2018. ápr. 24. 16:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
És azt kifelejtetted, hogy te fiú vagy és szerelmes vagy belé és a szeretethiányt csak úgy és azzal lehet orvosolni, ha felszeded és te szeretgeted xD
2018. ápr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
Tedd ezt, neki biztos nem a lelke szomorú, mert akinek igen, azt nem lehet szeretgetni. *
2018. ápr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Te ki vagy a történetben?
2018. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon sok ilyen ember van mostanában..ezen tennem tudsz segíteni azt az űrt ami benne van te nem tudod kitölteni. Mástól várja el ezt a féle támogatást és ráadásul az sem biztos (ahogy írtad kockázatos) hogy szeretetre vágyik.


Viszont ha mégis akkor is az te a gyerekkori szeretet amit nem kapott meg sehogyan nem tudod pótolni ezt a dolgot neki kell megtanulni kezelni.


Sok ilyen baratnőm volt igazából akkor láttam változást, ha mindig olyan dolgokat csináltam ami miatt felnézett rám vagy szigorú szabályok közé “szorítottam” de ez nagyon fárasztó ha viszont tud viszonozni nem csak kapni tud akkor azért szerintem ne hagyd el.

2018. ápr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem, félreérted. Én elismerem, hogy ő egy nagyon értékes lány, de direkt leírtam, hogy nem vagyok vele olyan kapcsolatban, hogy bármi (max. egy ölelés) is történjen és nem is lehetek. Egy ideje már tanítom őt (és nő vagyok egyébként), valamennyire már ismerem én is és azért nekem számít, hogy mi van vele, már csak azért is mert ez esetlegesen az eredményeire is hatással lehet, amit szintén nem szeretnék, mert ő többre képes. Egyszer láttam rajta, hogy rosszul érzi magát és odamentem hozzá, elsírta magát és ekkor mesélte el, hogy mi a baj, mit érez és beszélgettünk. Azóta pedig már többször is láttam rajta, hogy picit meg van zuhanva.
2018. ápr. 24. 16:23
 6/13 Sziklamester válasza:
100%
Szerintem az lehet a baja, hogy nem igazán olyan emberekkel van körülvéve, akikkel komolyabb dolgokról tudna beszélgetni, meg talán a szüleinek is szeretne bizonyítani, hogy értékeljék, de nem kapja meg ezt otthon és emiatt frusztrált. Azt nem kérdezném meg, hogy van e barátja és vele mennyire jön ki jól, de ha szomorú és nem igazán találja meg azokat az embereket, akikkel ő szívesen lenne, akkor egyedül van még és boldogtalan. Igazából azt teheti csak, amit sokan, hogy megpróbál keresgélni különböző helyeken, ami az érdeklődési körébe tartozik és ott próbál meg keresni. Én erről lemondtam, mert engem annyira az ismerkedés nem köt le és nem keresek barátokat vagy társat, de ez ember típustól függ. Te nem tehetsz érte többet, mint amennyit eddig tettél, mert nem vagy se a lelki szemetese sem pedig egy olyan személy, aki annyira közel áll hozzá, hogy tudja épp mi jár a fejében. A legjobb talán az, ha elmondod neki, hogy nézzen szét az érdeklődési körében, ma már az internet világában tud találni pl olyan tanfolyamot, klubbokat, ahol foglalkoznak az emberek egymással és talán talál olyanokat, akikkel többről is tud beszélgetni. Ezután viszont szerintem hagyd, nem tudsz rajta úgy segíteni, ahogy szeretnél. Idővel megtalálja azokat, akikkel jól érzi magát és nem lesz szeretet hiánya.
2018. ápr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

A másik ember felé a szeretetet nem csak úgy lehet kifejezni, hogy testi kapcsolatban kerülsz vele. Senki nem várhatja el tőled. Meg nem is kell. Több fajta szeretetnyelv létezik, nála szerintem az elismerő szavakkal tudnál javítani a helyzeten, vagy ugye a mosoly ragadós, ha te mosolyogsz, akkor a környezeted is hasonlóan fog reagálni a reakciódra, de ezeket még lehetne sorolni.

Szerintem az illetőnek érezni kell, ha jelentősen megborul majd az adok-kapok közötti egyensúly. Tudnia kell, hogy hol a határ.

2018. ápr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha meg nő vagy az még rosszabb, beleviszed a leszbikusságba, pláne ha fiatal és befolyásolható.
2018. ápr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

hű gyerekek, hogy itt mi retard megfordul..mik ezek a válaszok..kussoljon már akibe nem jutott lélek



jogos a félelmed..amit te tehetsz azt meg is teszed


annyi hogy ha a bizalmasa vagy akkor rád nézne a feladat, hogy felépíts benne egy vedekező reflexet


most csak egy példa: biztos van az iskolában nagyszájú-bunkó, csendes-gennyláda, hallgatag-igaz barát meg nagyhangú-érző lelkű gyerekből legalább egy-egy..


kezdd el neki bemutatni ki milyen ember..vagy a téma közepébe vágva vagy órán..


és minden elismerés, hölgyem..

2018. ápr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Ìrásod alapján ffi lehetsz. Szép dolog, ha próbálsz neki segìteni.
2018. ápr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!