Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokat gondolok a legrosszabbra...

Sokat gondolok a legrosszabbra, ez baj? Többi lent

Figyelt kérdés
Abbahagytam egy képzést (amit egyébként nem gondoltam teljesen at és komolyan) és azóta (bár előtte is foglalkoztatott a dolog) elég sokat gondolkozok azon, milyen rossz lenne hajléktalannak lenni. Ami érdekes az, hogy egy elég jómódú családban nőttem fel és mindig volt munkám, jelenleg több is és nincs gondom vele, mindig dolgos ember voltam (kivéve a középiskolát). Meg tudok mindig újulni, felveszem a ritmust minden élethelyzetben, de mégis félek, hogy egy napon ki kerülök az utcára. Gondolom ezen nem csak én agyalok olykor, de én elég sokat az a gond. Pl. Olyan gondolatok, hogy “mit tennék ebben a helyzetben, ha most kint lennék, hogyan oldanák meg, hogy újra találjak munkát valahol?” Stb. Sokan körülöttem kinevetnek, hogy ezen ne aggódjak ennyit, mert talpra esett vagyok. Vélemény, tapasztalat? 23F

2018. ápr. 24. 23:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Oldanám*
2018. ápr. 24. 23:20
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezen sokat szoktam én is agyalni. Nem a munkával van a bajom, hanem azzal, hogy egyedül nem biztos, hogy meg tudnék abból a pénzből élni.

Szerintem ez egy generàciós tünet.

Utcára akkor kerülhetsz szerintem, ha kisemmiznek, nincs munkád, felérted a tartalékaidat, nem vagy egészséges (akár testben, akár mentálisan) nincsenek barátaid, vagy családtagjaid, akikhez fordulhatsz.

2018. ápr. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát igen. Nekem egyébként a meditáció szokott segíteni, átgondolom mélyen mit es hogyan szeretnék alakítani az életben. Az a “baj” a mai világgal , hogy hatalmasak lettek az igények magunk felé nézve is és az elvárások is. Én pl a munkában kezdtem ráeszmélni ettől függetlenül arra, hogy nem is vagyok olyan gyenge és elesett ember. Hogy simán meg tudom oldani a dolgaimat és haladni az életben. A suli helyett kellett valami, elvégre. Gondolom ez az utcára kerülés gondolatok abból is jöttek, hogy megkaptam párszor, ha nem végzek ez lesz (nem jó motiváció egy ilyen..) De én a fejembe vettem, bármi lesz megcsinálom magamnak a dolgaimat.
2018. ápr. 25. 00:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Munkán kívül nem köt le akkor semmi értelmes, mint haverok, barátnő vagy hobbi, mi? Akkor ér rá ennyire az ember irreális problémákat kreálni.
2018. ápr. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem irreális ez a probléma. Bárkivel megeshet, hogy elmozdul a talpa alól a talaj, nem mindenkit támogatnak hátulról, a kudarcból való talpraállás pedig szinte lehetetlen ilyenkor, ha nincs kire számíts, van, hogy magadra se tudsz.

Én pl inzulinos cukorbeteg vagyok, sokat agyalok, hogy hogydanám meg, ha mindenem elveszne.

2018. ápr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van egy tucat hobbim, de tény hogy barátnőm jelenleg nincs 😀. Inkább mondom, az lehet az oka hogy félek, az adott végzettség nélkül nem fogok tudni érvényesülni (tanári pálya) , de jelenleg is van teljesen korrekt munkám plusz sok maszek munkám. Figyelni kell sajnos..
2018. ápr. 25. 18:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát a tanári pálya jelenleg amúgy se a legjólfizetőbb, és nem igazán mondják rá, hogy “érvényesül” vele az ember. Amúgy is inkább hivatás, legfeljebb biztonságérzetet adhat, elkellnek a (jó) tanárok. Nem gondolkodtál azon, hogy elvégzel valamilyen szakmát mondjuk? A tanári vágyat feladtad teljesen?
2018. ápr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Teljesen lebeszeltem magam róla miután több félévet rászántam és sajnos alig haladtam vele, ma szerintem nagyon nehéz célba érni vele. A folytonos változások és semmibe nezesek pl a változó mintatervvel tett be nekem a végén és döntöttem úgy hogy jó, akkor ideje lépni. Ettől függetlenül ilyen kisebb tanfolyamokat csináltam már pl turavezeto kalandpark, azzal évek ota tudok dolgozni, msot pedig a kereskedelemben hajtok egy jó cégnél. Le kellene rakni jó szakmát persze, de egyenlőre meglátom hogyan alakulok. Én azt látom, aki keres, az talál utat és munkát. De sokszor eszembe jut és fog is az említett kérdés ..😕
2018. ápr. 26. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!