Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elegem lett ebből az orszából...

Elegem lett ebből az orszából lépni akarok, voltál már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Tehát sajnos nincs valami nagy végzetsém sima szakmunkás vagyok de őszintén szólva nem igazán befolyásolta az eddigi karrieremet, mert bárhova mentem dolgozni csak a testi erőmet használták.


Kivül erős vagyok, és hát az emberek ez miatt butának is láttak mivel hogy erős biztos nincsen sok esze MINDENHOL bárhol dolgoztam eddig ebben a városban.


Hiába tudtam megcsinálni azt vagy még többet mint mondjuk az az ember aki nálam tegyük fel jobb pozicibóban volt ÉN AKKOR IS buta vagyok, mert van bicepszem.


Mostanában elfogadtam azt, hogy igy látnak az emberek viszont azt már nem hogy nálam sokkal butább emberek (mert ilyen is léteznek) én is meglepődtem, de még a 8 általánost sem végezték el jobban keresnek nálam.


A jelenlegi munkahelyemet éppen ezért hagytam el, de egyébként teljesen mindegy mert mindenhol ahol eddig voltam ez volt.


150 ezer forintot kerestem fizikai munkával, nálam a sokkal hülyébb kb 200 ezret.


Ezzel még mindig semmi probléma nincs, mert ez az 50 ezer forint nem nagyon számit, nevetséges összeg.

A 150 ezer is eléggé az azért cserébe amennyit dolgoznom kellett.


Hanem hogy teljesen levannak minőstive ebben az országban az emberek egy agyhalott munkásként.


Nem akarok dolgozni ilyen emberek között.


Éppen ezért felmondtam nem látom értelmét itt ebben az orszában SEHOL fizikai, gyári munkát végezni. Nem vagyok lusta kb 5 évig ebben dolgoztam de elég volt...


Szóval mivel nem keresek itt elég pénzt (csak egy kocsim van amit fel kellene tartani, de még azt is csak nagyon nehezzen tudom, barátnőm, kapcsolatom sincs jelenleg) úgy döntöttem, hogy változtatok.


Nem nagyon hiszek ebben, hogy külföldön majd nekem teljesen megváltozik az életem mert ott is valószinüleg csak egy szaros munkásként fognak számon tartani, nem a dicséretet várom el mástól hanem pénzt.


Viszont nagyon elgondolkodtam pár dolgon és eléggé döntésképtelen vagyok.


Az egyik:


-csak alkalmi munkákat vállalok amikből sok pénzt lehet keresni viszont nem állandóak.


-Külföldre megyek


-Megpróbálom újra kezdeni az életem és tanulok valamit (amivel nem lenne baj, csak itt van minden a nyakamon)

-Vagy az összeset amit leirtam szépenlassan sorjában megcsinálom.

-Bünöző leszek (ami egyértelmüen alapból bukta, de legalább lenne pénzem).


-Havi 20 ezer forint munkanélküli segélyel nem megyek semmire.


Nem tudom eldönteni mi lenne az igazán helyes.


Volt már valaki ilyen helyzetben? Hogyan oldotta meg?



25f



2018. ápr. 25. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Szakmunkásként is lehet nagyon jól keresni. Mi a végzettséged?
2018. ápr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Megmondom őszintén, az írásképed alapján nem tűnsz olyan intelligensnek, amilyennek gondolod magad.


Nyelvtudásod van egyáltalán? Oké, hogy magához a fizikai munkához nem kell nyelvtudás, de abba belegondoltál, hogy hogyan fogod megkapni azt a munkát? Hogyan fogsz állásinterjúra menni, ügyeket intézni, és mit fogsz csinálni, ha esetleg valami problémád adódik pl. az egészségeddel, a lakásoddal vagy bármivel?

2018. ápr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Mekkora a karod?
2018. ápr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

A kérdésed stílusa alapján NEM a fizikai eröd/izmaid miatt tartanak butábbnak, nem igazán tünsz értelmesnek.


Külföldön hogy akarsz boldogulni? Tudsz valamilyen nyelvet olyan szinten, hogy tudj munkát keresni, ügyintézni?


Ugyanis azt azért gondolhatod, hogy magyarul senki nem fog megérteni, és aki meg "segít", az a legtöbbször átver és a saját zsebére dolgozik.


Van annyi félretett pénzed, hogy amíg találsz ott munkát, addig tudj hol élni?


Mire ugyanis találsz bármilyen munkát is, számíthatsz arra, hogy két-h´arom hónap eltelik.


Tudod, mennyibe kerül Nyugaton az alapmegélhetés és mennyi egy szakmunkás fizetése?


Elárulom, hogy egy szoba bérlete 300-500 Euro havonta, kaja nem túl igényesen szintén 200 fölött van, közlekedés megint 200-250 Euro, és egy szakmunkás nettoja kb 1200-1300 Euro. Szóval annyira azért nem lennél ott sem elengedve, mert amiket írtam, abban nincs benne a napi pár üveg sör, a cigi, a szórakozás, autófenntartás, stb.


A helyedben maradnék MO-on, elkezdenék valamit tanulni, meg olyan munkahelyet keresni, ahol a szakképzettségednek megfelelö kunkád van.

2018. ápr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

részben egyetértve az elöttem szólókkal, azt gondolom hogy nyilván valamilyen egyszerübb szakmát tanultál (kömüves, festö stb.) amiben tényleg hamar culágerként találod magad.


-25 vagy elötted az élet, bünözés kizárva, semmit sem nyersz, csak veszithesz vele.


-külföldre csak akkor menj ha van megtakaritásod, de akkor feltétlen ott próbáld ki magad, ez a legjobb életkor rá.


-továbbtanulás jó ötlet! elöször is: mebizonyithatod magadnak hogy nem vagy buta, másrészt ha tényleg ügyes leszel az új munkádban akkor a munkaadók kénytelenek lesznek azt meg is fizetni. (tapasztalatból beszélek)


ami fontos: bármivel is foglalkozz, olyan legyen amit szeretsz csinálni, amit élvezel, és akkor is csinálnád ha semmit sem fizenének érte!

2018. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok annyira okos, nem írok helyesen. Szerintem sehol nincs leírva hogy okos vagyok, stb stb 😀 szóval nem értem miről van a szó és azt sem hogy ez miért fontos (oda irtam hogy tanulni szeretnék) csak sok a gondom de mindegy.


Egyébként köszönöm a válaszokat, meggondolom mégegyszer külföldet! Lehet tényleg nem vagyok alkalmas rá!

2018. ápr. 25. 13:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Hmmm...


Ha te szakmával csak 150 ezret kerestél, a nálad sokkal hülyébb meg 200-at, akkor ki is a hülye? 🤔🤔🤔


De ne ez legyen a lényeg! Menjél ki, nézd meg milyenek a körülmények, tölts el legalább fél-egy évet 1-2 cégnél, és döntsd el, hogy megéri-e kint dolgozni, vagy inkább itthon próbálnál előrelépni. Frusztráltkozásnál sokkal előrébb lennél vele, az biztos...

2018. ápr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!