Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy nap hány órát tanuljunk?

Egy nap hány órát tanuljunk?

Figyelt kérdés

Mik a legjobb tanulási stratégiák és hány óra legyen? Kinek mi vált be?

Önszorgalomból szeretnék, meg hogy élesítsem az elmém tágítsam a tudásom


2018. ápr. 27. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam, hogy néha ha eszembe jut hogy tanulni kéne, akkor nekiülök. Csak oda koncentrálok, figyelek, de amint elkezdem unni vagy akár csak egy pillanatra is érzem hogy másfelé figyelek, abbahagyom, mert úgysem fog az agyam. Elmegyek csinálok valamit, lehet ez játék, nézek egy animét, zenét hallgatok bármi. Ezeket is be szoktam táblázni hogy pl. egy rész anime, és utána folytatom a tanulást. Vagy tíz perc zene és utána tanulás tovább. És tudatosítom magamban közben, hogy amint vége a szórakozásnak, tanulni fogok. Aztán tanulok tovább, következő alkalommal már kicsit tovább próbálom. Tehát amikor már elkezd kicsit lankadni a figyelmem, még utána is valamennyit próbáljak tanulni. Ha hosszabb idő telik el a két tanulási fázis között, akkor a szórakozós rész közben mindig megpróbálom felidézni amit tanultam. Ha csak pár szó jut eszembe, már akkor is tudom hogy maradt meg valami :D

A pár szóról jutott eszembe. Olvasd át az egész anyagot többször, de szedj ki belőle kulcsszavakat és ezeket tanuld meg teljesen. Ha a kulcsszavakat megtanulod, és mellé átolvasod az anyagot, az agyad automatikusan ki fogja egészíteni a szavakat a megfelelő információval. Legalább is nálam így működik, de lehet egyénfüggő :D


Én így csinálom már ötödik éve (4 osztály szakközép+ egy év OKJ. Rendszergazda szakon) És az öt év alatt négyesnél rosszabb eredményem nem volt. És ez itthonra is igaz :D A c++ programozást kezdtem tanulni itthon egy hete, és már egész jó kis programokat tudok összerakni (nyilván nem ilyen hatalmas nagy szoftvereket, csak pár soros kis apróságokat)


Remélem valamennyit tudtam segíteni :D

2018. ápr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ilyen általános tudásra akarsz szert tenni, vagy csak élesíteni a látóköröd, akkor javaslom, hogy kezdj el olvasni könyveket, bármilyet. De ha sosem rajongtál az olvasásért, akkor nézz dokumentumfilmeket. Ezek egy része nem csak a tudást segíteni fejleszteni, de egészséges érzelmi intelligenciát kölcsönöz. Szóval ha tanulni akarsz, úgy hogy élvezd is, és ne csak az órákat számold, sírj, nevess, szeress, vágyakozz valami újra. Ilyen módon örökké vágyni fogsz a tudásra.
2018. ápr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én őszintén szólva semennyit nem szoktam, a házikat is az órák közötti szünetekben szoktam megírni. Csak akkor kezdek el tanulni, ha 1-2 nap van hátra a témazáróig. Sokkal kényelmesebb így, ráadásul még frissen emlékszem mindenre, mikor a dolgozatot írjuk.
2018. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A földrajz tanárommal erről komolyan elbeszélgettünk.Ami engem érdekel azt ugy meghtanulom hogy nem is akarom és szóról szóra évekig bárhol bármikor fel tudom idézni,ezeket ugy tanulom meg(töri és föci) hogy elolvasom azt belőle ami érdekel.Víziókat kreálok, egy idő után elfelejtem amit olvastam,ezért újra olvasom.Majd a kis fejemben kreált dolgokat tovább viszem amihez elolvasom az egész szöveget.Ezt ismételgetem addig míg a dolgokat reálisan tovább tudom gondolni.Ha már nem tudom tovább gondolni akkor kész,megtanultam.De ez nálam csak 1-2 töri és gazdasági témánál válik be. a föci tanárnőm tanácsa röviden:Figyelj, olvasd ami ott van előtted, ne stresszelj, ne írj jegyzetet,hagy a rákba mert nem ér semmit és köss mindent valamihez amit szeretsz vagy ami érdekel.Vagy például színek olyan dolgok amik gyakran jönnek veled szembe
2018. ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!