Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nővérem egy szociopata?

A nővérem egy szociopata?

Figyelt kérdés
Már kiskorában is más volt mint a többi gyerek. Mindig előbb cselekedett, aztán gondolkozott, hogy ő most mit is csinált, de sose vallotta be, hogy ez most rossz döntés volt. Sokszor elvette az én dolgaimat, ha nem engedtem őt az se érdekelte, és sokszor ok nélkül oda jött és megütött. Mindig volt valami balesete, 6 éves korára 3x törte el vagy a kezét vagy a lábát. Ha a szüleim tiltották, ő megjobban csinálta, és nem törődött azzal se, ha baja esik. Minden kis apró szóval megbántott engem, vagy a szüleimet, de ő ezt fel se fogta. Mindig a figyelem középpontjában akart lenni, már nagyon kicsi kora óta, ha meg pont nem ő volt (ami nagyon ritka, mert mindig róla volt szó), akkor tett róla, hogy megint ő legyen. Sokszor volt agresszív viselkedése, pedig ő maga nagyon ritkán ideges vagy nyugtalan. Szófogadatlan volt, és élvezte azt, ha valami rosszat csinálhat és ezzel idegesít bárkit. Mindig is kíváncsiskodó személy volt, ha valami érdekelte, vagy csak szimplán kíváncsi volt, addig nyavalygott anyuéknak, míg meg nem tudta a választ. Sose köszönt meg semmit. Úgy gondolta, hogy kötelességünk őt kiszolgálni. Ha nem tettük, akkor kitört a 3. világháború. Anyámék ahoz a módszerhez folyamodtak, hogy ha rosszat csinál akkor megbüntetik. Ez régebben is így ment, csak most szigorúbban pedig próbálták. De ez se hatott rá, mint ahogy semmi. Most lesz ehónapban 16 éves, de semmi nem változott. Ha valami bajba keveredik, akkor mindig kitalál egy olyan hazugságot, amivel saját bőrét mentheti, képes olyanokat is belekeverni, akiknek köze sincs a dologhoz. Anyáék 4szemközt azt is megvitatták, hogy hogyan tud ilyen jól manipulálni. Anyáék az nagyon sokszor megtévesztette, ezt tudják ők is, de még mindig nem tudják rajta kapni, hogy most mikor manipulál és mikor nem. Ha veszekedésről, vitáról van szó, ő mindig benne van, és az "ellenfelét" legyőzi. Az eddigi konfliktusaiból mindig ő került ki győztesként, amit csodálok benne. Ha valamit szeretne, akkor nyalizós, addig kedveskedik, "nyávog" bárkinek, míg meg nem lesz az amit szeretne. Sosincs egy adott személyisége, mindig változik, rövid idő alatt tud alkalmazkodni az új környezethez. (Ahogy át került másik iskolába, már az 1. Nap beilleszkedett). Az osztálytársainak beadja az ártatlan kislány szerepet, de belül (ha ezt ő nem is tudja) egy szörnyeteg. Hiába nővérem, és szeretem ez az igazság. Tudom, hogy nem szeret engem, se senkit, eddig egy olyan dolgot se csinált amivel érzékeltetné, hogy fontosak vagyunk neki. Mintha csak egy tárgyak lennénk neki, ha megfelelünk az elvárásainak és van haszna belőlünk akkor eltűr. Ha egy új emberrel ismerkedik mindig tud valami újat mutatni és elbűvölő olyankor. Én azt a testvéremet szeretném, bár tudom hogy sose kaphatom meg. Egyáltalán nem megbízható. Ha valamit ígér, ő azt nem teljesíti, itt beadja az áldozatot, és valamit kitalál, hogy most ezért nem tudja most azért stb... Ő mindig kér, de sose ad. Én mindig adtam neki mindent, legyen az csokiról, vagy nagyobb dolgokról, de én azt sose kaptam vissza. Sokan mondták már neki, hogy a korához képest (még 15) úgy gondolkodik, mint egy legalább 20 éves nő. Sose volt neki bűntudata, ha valami rosszat csinált, sose érezte magát rosszul, és nem érezte, hogy ő most hibás. Elítél másokat. Ha pl: Az a srác meleg, akkor már hozzá se szól, pedig még meg sem ismerte. Beképzelt. Azt hiszi ő az isten, ő körülötte forog a világ. Mindenkit ő akar irányítani. Ha valamit kérdezünk tőle, sose ad egyenes válaszokat, ezzel is, hogy össze zavarjon minket. Ha valakit ellenfelének nyilvánít, mindent megtesz annak érdekében hogy tönkre tegye. Rendőrségi ügybe is keveredett már. Sose tanul a hibáiból. Osztálytársait, iskolatársait napi szinten ugrassza össze, mégis mindenki szereti. Ha valami nekem járna és nem neki, akkor addig mondja hogy az nem nekem járna, és még példákat is mond rá, hogy a végén muszáj oda adnom. Fényezi magát, a legjobb tulajdonságokat sorol fel magának, így könnyen barátkozik. Mindig közvetlen az emberekkel. Akit a barátainak hív, csak azért kellenek neki, mert hasznot lát bennük. Ő sose keresi őket, csak ha valamit akar. Irigy, kapzsi, ha valamit én kapok úgy néz rám, mint egy pszichopata, aki meg akar ölni, néha meg is ver. Néha nem érti a szavak jelentését, ha valaki viccet mond rá (egyáltalán nem gondolja komolyan az a személy) ő képes magára venni.

2018. ápr. 28. 07:56
 1/9 anonim válasza:

Vigyétek el pszihológushos csak el ne szökjön onnan. Ha így folytatja akkor lehet hogy intézetbe fog kerülni.

Volt egy ilyen barátom csak azt élvezte ha valakit piszkál vagy bajba keveri. Az iskolába be vitt egy kést és azzal fenyegette meg a tanárját hogy adjon egy 5 öst neki de nem sikerült neki, kirúgták az iskolából behívták a szüleit amikor megtudták mit csinált Péter azonnal vitték be az intézetbe és mostanáig ott van.

Ha férre értenéd nem azt mondom hogy a te nővéred is ezt fogja csinálni.

2018. ápr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján valóban annak tűnik. De, ha nem is szociopata, akkor sem lehet róla azt állítani, hogy ép elméjű.
2018. ápr. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%

Utálhatod a nővéred, de kár leszociopatázni. Nagy feneket kerítesz a dolognak, amiből az látszik, hogy itt komolyabb ellentét húzódik a háttérben.

Tedd fel az igazi kérdést.

2018. ápr. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

A leirtak alapján full olyan mint a volt csajom aki szerintem konkrét pszhiopata volt, ő volt ilyen beteges hazudozó.


Ő is hirtelen cselekedett ami nőtől furcsa is volt picit.


Egyik héten elmesélt egy történetet egyik verzióban, majd másnap egy teljesen más verzióban tálalta.


Továbbá tökéletesen illik rá az összes amit eddig leirtál.


Rendőrségi ügyekben is részt vett ő is, de inkább úgy MINDENKIT feljelentett aki nem adott neki igazat.


Nem tudom szerintem eléb bonyolúlt megállapitani valakiről, hogy szociopata,pszhiopata a mai világban mert elég sok/egyre több ilyen embert látok magam körül. 25f

2018. ápr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Addig fogja csinálni amíg valaki meg nem haragszik rá/rájön a kakikeverésére és úgy megtépik, hogy örülhet 2 szál hajnak.

Amíg fiatal valaki ez működhet, idősebb korban meglesz a következménye.

Szülőknek segítséget kéne kérniük vagy kiosztani egy két nevelő célzatú nyaklevest.

Elszaladt a csikó.. :) Tipikus példája annak, ha valakire ráhagynak mindent.

2018. ápr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Itt az élő példa hogy nem minden gyerek születik tiszta lélekkel....


Én bezárnám valahova... Vagy megverném.. ez beteg

2018. ápr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is megverném.Te is verd meg.Rontana lehet a helyzeten,sőt.A szociopaták tudják kezelni az ilyen helyzetet,szóval megint te jönnél ki rosszul,de nekem nagyon jól esne.Felvenném hangfelvételre ahogy rossz dolgokat mond nekem,aztán elvinném egy intézetbe.
2018. ápr. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Már próbáltam ezt amit leírtál, de mindig kimagyarázta magát belőle, játszotta a mártírt, hogy ő az áldozat és én voltam a hibás.
2018. ápr. 29. 21:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor is megverném.Főleg úgy,hogy tudom hogy ez az ő játéka.
2018. ápr. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!