Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetek ez ellen?

Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Sokan mondják azt nekem, hogy koromhozz képest jó a logikai képességem. De nem érek semmit, mert a matek, fizikába belegalyodok. Van úgy, hogy néhány alapfogalmat elfelejtek, vagy csak egyszerűen rohadt sok.

2018. ápr. 30. 00:41
 1/3 anonim ***** válasza:

A matek az egy az egyben logika (ha nem definíció szinten nézzük). Ha jó a logikád akkor az is megy. Ha nem megy, akkor még sincs olyan jó logikai képességed. (De ettől függetlenül lehet jó a korodhoz képest. Tapasztalatom szerint, az elmúlt években egyre inkább humán beállítottságúak a gyerekek, a logikus gondolkodásnak nyoma sincs meg sokakban, sajnos.)

Az, hogy az alapfogalmakat elfelejted nem csak a logikától, hanem a memóriától is függ. (Nekem például annyira rossz volt mindig is a memóriám, hogy töri és magyar érettségire összesen 1 hónapot tanultam, napi 12-15 órában. Ennek ellenére úgy mentem el érettségizni, hogy mindegyik tárgyból 3-3 tételt tudtam, mert a többi teljesen kiesett. A második héttől már nem is tanultam új tételeket, csak a régieket ismételtem mert azokat se nagyon tudtam a fejemben tartani. Matekból pedig 98%-os középszintű érettségit tettem úgy, hogy nem tanultam rá otthon 1 percet se.)

A sok feladatmegoldás általában segíteni szokott azoknak, akik első hallásra nem értik meg a matekot. Én ezzel próbálkoznék a helyedben elsőre.

2018. ápr. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz, végül is kiderült, hogy ha elolvasom a fizikát figyelmesem, jegyzetelek magamnak, megoldok pár feladatot, megcsinálok pár színes képet akkor minden rendben, és mondhatni, hogy értem ( ebből viszony leszűrhető, hogy lusta vagyok). A törit azt megtudom valahogy viszonyt jegyezni. De a matek vmiért mégis nehezebb, mint a többi tantárgy, de viszont a egyik legfontosabb a munkám eléréséhez (bár ezzel nem én vagyok így egyedül )
2018. máj. 1. 00:48
 3/3 A kérdező kommentje:
De mondjuk matekból nem mindig a feladat megoldásával van baj. Néha van úgy, hogy két számot rosszul adok össze, de az egyenlet levezetése az jó volt.
2018. máj. 1. 00:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!