Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetek az ellen, hogy...

Mit tehetek az ellen, hogy adatokat közöljelek rólam?

Figyelt kérdés
2 éve lakom kollégiumban, és nagyon ritkán előfordul, hogy nem veszem fel a telefonomat, ha a szüleim keresnek, de sosem szándékosan, ők mégis azt hiszik. Múltkor két órán keresztül nem volt nálam a telefonom, ezért anyám felhívta a portást, hogy mégis merre lehetek. A koliban vannak bulik, nagyon félek attól, hogy mostantól semmit sem lehet majd csinálnom, mert a Facebook nyilvánosság miatt anya tudja mikor vannak a bulik, és hívogatni fogja a portást, hogy éppen mit csinálok. Nem vagyok nagy piás, de buli alkalmával azért előkerül az ital, de anya még pezsgőt sem iszik szilveszterkor...Félek, hogy ha éppen olyat hall meg, ami nem tetszik neki, megjelenik a kollégiumnál, és jelenetet rendez. A kérdésem az lenne, hogy van-e arra jogszabály/törvény, ami tiltja, azt, hogy a portás egyáltalán megmondja anyámnak hogy hol vagyok, vagy azt hogy éppen mit csinálok? Sajnos ez a kapcsolat anyával már kimeríti a zaklatás fogalmát. 21L

2017. jan. 29. 19:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Ilyen kornál fel sem tudom fogni, hogy hogy nem enged egy kicsit is szabadon az anyád... egyébként a portán elmondhatod, hogy senkit se engedjenek be az engedélyed nélkül, bár tudtommal alapból sem szabad, bárki is legyen az illető. Jogszabály tudtommal nincs arra, hogy köteles megmondani merre vagy, viszont szerintem ha hamis információt ad meg, azért pedig az állásával játszik, azt meg nem mondhatja, hogy "hát nem tudom" mert akkor anyud teljesen biztos, hogy ott lesz. A legjobb az lenne, ha beszélnél vele, hogy szörnyű amit csinál, és hogy ez elég sok mindenben megakadályoz. Sok szerencsét! :)
2017. jan. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!