Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért foglalkoznak...

Az emberek miért foglalkoznak a másikkal az utakon?

Figyelt kérdés

Minden évben terítéken vannak a motorosok a sebesség és "zaj" miatt, és ezt olyan vájt fülűek szájából hallani akik be vannak fásulva 40 évesen, nyugdíjasként pedig megkeseredett szar emberek.

Mit tudják az ilyenek hogy mitől és miért olyan a hangja egy autónak vagy motornak? a tuskó tudatlan meg mondja hogy menjen csak majd megfogja egy oszlop, a fizika elintézi...


Kresz ide vagy oda, szabályok bár vannak, de ahogy egy Porsche-val nem foglalkoznak a táblákkal, max kis utcában lakott területen, úgy egy motoros sem fogja nagyon nézni mennyivel megy. Aki évtizedes rutinnal rendelkezik az tudja hol lehet menni igazán.


Lehet haragudni mérgelődni emiatt, de azzal egyetérthetünk hogy aki 200 lóerős motort vesz, az nem 50-el szeretne csoszogni, ugyanez igaz a kocsikra is mi indokolja az 400lóerőt egy közúti autóban ami ráadásul szériában is felveszi a versenyt más komoly kocsikkal, mégis rendszámos pedig mindkettő száguldó koporsó ennyi erővel.


Ezekre mindig is volt kereslet, és lesz is amíg folyamatosan fejlődik a technika, milyen furcsa lenne babetták és trabantok korát élni az egész földön..


2018. máj. 4. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Jó estét kívánok.

Ez jó kérdés, de szerintem nem lehet egyértelműen válaszolni erre.

Pl. múltkor is az utcán a padon távol láttam, hogy egy 1.2-es Fiat Punto majdnem "megkóstolt" egy 1.3-as Suzuki Swiftet. Még az első generációs volt mind a kettő.

Pedig volt nagy forgalom és, ha a Fiatos nem fékez a Suzkának annyi...

Lehetett is hallani a fékezést rendesen.

2018. máj. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Addig, amíg csak a száguldozó hal meg, addig egyetértek veled. Csak sajnos az esetek 65-70 %-ban a vétlen sofőr, utasai-nem ritkán gyerekek-halnak meg. Nem lehet, hogy ezek a szabályok azért vannak, hogy nagyobb legyen a túlélési esély? Az igaz, hogy nincsenek olyan lehetőségek, ahol mindenki aki arra vágyik, kitombolhassa magát. De ssok minden-fontosabb-dolog is hiánycikk ebben az országban.
2018. máj. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szóval nyugodtan elgázolhatja a gyereked/párod/anyukád egy száguldozó vadbarom, mert hát arra van a kocsi hogy gyorsan menjen...
2018. máj. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom fék is van az autókban hát valami csak indokolja a létezésüket... De valószínűleg az az ostoba audis is így gondolkodott mint te, amikor a piros lámpáján átszáguldott majdnem elcsapva a páromat és engem... Nagyon menő gyerek volt a ki**szott audijával...
2018. máj. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Aki vezet vagy leendő sofőr az vállalta hogy kockázatok vannak, mindig is büntettek szabálysértésért, gázolásért börtön jár sok esetben, ugyanúgy mennek az emberek 60-as táblánál 110-el, szóval szemtelen a legtöbbje.


Lehet félteni a gyereket, meg hogy mindenkinek van családja, csak ez vezetés közben senkinek nem jut eszébe, ugyanúgy a 3 literes motorral szerelt kombi dízel is hajthat gyorsan úgy hogy hátul két gyerek ül.


Sok ember ezzel tisztában van és nem ül kormány mögé, pont amiatt hogy hiába igyekszik mindig szabályosan vezetni, ha mögötte jön valaki bőőven 100 felett lakott területen, és csak reménykedik hogy ne legyen gond.


Egyébként különös párhuzam van a profi versenyzők és az amatőr utcai harcosok közt ha valamelyik oldalon történik egy baleset, arra is ráhúzza a kispolgár hogy lehetett volna sima melós, de meg is élte volna a nyugdíjat, kellett neki hősködni.

Erre megint csak azt lehet mondani mindenkinek más az élete, van aki dolgozik egész életében semmije nincs és csak a számlákért dolgozik, így pedig nem dicsőség megélni a nyugdíjat.


Viszont, aki kamasz korától kezdte és végigkísérte az életét a sebesség, azelőtt fejet lehet hajtani hogy megélte és elérte az öregkort.

2018. máj. 4. 20:32
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Láttunk már nem egy évtizedes-több évtizedes rutinnal rendelkezőt szétplaccsanni az úton, meg azokat is, akiket a rutinjával magával vitt.

Rendben, ne akarjon 50-nel csoszogni, de akkor menjen olyan útra, ahol senki mást nem veszélyeztet. A saját életét meg a saját autóját természetesen úgy kockáztatja, ahogy csak kedve tartja, de másét ne.

Attól, hogy egy autó nem trabant meg babetta, szerintem még nem kötelező pl. a 2 km hosszú falun szándékosan végigrepeszteni 110-zel, csak hogy megmutassa, mennyire király.

Nem vagyok befásult, sem megkeseredett, sem 40 éves, nem is szoktam mérgelődni, de láttam már pl. 15 éves gyerek leszakadt fejét, aki egy évtizedes rutinnal rendelkező tapasztalt sofőr mögött ült és éppen csak kihasználták egy régi autó maximális képességeit.

Sőt, olyan autót is láttam már, amiből a szó szoros értelmében a padlón kívül semmi nem maradt, mert a mögötte lévő évtizedesrutinosnak nem volt kedve lassítani a kereszteződésben, és letarolta a piros lámpánál álló autót.

Természetesen lassabb, régebbi autóval is ugyanúgy lehet balesetezni, de azért azt elég nehéz megérteni, hogy pl. munkából hazafelé a falun keresztül miért annyira fontos 140-nel menni. Vagy ettől az érzéstől megnő a kukitok? A száguldástól áll fel a pöcölő?

2018. máj. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, olyan ismerősöm is van, akinek 30 év alatt 30 balesete volt, és csak a szerencsén múlt, hogy még él. Nem az ő érdeme.
2018. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs azzal semmi gond, ha valaki száguldozni akar. Menjen versenypályákra, kismillió ilyen van. Ha nincs rá pénze, akkor meg spóroljon!

A közutakon viszont vannak szabályok, azért KÖZutak. Akinek ez nem tetszik, menjen Afrikába vagy Szibériába, ott úgy megy, ahogy akar.

2018. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Aki vezet vagy leendő sofőr az vállalta hogy kockázatok vannak"

Itt álljunk meg egy szóra. Onnantól, hogy kocsiba, motorra ülsz, te másokért is felelsz. Nem "kockázatot vállalsz". Egy átlag embernek munkába menet, vagy egy anyukának a 3 gyerekével a hátsó ülésen, vagy akár egy gyalogosnak aki a boltba ugrott le 2 zsemléért ne kelljen már "kockázatot vállalnia" csak azért, mert valakik egyszerűen f..szok


"Aki évtizedes rutinnal rendelkezik az tudja hol lehet menni igazán."

Igen, tudja, úgy hívják versenypálya.


"különös párhuzam van a profi versenyzők és az amatőr utcai harcosok közt"

Milyen párhuzamról beszélünk? A profi versenyző a pályára lépve vállalja, hogy hozzá hasonlóakkal kerül össze, ami akár az ő akár a másik fél halálához vezethet. Az utcai "harcos" senkit nem kérdez meg mielőtt gyilkol. Mert ilyen szintű felelőtlenséggel balesetet okozni konkrétan gyilkosság.

2018. máj. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9

Én úgy gondolom hogy akik komoly gépet vettek, azok tisztában is vannak annak határaival, ha feszegetik is biztosan tudják bele lehet-e menni egy szituációba vagy sem, és itt nem arra gondolok hogy anno mikor 18 évesen lehetett már A-ra vizsgázni, volt aki nyár elején vette a gépét a spórolt pénzén, de a nyár közepét sem élhette meg mert 18 évesen nem becsülte a 160 lóerőt, kezdőként még robogón sem lehet le reagálni egy veszély helyzetet, vagy elesik az illető vagy ütközik.

2018. máj. 4. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!