Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezhet olyan, hogy azért...

Létezhet olyan, hogy azért pletykálnak egyesek (rossz indulattal, szorakoznak a másikkal) mert irigyek a másikra?

Figyelt kérdés

És ha léteznek ilyenek, akkor miért irigykednek? Pl:

-Mert jól nézki

-jól öltözködik


Ha tévedek abban, hogy nem nevezhető az ilyen ember irigynek, akkor miért van ennyire rendszerszintű rosszindulatú pletyka? Vagy akkor úgy teszem fel a kérdést hogy mi vezérli az ilyen embert arra, hogy a másikról "csámcsogjon,, Ami ráadásul annyit jelent, hogy egyes "emberkék,, kitalálnak (szerintem) olyan ökörséget, (ami persze valószínűsíthető hogy nincs valóság tartalma) hogy az már förtelem....

Ma az történt, hogy állok a buszpályaudvaron és van egy 30 év körüli férfi aki buszsofőr lett. Azt tudni kell, hogy nem a falumba hanem egy szomszédos faluba lakik (általába azzal a busszal szoktam közlekedni amin ő a sofőr) na és nagyba ott szívtam a kijelölt helyen a cigit, voltak ott buszsofőrök is..... Ez a férfi is ott volt (buszsofőr ruhába) beszélget pár kollégáival..... Majd egyszer csak pár buszsofőr rámnéz, van amelyik nem mer rám nézni ("átnéz keresztül rajtam,,) vagy hogy írjam... :p és megéreztem azt, hogy rólam csámcsognak (nem hallottam) de láttam, amikor hirtelen mindegyik rámnéz.... Na gondoltam hogy az a buszsofőr valamit rólam dumált, mert akkor miért nézet rám volna az ott levő buszsofőrök?

Múltkor meg odajöt hozzám, hogy jószándékból mondja de szálljak le x.y-ről mert az anyám lehetne, meg azt kitalálta hogy én annak a nőnek akit ő ismer, küldözgetem a f..szomat facebookon.... Azt se tudtam hogy miről dumált, majdnem neki mentem (csak tudjátok közfeladatot lát el, lesittelnének egy gyökér miatt) adtam a formámat, és mosolyogva mondtam neki hogy nem tudom miről beszélsz. Utána meg rá akarta terelni a tesómra, hogy akkor a x.y tesóm volt.... Mondtam neki, hogy 100% ban biztos vagyok benne hogy a tesóm nem csinált ilyent erre mondja, "jó ő nem akar beleszólni, és jóindulatból mondta, nehogy este leégjen a házatok,, stb. (megkérdeztem ott hol a fiú tesómat hogy igaz- e, és azt mondta hogy nem) visszatérve: Megfenyeget, rágalmaz, bemocskolja a hírnevünket (az ennyémet is) ráadásul buszsofőr munkatársainak rólam pletykál stb. Van ennél lejjebb? Nyílván a kérdést nem azért írtam ki, hogy feljelentsem meg ilyesmi (nem akkora a baj hogy mindennap csinálja, ritka) hanem azért, hogy megtudjam hogy az embert mi vezérel ilyen folyamatra?! Ok nélkül, mert a kutya nem foglalkozik vele..


21 éves roma fiú vagyok, rendesen dolgozom- munka mellett Érettségi és Érettségi után rendőri pálya. Normális életem van, nem lopok csalok és hazudok stb. A származás miatt lehet szerintem, mert normálisan igényesen öltözködöm (mostanság sok fiatal magyar lány megnéz) van aki mosolyog meg ilyenek :) Ja és még valami, egyáltalán nem nézek ki cigánynak, simán letagadhatnám (sztem)...

A helyesírás lehet hogy nem jó, de elég volt leírni ezt a hosszu sorokat, fáj is már a kezem ezt nézétek el, senki sem tökéletes. :D

Köszi hogy elolvastad és hogy válaszolsz is rá.



2018. ápr. 25. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Jóhogy.

Nekem egyik kollégám azért ilyen rosszindulatú, mert nem jön nekik össze a gyerek.

Nagyjából tolerálja mindenki, de már voltak összeugatások.

Ennél rosszabb és ez a gyakoribb, amikor tehetne érte, de nem tesz, csak irigykedik.

2018. ápr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
te hordod a taktikai övet mi?
2018. ápr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jó de akkor sem értem mire jó irigykedni, én soha nem irigykedtem, mert nem érdekelt másoknak a sikerei. Vagy ha érdekelt, akkor sem irigykedtem rájuk.


Utolsó: Én nem hordok semmilyen taktikai övet.

2018. ápr. 25. 11:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen irigy, de persze van, hogy az.

Sokminden tehet egy embert ilyenné, lehet megkeseredett. Lehet rasszista, és előítéletes. Hozzáteszem, én pl előítéletes vagyok sajnos, de mindig adok esélyt annak a kisebbséginel, aki akarja és el tudok beszélgetni szinte bárkivel.

Igazából lehet, szimplán csak gyűlölködő, vagy frusztrált és nem tudja a helyén kezelni, lehet alapból ilyen. Valakin csattannia kell a dolognak.

Szerintem amúgy csak egy paraszt. Amúgy is a buszsofőrökről kering egy általános pletyka, hogy tahók. Ehhez sajnos nem tudok sokmindent hozzátenni, volt hogy az orrom előtt csukta be a vezető az ajtót. Na szerintem ez az ember pont ilyen.

2018. ápr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is hallottam sok negatív dolgot, nem hiába vernek meg mostanság busz vezetőket..
2018. ápr. 25. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!