Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lenne az igazságos az...

Mi lenne az igazságos az ilyen esetekben? Nektek mi a véleményetek erről? (túlsúlyos utasok)

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam, hogy az Egyesült Államokban egyre többször fordul elő helyi repülőtársaságoknál (de más országokban is van néha ilyen), hogy valaki, aki lefoglalta a helyet a repülőn és fizetett is érte, nem tudott leülni és állnia kellett egész úton vagy összehúzódzkodva nyomorogni, mert a mellette ülő utas nagyon túlsúlyos volt, és emiatt ő másfél széket foglalt el, mert egybe nem fért bele.


Olvastam egy interjút, amit egy olyan férfi adott, akinek 7 óráig állnia kellett, mert a mellette lévő utas iszonyú kövér volt, és egyszerűen nem tudott leülni a saját székére, mert ő azonnal kettőt elfoglalt, a személyzet meg nem tudott a helyzettel mit kezdeni, mert plusz üres szék nem volt.


A mindennapokban velem is már volt ilyen buszon, hogy a kettes ülésnél mellém ült egy eléggé túlsúlyos ember, és szó szerint az ablaknak nyomott, majd amikor megmondtam, hogy ezt azért nem kéne, még ő volt teljesen felháborodva, meg hogy ha kevés a hely, nyugodtan felállhatok.


Nem utálom a kövéreket, nekem teljesen mindegy, ki hogy néz ki, de az ilyen helyzetekben mi lenne a helyes megoldás? Ti mit tennétek? Vagy repülőn.

Volt már veletek vagy valakivel ilyen?


Mi a véleményetek az egészről?



2018. máj. 5. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell húzni a határt, hogy egy ülés területe mettől meddig tart.

Aki nem fér bele egy ülés területére, annak kettőt kell vásárolnia. Ez nem diszkrimináció a kövérekkel szemben, hanem fizika, nagyobb súly több helyet foglal.

Adott esetben a kövér leküldtem volna a gépről, visszakapta volna a jegy árát, és mondtam volna, hogy legközelebb kettőt vegyen.

2018. máj. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele, hogy a túlsúlyosság, kövérség nagy átlagban saját elhatározás (azaz nem betegség miatt van). Így aki 2 helyet foglal, az fizessen is többet, mert én is igazságtalannak tartom, hogy 1 székért fizet és kettőn ül, mert ez meg a normális utasokkal szemben igazságtalan.

Velem is volt ilyen, távolsági buszon. Lefoglaltam a helyet, fizettem érte, leültem. Erre jön egy dagadt disznó (már bocsánat...), és lenézően közölte velem, hogy jó lenne, ha felállnék, mert neki 2 szék kell, mert 1-en nem fér el a hájas segge és az kényelmetlen, úgyhogy takarodjak ki az ablak mellől. Én meg közöltem a bunkóval, hogy eszem ágában sincs 5 órán keresztül állni a buszon, fizettem az ülésért, ha neki 1 szék nem felel meg, akkor miért nem foglalt egyből kettőt.

Rávágta "mert az drága". Ja, én is fizettem az enyémért, pech. A buszsofőrhöz is odament panaszkodni, ő is nekem adott igazat, hogy ez nem így működik. Végül káromkodások közepette legurult a buszról és nem utazott.

Most őszintén....ha én lennék ilyen túlsúlyos helyzetben, akkor gondolnék előre arra, hogy inkább vonattal megyek vagy többet fizetek, de ne okozzak másoknak totál felesleges kellemetlenséget olyan dolog miatt, amiről csak én tehetek, jelen esetben a túlsúly. De 1 székért fizetni majd követelni, hogy mások álljanak fel, mert a nagy seggének nem elég az egy szék, az pofátlanság.


Mellesleg az USA-ban, ha jól tudom, gondoltak már arra, hogy a gyerek meg állat osztályon kívül létesítenek egyes repülőkön túlsúlyos osztályt is. Plusz én azt olvastam, hogy sok repülőn az USA-ban már a székek is jóval nagyobbak, pont az ilyen esetek elkerülésére.

2018. máj. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az 1-essel.

Ha 2 helyet foglal el valaki akármilyen okból, az két helyet fizet, ennyi.

2018. máj. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

"nem tudott leülni és állnia kellett egész úton "

Repülőn állnia kellett? Nem busz ilyen a világon sehol nincs nem állhatsz végig egy repülő utat.

2018. máj. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Repülőn szerencsére még nem fogtam ki ilyet, mert mindig a párom mellett ülök és mi nem vagyunk kifejezetten kövérek.

Férjem 190 cm 85 kg, én 160 cm 74 kg, szóval mi mindig egymás mellett ülünk, 3. ülésen se fogtunk még ki soha nagyon kövéret.


De múltkor a teli buszon leültem egy nő mellé, annyira nem is figyeltem mekkora darab, de basszus fel kellett állnom inkább mert csak fél fenékkel tudtam leülni az ülésre, 1.5 ülést foglalt el, és még szúrósan méregetett utána engem...De hát ha nem fértem el..


Azért szerintem is gáz a helyzet, repülőn biztos kiakadnék. Vegyen 2 helyet, mert fapadoson pl elég szűkek az ülések..

2018. máj. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy négyes mondja, ilyen egyszerűen nem létezik :D Fel és leszállás alatt mindenkinek az ülésében, becsatolt biztonsági övvel kell tartózkodnia, kivétel nincs. Most vagy te kamuzol, vagy a delikvens, de az biztos, hogy az repülőn még nem utazott :)

Egyébként van rá megoldás, ugyanis ez a szabály: aki nem fér el egy ülésben, annak kettőt kell fizetnie. Megtörtént eset. Volt már ebből balhé odakint.

2018. máj. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem pl. a betegség miatt kövérré váló emberekkel szemben kicseszés lenne, ha 2-szervannyit kéne fizetniük egy repülőútért, mint másnak..

Szóval én ezt úgy oldanám meg, hogy aki mondjuk egészségügyi gondok miatt lett kövér, annak fel kéne mutatnia egy orvosi igazolást erről és akkor nem kell többet fizetnie, aki viszont a lustasága miatt kövér, az fizesse is ki az összes széket, amit elfoglal.

2018. máj. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egészségügyi meg nem egészségügyi okokon múlik, ugyanúgy fizetni kell plusz csomagért, plusz helyet elfoglaló állatért, egyszóval mindenért, ami átnyúlik a másik ülésbe. Nem fogja egyik repülőtársaság sem eldobni a bevételét csak azért, mert Jucinak egészségügyi problémái vannak, annyi ülést kell kifizetnie, amennyit elfoglal. Ennél kevesebb miatt is szívták már meg emberek.
2018. máj. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ebben a videóban láttam:

Ez nem most volt, de tényleg megtörtént.


https://www.youtube.com/watch?v=oTcRTkNdARE

2018. máj. 5. 15:25
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A francia légitársaság már bevezette azt, hogy aki nem fér bele 1 székbe, annak kötelező 2 jegyet venni. Az igazgató el is mondta, hogy azért vezették ezt be, mert már volt olyan repülőszerencsétlenség, ahol a dagadt utast az égő repülőből alig tudták kiszedni, mert beszorult a székbe.

Én is azon a véleményen vagyok, hogy aki 2 helyet elfoglal, az fizessen két helyért.

2018. máj. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!