Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, hogy ne menjek...

Mit csináljak, hogy ne menjek tönkre? Nem bírom

Figyelt kérdés

22 vagyok, elvesztettem a munkahelyem, átvertek tanfolyammal, most meg arra vagyok kényszerülve, hogy itthon üljek. Ezt nem lehet kibírni.


Decemberben megborultam annyira, hogy pszichiátriára kerültem, januárban úgy voltam, hogy a nevemet se tudtam leírni, annyira kikészített, mert már 1 éve itthon vagyok. December volt a végpont.....


Összeszedtem magam úgy ahogy 2 hónapja, lett munkahelyem, helyrejöttem kicsit, de kirúgtak létszámleépítés miatt, pedig dicsértek hogy jajj de tdok meg biztos maradok. Teljesen összeomlottam megint.


Most meg felkelek, sokat alszom altató miatt, ami miatt meg összetörtem magam párszor itthon...felkelek és semmi. Csinálom a semmit és nem trténik semmi. Kerestem hosszú ideig munkát de semmi, abszolút semmi... munka nélkül az ember meg megdöglik.


Szeretnék helyrejönni, elkezdtem járni pszichológushoz, nagyon szimpatikus, és jókat mond, de közölte velem, hogy szerinte az öngyilkosság és az élet között lebegek. Hát aláírom, pedig élni akarok de ezt nem lehet kibírni.


De már nem is érdekelne az egész, elvegetálok és nagynehezen, csak az bánt, hogy nagy álmom az egyetem, és jelentkeztem idén és akarom, de ahelyett, hogy jobban lennék egyre jobban csúszok lefelé, és megint az lesz mint tavaly, hogy nem fogom tudni leírni a nevem meg bemenni a kapun és azt nem akarom, mert ha ez megtörténik onnantól nincs több dobásom.


Most azon gondolkozom, hogy valahogy túlélem a hétvégén és hétfőn elmegyek valami gyógyszerért a pszichiátriára...bár ellene vagyok ezeknek, mert amikor szedtem zombi lettem, de még az is jobb ennél. Csak bekerülni félek, mert semmi értelme.


2018. máj. 5. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Költözz Esztergomba, itt mindenkit felvesznek gyárba dolgozni.
2018. máj. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valami onkentes munkat nem tudnal elvallalni? Sokszor fizetett munka is adodik belole.
2018. máj. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Valami tanfolyam lenne jó, csak odébbmenni nem tudok jelenleg, nem hogy eberek előtt megjelenni. :(


Próbálkoztam amúgy ilyen önkéntességben, még erdélyi szervezetnél is de vagy átbaszás vagy elfelejtettek, szóval semmiből nem lett semmi.

2018. máj. 5. 14:50
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

Jól kifogtad ezt a gyenge idegrendszeredet.

Tudod, sokan, ha lezuhannak a mélybe, nem pszihomókushoz mennek, hanem megrázzák magukat és addig mennek,keresnek, míg nem találnak munkát pl.

2018. máj. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2018. máj. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Te csak ne finnyogjál a gyógyszerekre, hanem szedd be, mert szükséged van rá, neked vannak kitalálva. A legtöbb ember nem kerül pszichiátriára, amiért kirúgták. Nem tehetsz róla, hogy ilyen vagy, de szedd be a gyógyszert, attól jobban leszel.
2018. máj. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha tudnál egyetemre járni, akkor azidő alatt, míg tart az oktatás, valaki eltartana nyilván. Gondolom a szüleid. Tehát nem kéne ennyire megzuhannod, csak mert jelenleg nincs munkád. A szüleid nyilván adnak enni, gond egy szál se. Így könnyű munkát keresni, hogy megvan a háttered. Majd összejön valami meló, ne aggódj. Ausztriában lehet gyümölcsöt szedni, ilyesmi.
2018. máj. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 he84 ***** válasza:
Csak mert 1 évig munkanélküli vagy, ahhoz képest eléggé könnyen és hamar összeomlottál, már bocsi. Sajnálom ha gyengébb az idegrendszered. Én több éve vagyok munkanélküli, otthon élek édesanyámmal és a húgommal (apukám néhány éve meghalt), próbálok néha elhelyezkedni, de nem nagyon megy nekem se, mégse készültem ki így. Próbálj meg pozitívabban állni a dologhoz, vagy legalább ne ennyire stresszesen. Menj addig haza a szüleidhez, élj ott és kérj segítséget, onnan próbáld meg az egyetemet, vagy egyéb munkát, még hogyha nem is könnyű.
2018. máj. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy nincs munka?

Nekem érettségim van, ott hagytam a munkámat, mert túl sokat idegesítettem magam miatta. Most második hónapja keresgélek, de csak azért, mert válogatok, amíg még van félretett pénzem. Nem tudom, merre laksz, de pesten van munka, vendéglátós, raktáros munkák. Nekem is nagy álmom az egyetem, nem a bejutással van gondom, hanem a kivitelezéssel, mert félek, hogy felesleges lesz a diákhitelt felvenni, nem tudom majd mellette eltartani magam, csúszok ezer félévet, nem hiszek magamban eléggé, stb. Viszont évek óta keringek egyik f0s munkahelyről a másikra, az önértékelésem nulla, vágyom arra, hogy használjam az eszem és a kreativitásomat, és most jutottam el odáig, hogy félni az egyetemtől jobb, mint félni attól, hogy egy raktárban élem majd le az életem. Churchil mondá vala: Ne a tettek miatt aggódj, hanem a tétlenségért.


Tudatosítsd magadban, hogy valóban nincs e munka vagy csak nem akarsz dolgozni, mert az fontos, hogy ne a világot hibáztasd a sikertelenségedért. Mert ki tehetne érted a legtöbbet, ha nem saját magad? Tényleg sz4r munkák vannak sz4r pénzekért, úgyhogy bevallom, néha én is utálom kicsit a világot, de gondolj arra, hogy ez csak átmeneti, mert valahol el kell indulni, valahogy el kell jutni a diplomáig. Én azóta hiszek egy kicsit magamban, mióta feltettem magamnak a kérdést: Másokkal miért vagyok olyan kedves, miért hiszek bennük előbb, mint magamban? Igenis én érdemlem meg a legjobban, hogy jó legyek magamhoz. Fontos, hogy biztassam magam, mert az én véleményem a döntő abban, hogyan ítélem meg magam. Túl sokat bántottam magam, pedig ha más mondaná, hogy nem vagyok elég szép, vagy hogy buta vagyok és tegetségtelen, az szörnyen rosszul esne. Akkor én minek támadjam magam?


Viszont az alapján, amit írsz, talán tényleg nem elég a hozzáállásodon változtatni. Nem sokat tudok a depi elleni gyógyszerekről, de mivel te meg tudtad fogalmazni, hogy mitől vagy kikészülve, nem biztos, hogy rá kellene szoktasd magad a gyogyszerekre, hanem az önértékeléseden kell dobnod. Légy magaddal elnéző, adj magadnak időt arra, hogy megtaláld a helyed, mert nem könnyű. Te szerencsés vagy, mert fiatal vagy, míg más 60 évesen se érti, mi az élet értelme.


Ja, és nézz utána, milyen betegségek produkálhatnak depis hangulatot. Pl. sokan nem is tudják, hogy pajzsmirigy problémájuk van, de tünetként megvan nekik a hangulatingadozás, céltalanság érzet, motiválatlanság, stb.

2018. máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Békéscsabán a trefordban van nappali 2 éves érettségi és mivel 2016 szeptember 1 nem töltöd be a 24 igy felvesznek de vagy elötte le kell tenned az okjt vagy év közben. De a békszi hon lapjan rajta van a telefonszámuk is.
2018. máj. 6. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!