Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj az, ha nem gyűjtöm...

Miért baj az, ha nem gyűjtöm a pénzt hanem inkább elköltöm?

Figyelt kérdés
2018. máj. 6. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Oviból nem emlékszel a tücsök és a hangya történetére?
2018. máj. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mert mikor több kéne, akkor nem lesz, és kezdheted nulláról a gyűjtést.

Ami persze nem most lesz rossz, hanem később.

Bár nem írtad, hány éves vagy, 10 évesen még nem baj, ha elköltöd a zsebpénzed, de később azért nem feltétlenül rossz, ha vannak tartalékaid.

2018. máj. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekünk aztán nem baj.
2018. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ mire költöd.

Ha bulira, az baj, ha önképzésre, nem!

2018. máj. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Most ezt komolyan kérdezed, vagy csak trollkodsz?
2018. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Te pénzed azt csinalsz vele amit akarsz
2018. máj. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha van lakásod, autód, meg annyi félretett pénzed hogyha bármi krach beüt akkor se legyél bajba, akkor teljesen rendben van.
2018. máj. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól függ ki vagy, mennyi pénzed van, mire költöd.


Alapvetően rajtad áll a dolog, te döntésed, de vannak befolyásoló tényezők. Például nem mindegy, hogy 20-30 között vagy, saját lakással, céges autóval és van mit "elszórni". Vagy otthon élő aki a szülei pénzét költi.


Nekem például apám alkoholista volt. Ha nem elissza az eszét, hanem használja, akkor havi 3-400 ezret is kereshetett volna. Helyette 20 évig volt segélyen élő munkanélküli aki azt a 30-50 ezret is elitta, elverte. Mellette elvárta, hogy a felesége minimálbérből tartson el 2 gyereket és 2 felnőttet, meg meleg étel azért legyen már az asztalon...

2018. máj. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A mai világban fontos (lenne) a jövőre is sgondolni.
2018. máj. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

Attól függ, mennyit keresel. Ha max 150-et, felesleges gyüjtögetni, mert évek alatt se lesz elég pénzed egy hiteltőkére, mert olyan röhejes lakásárak vannak, hogy egy átlag magyarnak - ha csak a szülei nem segítik ki vagy nem örököl - úgyse lesz már saját lakása.

Én öt éve dolgozom, nem jártam moziba, fesztiválra, ritkán vettem ruhát - és hol tartok? Összekuporgattam annyit, hogy fussa laptopra, és most megint kuporgathatok elölről. Nevetséges. Szerintem soha többet nem fogok félretenni, mert abban nem lesz örömöm.


Igazából tényleg max az önképzésbe érdemes pénzt ölni, hogy legalább nyelvtudással lépj le az országból, amikor már unod a felesleges, kilátástalan gürit.

2018. máj. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!