Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mamámnak a pénzét *elköltöm*...

Mamámnak a pénzét *elköltöm* minden hülyeségre?! Már lelkiismeret furdalásom van

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ebben a hónapban 3x2000 ft-s felsőt kaptam, és a 7500 ft-s ballagási ruhámat. Tegnap elmentem barátommal moziba, kértem mamám hogy váltsa fel a gyűjtött százasaim (össz pár ezer), de ki volt akadva hogy folyamatosan csak a pénzt szedem el tőle. Fiúmnak csak nem mondhatom, hogy ne haragudj de mamám sajnálja tőlem a pénzét.

Fél éve minimum, hogy nem kértem semmiféle nagyobb dolgot, inkább apróságokat, tegnap meg aazon veszekedett velem hogy a pénzét veszem el.

Hozzáteszem kapok minden hónapban zsebpénzt, de most gyógyszerekre költöttem, olyanokra amikről mamám nem tud. Apukám meg konkrétan le se xar, őt inkább hagyjuk..

Jogos hogy mamám azzal piszkál és már lelkiismeret furdalást okoz azzal hogy *elköltöm* a pénzét?!

14/l vagyok, diákmunkára minél előbb el fogok menni, majd akkor talán nem fogok néha kölcsön kérni tőle.



2018. ápr. 8. 08:44
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ezt simán megengedhetné nekem, mert egyeltalán nem rossz az anyagi helyzetünk. Közepes-jónak mondanám
2018. ápr. 8. 08:47
 2/43 anonim ***** válasza:
51%

Lehet is lelkiismeretfurdalásod.

Azért van a zsebpénzed, hogy abból gazdálkodj.

Miféle gyógyszerre költesz te titokban 14 évesen?

Csak nem fogamzásgátló?

2018. ápr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
47%
Vagy esemény utáni tabletta?
2018. ápr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Képzeld el, nem. És nem titokban, csak nem tud róla. De intim cuccra, az egészségem érdekében. Erre most nem fogok kitérni, nem ez a lényeg.

Még várok válaszokat.

2018. ápr. 8. 09:27
 5/43 anonim ***** válasza:
39%
Olyanokról amikről nem tud?! 14 éves vagy basszus! Kedves kérdező,ha 14 évesen elég érettnek tartod magad a nemi élethez,akkor uram bocsá fiatalkorú lévén szóljál már otthon milyen hormonbogyókat szedsz be. Kaptál felsőt... és mennyiért,ezt is kiírtad. Szerinted ez kevés,vagy miért kell kihangsúlyozni? Menj is el diákmunkára,tudd meg milyen kigazdálkodni a pénzt,nem pedig alanyi jogon elvárni. Amúgy meg aprónak minden boltban örülnek- és egy 14 évestől azért nem olyan ciki,hogy azzal fizet.
2018. ápr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk számomra nem derül ki, mit szeretne tudni a kérdező. A kérdés nem elég konkrét.


Mondjuk egy 14 éves gyermeknek valóban nincs önálló bevétele, nyilván a szülőkre, nagyszülőkre támaszkodik. Hiszen szülőnek lenni nem csak annyiból áll, hogy keffentünk, kihordjuk, megszüljük, etetjük. Ahogy a gyermeknek kialakul a személyisége, úgy a szülő elvárásai is olyanok, hogy illeszkedjen be a társadalomba, vegye fel azokat a szokásokat, írott és íratlan szabályokat, amikkel elvileg, a szülői vélelmezés alapján boldogulni fog tudni. Ennek pedig része a társadalmi élet is. Nyilván ha egy gyerek pénzhiányra meg féltésre (nem engednek el) fog hivatkozni, akkor az pont a szülőre nézve nem fog pozitív képet festeni.

De!!! Ahhoz hogy véleményt lehessen alkotni, kellene ismerni az adott család anyagi helyzetét. Ugyanis ha az a mozijegy éppen a teljes család vasárnapi ebédjét fenyegeti, akkor nyilván meg kell tartani a fontossági sorrendet. Ha a családnak telik rá, hogy a gyerek gyerekkorát anyagi szempontból is széppé tegye és nem rázza meg a költségvetést az a párezer forint, akkor más a szitu. A sztereotíp "dolgozzon meg érte" és "tanulja meg érezni a súlyát" dolgoknak is van létjogosultságuk, de nyilván nem 14 évesen kell kisfelnőttet csinálni a gyerekből.


Ha a szülő szívesen adja és úgy adja, hogy bármire költhető, akkor felesleges a lelkifurdalás és felesleges azt szülői részről gerjeszteni.


Ha a szülő mondjuk a jövőheti uzsonnára adja és a gyerek elmozizza, elgumicukorkázza, akkor mind a gyerek mind a szülő is felelős a nem megalapozott kommunikációért és a nem lefektetett alapokért.

Ha nagyon nagy a csóróság, akkor ne adjon pénzt a szülő nagyszülő. Pont. Ha meg ad, akkor adja szívesen és ne vagdossa utólag a gyerek fejéhez. A hánytorgatás és a következetlen kommunikáció sokkal kardinálisabb károkat fog okozni a gyereknek mint ahogy ez így látszik.

2018. ápr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
68%
Ja..most olvasom. Basszus..akkor is tudjon már róla,h mit szedsz. Gondolom ő a gyámod,gondviselőd. Tudnia KELL.
2018. ápr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Nem tudom azonnal miért kell ilyan dolgokra gondolni, szűz vagyok, nem ilyen eredetű a probléma, meg lehet nyugodni nem élek nemi életet!! 😑

Mondtam, közepesnek-jónak mondható az anyagi helyzetünk, utolsónak köszönöm.

2018. ápr. 8. 09:33
 9/43 A kérdező kommentje:
*utolsó előtti el xD A hosszú válasznak <3
2018. ápr. 8. 09:34
 10/43 anonim ***** válasza:
66%

14 éves kortól már nem kötelező elmondani. Kifejezetten köti a titoktartás az orvost a szülővel szemben is.


Ha figyelmesen olvassátok a kérdést, kiderül, hogy a kérdező csak felváltatni szerette volna a pénzét. Az, hogy a saját gyűjtött pénzét mire költi, az hadd legyen már az ő dolga. A zsebpénzéről meg nem tudjuk, hogy mennyi, nem biztos, hogy úgy van szabva, hogy abból minden kiteljen.


Kedves kérdező, a kérdésed alapján mamád kicsit rövidlátónak tűnik. Nyilván nem az számít, hogy az adott hónapban mennyit költött rád, hanem hogy az egész évben átlagban. De sokan mégis így gondolkoznak. Próbáld vele megbeszélni ezt értelmesen. Ha nem lehet, akkor meg ügyesebben oszd szét a kiadásokat az év folyamán, így nem fogja a mamád úgy érezni, hogy sok.

2018. ápr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!