Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ciki, nevetséges,...

Szerintetek ciki, nevetséges, ha valaki fél a bogaraktól?

Figyelt kérdés
A legtöbb rovartól, bogártól kikészülök. Amiktől a legjobban félek azok a pókok, molylepkék, büdösbogarak, fülbemászók...bár még biztosan van több is (pl. mind aminek sok lába van, csápja, szárnya, undorítóan másznak), de ezekkel találkozom a leggyakrabban. Nem merem elkapni, összenyomni stb., mert tényleg nagyon félek és undorodom tőlük, az is előfordul, hogy sírok is. Ha valahol találok egyet, akkor szólok valakinek, hogy dobja ki, ha pedig nincsen senki, aki tudna segítni, akkor inkább elmegyek onnan...ha pl. az éjszaka közepén felébredek és látom, hogy egy pók mászik az ágyamon, akkor átcuccolok a nappaliba. Ez van, nem tudok vele mit csinálni. Én ezt sosem éreztem gáznak, de anyukám megjegyezte, hogy biztos csomóan hülyének néznének.
2018. máj. 8. 00:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez aranyos amúgy inkább.


Egyszer volt egy barátnöm, ugyan így rettegett a pókoktól főleg. Egyszer hajnali 3-kor ébresztett hogy van egy pók a plafonon és ő addig nem alszik ott amíg a pókkal egy légtérben osztozik. Kómásan egy könyvel lehajítottam, majd aludtam tovább. A pók köszöni jól van. (A sztori igazságtartalma 95%)

2018. máj. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem nevetséges, én tudom, hogy vannak irreális félelmek. Csak mert én szeretem a pókokat és a bogarakat, másnak még lehetnek rosszak. Nekem is megvannak a magam buta kis fóbiái, amikkel nem tudok mit kezdeni, bár elég kevés van belőlük, egy tesztben kijött, hogy a bátrak bátra vagyok, pedig dehogyis. Csak szeretem a tipikus félelemforrásokat.


A bogaras félelem gyakori és valahol érthető is, az a sok láb meg mit tudom én :) Vannak tényleg szerencsétlen, nevetséges, érthetetlen félelmek (félelem a kéztől vagy a jó hírektől)... Akinek olyan van, azokat is sajnálom, szörnyű lehet nekik, de valószínűleg a legtöbbek furán néznek valakire, ha ilyesmi derül ki róluk. A tied olyan kis normális.

2018. máj. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Abszolút át tudom érezni a helyzeted, én a méhektől és a darazsaktól rettegek.


24/F

2018. máj. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok. Mondjuk nálam az a fura, hogy pl. a méhektől, darazsaktól egyáltalán nem félek, de még a pókoktól sem, pedig az előbbiek csípnek is, a pókoktól meg még az is fél általában, aki amúgy nem fél a rovaroktól meg az ilyen ízeltlábú élőlényektől :D

De mondjuk ilyenkor nyár tájékán mindig előkerül egy csomó ezüstös pikkelyke nevű kis okádék a lakásunkban (mielőtt valaki igénytelennek nézne minket; nem igazán lehet őket kiírtani és nem a koszos helyekre telepszenek, hanem a nedves helyeket szeretik, mint pl. a fürdőszobák, meg a tapétázott falakat..ugyanis felzabálják a tapétát). Ezek egyáltalán nem veszélyesek az emberre, még csak nem is csípnek meg semmi, mégis ha meglátok egyet a szobámban, vagy idehívok valakit, hogy ölje meg és tüntesse el a maradványait, vagy átcuccolok egy másik szobába...Nem tudok azzal a tudattal itt aludni, hogy bármelyik pillanatban rám mászhatnak az undorító kis csáp-lábaikkal..

De hasonló undor fog el a csigák vagy a giliszták látványától is :/

Nem hiszem, hogy bárki is hülyének néz emiatt...Én legalábbis biztosan nem ^^

2018. máj. 8. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Vinnyogsz is közbe? Mert az idegesítő lenne, ha hajnal 3-4kor sikítva felkeltesz egy pók miatt. :D

Illetve ha hangyákat találsz a házba, akkor átcuccolsz a másik sarokba és vársz valakire aki megment?

Vagy például a fűbe (pokrócon vagy anélkül) se mersz leülni, mert félsz a bogaraktól?


Mert pl. ha a fenti esetek rád igazak, az egyáltalán nem tetszik nekem.


Ne aggódj, másnak még lehet fog. :D

2018. máj. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Ismerek ilyen felnőtt nőt... hát elég idegesítően hisztizik és sipákol. Ha te ezt csöndben teszed akkor semmi gond vele,de ha te is hiszti rohamot kapsz akkor anyukádnak igaza van.
2018. máj. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a cserebogaraktól készülök ki. Sírok is, amikor rengeteg van körülöttem. Egyszer volt egy a zsebemben, egyszer meg az erkélyen hagytam a cipőm és amikor felvettem, volt benne egy dög és elkezdett felmászni a lábamon. Meghűlt bennem a vér. A rettegés nem vicces.
2018. máj. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én egyszerűen irtózom a pokoktol de olyannyira hogy nem merek fürdeni menni vagy aludni ha látok egyet a falon. De most ezek a szárnyas csápos rovarok is szornyuek amik így tavasszal rajzanak. Teljesen megértelek. Nem ciki, de nekünk fobiasoknak mindig ezt mondjak azok az emberek akik ezt nem képesek átérezni. A legjobb amit tehetsz hogy lecsapod, ha nagyon vészes a helyzet, és akadályoz abban hogy alap dolgokat megcsinálj.
2018. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!