Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon gáz ha én 4 évesen...

Nagyon gáz ha én 4 évesen tanultam meg beszélni?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy emiatt autista vagyok-e, de amúgy tudok idegen nyelveken is beszélni, és ennek ellenére nem kevesebb a szókincsem, mint másoknak. De gondot jelent az hogy idegen emberekkel kapcsolatot alakítsak ki, mert visszahúzódó vagyok. Emiatt régebben ki is gúnyoltak az iskolában, párkapcsolatom sem igazán volt még. A családom is mindig azt érezteti hogy én más vagyok.
2018. máj. 8. 08:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy autista, sok híres ember életrajzában olvasható, 4 éves korig nem beszélt... Tkp az erős gondolkodási igény jellemző rájuk. Visszahúzódó vagy, próbálj egy kicsit oldódni, és főleg olyan társaságban lenni, ahol nem gúnyolnak, és engedik, hogy csendes legyél. Fel a fejjel! minden rendben van.
2018. máj. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Fiu vagy? Es még fiatal, igaz? Batyam es apam is keson tanultak meg beszelni. Apam allitolag 6 evesen kezdett el beszelni. Batyam 4. Semmi bajuk, hihetetlen sokat tudnak pofazni mara, ha akarnak. Batyam fiatalon visszahuzodo volt, de azert volt par kozeli haverja. Mostanra csajozik, rendes nagy barati kore van, idegenekkel is egybl szot ert ki se neztem volna belole fiatalon:-).
2018. máj. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Csak mert a szüleim azt mondják, hogy amiatt mert későn kezdtem el beszélni örüljek hogy élek, és csak hallgasak, mert ők ismernek, mintha valami nagyon beteg ember lennék.
2018. máj. 8. 08:21
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem, lány vagyok.
2018. máj. 8. 08:22
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit takar az, hogy megtanultál beszélni? Kerek mondatokban beszéltél csak akkor (tök normális), vagy előtte szavad sem volt egyáltalán, maximum gagyogtál (megkésett)?

Autista ettől nem leszel, a kései beszédfejlődés csak egy tünet a sok közül. "Diszes" zavarokra hajlamosít a dolog, hiszen ha a 3-4 éves gyerek nem beszél nagyjából kereken, akkor sokkal lassabban fejlődik a fogalomalkotás, elvont gondolkodás is.

De ez sem törvényszerű, és ahogy írod, suliban nincsenek gondjaid, gondolom tanulási zavarok sem merültek fel.


Az, hogy visszahúzódó vagy, nem ettől függ. Az introvertáltság (vagy szimplán zárkózottság, hogy ne dobálózzak ilyen nagy szavakkal) puszta személyiségjegy. Tudatosan fejleszthető a dolog, hogy társaságibb légy, de ha te így érzed jól magad, akkor fogadd el magad ilyennek. Hidd el, meg fogod találni a magad társaságát, ahogy idősödsz, egyre könnyebb, hiszen már nem vagy a sulitársak bűvkörébe kényszerítve, máshonnan is választhatsz barátokat. :)

2018. máj. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Az én lányom 5 volt mikor beszélt. Most 11. És vannak autisztikus tünetei. Az ő furcsaságát sosem hátrányányának hanem előnyének éreztem. Hihetetlen bölcsessége van a korosztályához képest, de gyakorlati dolgokban kifejezetten idetlen. Na ez a resz az,amit sosem mondok neki, nem szidom le érte. Más rugóra jár az agya,de ki bánja. Az osztályban nem igazán baratkozik,viszont két szuper barátja van, akik teljesen elfogadják és szeretik.

Sajnálom,hogy a szüleid nem erősítettek picit abban,hogy bár másabb vagy mint egy tucat ember de értékes. Szerintem most sem késő egy szakemberrel egy önismereti tréningbe fognod, lehet egy csomó felesleges xart elengednél és helyet adnál új érzéseknek.

2018. máj. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A szüleim azt mondták, hogy 4 évesen mondtam ki az első szavamat, addig semmit sem mondtam, viszont onnantól kezdve már szinte fokozatosan beszéltem. Jó tanuló voltam, de pl. a matematika nem volt az erősségem. Lehet kissé túl naiv is vagyok.
2018. máj. 8. 08:36
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

mindent értettél, de nem szóltál, van ez így nincs semmi baj

Ismered a viccet?

A némának hitt fiú 16 évesen ebédel, spenótot kap és hirtelen megszólal:

-Nincs benne fokhagyma!

Az elképedt szülők ámuldozva:

- Hát fiúnk, hát te tudsz beszélni? Miért nem szóltál eddig?

- Eddig mindig volt benne fokhagyma.

2018. máj. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy 4 évesen kezdtél szavakat mondani, annak az égvilágon semmi köze ahhoz, hogy most visszahúzódó vagy, ill. nincsenek párkapcsolataid.

Az, hogy autista volnál-e, az régesrég kiderült volna más, sokkal erősebb jelekből.

A késői beszédkezdés akár attól is lehetett, ha nem mondtak sok mesét, mondókát neked, ill. nem beszélt hozzád sokat anyukád babakorodban. Én is hallottam olyan kislányról, aki azért kezdett későn beszélni, mert anyukája (nagyon egyszerű asszony) azt gondolta, hogy a baba semmit sem ért, tehát nincs is értelme beszélni hozzá. Mekkora tévedés!


Még valami: az, hogy visszahúzódó vagy, nincsenek párkapcsolataid (bár nem tudom, hány éves vagy, sokszor már 14-15 évesen ezen nyígnak a kamaszok), az sokkal inkább a totális önbizalomhiányoddal függ össze, ami a kérdésedből is érezhető. Ez pedig egyenes következménye annak, ahogyan a szüleid viselkednek veled: butának, semmitérőnek tartanak. Ezek azok az ocsmány szülői visszajelzések, melyek önbeteljesítő módon csinálnak sikertelen embert a gyerekükből. Próbálj ebből kitörni, önismeretei könyvek olvasásával, vagy maszek pszichológussal.

2018. máj. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírsz nem tűnik kórosnak. Ne hagyd, hogy rád beszéljék. Naiv vagy? 20 évig nem vettem észre, hogy utál a tesóm. Ugyan már...
2018. máj. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!