Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálják ezt a postán?

Miért csinálják ezt a postán?

Figyelt kérdés

Ha jön egy levelem (ha otthon is vagyok 9-18 között amikor a postás jár a postán nem csenget, csak hagy egy cetlit) és be kell mennem érte a postára az értesítővel akkor MINDIG aztmondják, hogy ezt nem adhatják aznap oda. Aztán a következő napon, ha kapok mégegy értesítőt arra szintén azt mondják, hogy nem adhatják oda (mert éppen a postásnál van?) aznap.

Vagyis a lényeg, hogy aznapos értesítővel nem vehetek át semmit, meg sem nézik, hogy ottvan e, elküldenek.

A postás mindenap hagy egy újabb értesítőt, de sosem csönget.

S amúgyis mindig más időpontban jön 9-18 között.

No meg sokszor egyáltalán nem vagyok otthon ebben az idő intervalumban.


De most jön a csavar.

Ha az újabb értesítést eltitkolom (pesig van, csak nem mutatom meg) és az egynappal régebbit adom oda a postán, akkor minden probléma nélkül oda adják amit kell!


Szóval akkor miért csinálják azt a postai dolgozók, hogyha megmutatom az aznapi értesitőt is, akkor nem hajlandóak oda adni és elküldenek?!


2018. máj. 10. 07:18
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
azért mert az aznapi levelek a postásnál vannak és csak másnap tudod átvenni a postán amikor már be kell menni érte mert nem voltál otthon
2018. máj. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Mert az aznapi értesítő szerint még a postásnál van a leveled, a postás pedig még úton van. Az, hogy nem csenget be, az az ő szemétkedése, egyszerűen siet, és gyorsabb megírni az értesítőt, mint kivárni, hogy ajtót nyitsz, és aláíratni veled a papírokat. Nem akar kommunikálni, és itt a levélkihordó a ludas. Bent a postán nekik evidens, hogy ha aznapi az értesítő és a futár még nem ért be, akkor nyilvánvaló, hogy a levél még nála lehet. De azt én sem értem, hogy következő nap miért van még nála, és miért dob be újabb értesítőt, mert azon már annak kéne állnia, hogy a postán átveheted.
2018. máj. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szóval úgy van, ha érkezik egy értesitő 6.-án, s bemegyek 6.-án, akkor elküldenek.

Érkezik egy értesitő 7.-én, ugyanaz... Ha azzal bemegyek 7.-én, akkor elküldenek.

Meg sem nézik, hogy bent van e már/még és ha én ezt felvetem, hogy nézzék meg akkor kicsapják a hisztériát.

Ha 6.-án elrakom az értesítőt, s 7.-én bemegyek vele, annak ellenére, hogy van 7.-i értesítő is, csak azt eltitkolom, akkor minden problémázás nélkül hátramennek, ott vannak 2 percet, majd hozzák ami kell.

Még nem volt olyan, hogy nem volt bent ilyenkor.

De ha az éplen aktuális értesitővel mentem volna, akkor ki sem derült volna, hogy bent van e (ez esetben bent), mert nem nézik meg, hanem elküldenek...


És aztán másnap megint mehet az ember, de megint kap egy újabb értesítőt ugyanarról, s a postás ismét nem csenget.

2018. máj. 10. 07:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, pedig a postás mindig kétszer csenget!
2018. máj. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs melós, egy kézbesítőnek gyakran két körzetet kellene bejárnia, ami fizikai képtelenség. Ezért aztán lehet, ki se viszi a levelet, csak bedobja az értesítőt, hogy majd holnaptól átveheted a postán.

Ha aznap mész, a hivatalban lévő postás azt hiszi, hogy a levél a kézbesítőnél van (mert elvileg ki kéne vinnie), ezért mondja, hogy azt nem veheted át.


Igazából ez az egész munkaerőhiány a posta fejeseinek a hibája. Éveken át azt szajkózták, hogy a dolgozók örüljenek a minimálbérnek, meg hogy van munkájuk, mert ha nem tetszik el lehet menni. Jönnek a helyükre százan. Most már ott tartanak, hogy nincs senki, aki a távozók helyére álljon. Mert távozó van bőven. Senki sem szeret minimálbérért robotolni, kockáztatva, hogy kirabolják, meg hallgatni a folyamatos b...szogatást, hogy "miért nem adtál el több sorsjegyet, miért nem kötöttek nálad több biztosítást"...


Tehát igen, a kézbesítő sunnyog, de ez csak részben az ő felelőssége. Évek óta, szisztematikusan építik lefelé a céget, ezért jutottak el odáig, hogy mára nincs normális kézbesítőjük.

2018. máj. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert nagyon lutri, hogy tényleg bent van-e, az attól függ, hogy a postás mikor ér be. Volt már olyanom, hogy véletlenül aznapit vittem, és mondták, hogy jól van, most az egyszer megnézik, és tényleg nem volt még bent. És olyan is, hogy olyan, amiről még nem láttam az aznapi értesítőt, bent volt és odaadták.


Ennél egy egyszerűbb megoldás van: olyan rohadt nehéz nem aznap loholni a postára, hanem várni 2-3 napot, és ha addig jön más értesítő, akkor azokkal együtt, ha meg nem, akkor anélkül?


Plusz azért, na, olvasni csak tanultál iskolában. Rá van írva a cetlire, hogy értesít követő munkanaptól kezdve x napig veheted át, szóval leírják, hogy aznap ne menj. Az, hogy te ezen felül buzgólkodsz... simán elhajthatnak, mert nem követed a szabályokat.

2018. máj. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lutri, benn van-e még. Ennyi.
2018. máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!