Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak INFP személyiségtípusú emberekkel?

Figyelt kérdés

Esetleg van itt INFP, aki tudna mesélni, miként látja a világot, hogyan él meg dolgokat, és hozzá hogyan viszonyulnak? Kíváncsi vagyok, engem milyennek tarthat a környezetem, és mennyire számítok földönkívülinek. :D Nyilván teljesen egyforma emberek nincsenek, de olyanok között lehet a legtöbb hasonlóság, akik azonos típusba tartoznak.

19/l



2018. máj. 10. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Sose értettem ezt, bár töltöttem ki tesztet kíváncsiságból. Senki se csak ilyen vagy olyan. Meg amúgy is honnan tudjam ki milyen? Minden ismerősömmel töltessek ki tesztet?
2018. máj. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Hirtelen azt hittem, hogy olyan vagy mint én, aztán kiderült, hogy teljesen az ellentétem.

Pedig csak 1 betűnk különbözik. INTP :D

2018. máj. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
INFP nő vagyok, csak magamról tudom ezt elmondani a környezetemben. Szűk a szociális hálóm, nehezen nyílok meg, viszont ha mégis megtörténik, és megszeretek valakit, akkor nagyon ragaszkodom hozzá, mindamellett, hogy erősen igénylem az egyedüllétet, mert abban töltődöm fel. Szeretek filózni csak úgy, olvasni, csendben tevékenykedni, sok minden érdekel. Belül élem meg az engem ért ingereket, történéseket, nehezen fogadják el a hozzám közelállók, hogy általában nincsen szükségem társaságra, ahhoz, hogy jól érezzem magam. Vannak, akik kifejezetten furának tartanak, pedig mosolygós, kedves vagyok, egy bizonyos szintig könnyen kapcsolódom az emberekkel. Nem is álmodom hasonló beállítottságú barátról, mert akkor kb. sosem keresnénk egymást. :)
2018. máj. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is ez jött ki, és ahogy az első válaszoló, én is úgy gondolom, hogy ennél azért többfélék vagyunk, de a teszteket szeretem, és vicces volt, hogy az első pár sor teljesen megegyezett azzal, amit előtte pár nappal mondott rólam valaki. :) Szerintem az emberek találnak egymásban hasonlóságot ha akarnak, de én pl. kifejezetten szeretem magam egyedinek érezni, és azt gondolom mások is így vannak ezzel. Nem a különleges hópihés felfogásban, hanem mint okkal létező és célokat mozgató egyediségben, a szabad akarat függetlenségében, a világ részeként, de egyetlenként a világon. Az a baj, azt se tudom mit mondanék el magamról másoknak így felsorolás szinten. Egy szót sokféleképpen lehet értelmezni. Azt mondjuk én is szeretem hallani milyennek látnak mások, talán mert szeretnék valamennyire objektív képet kapni magamról, hogy kiderüljön mennyiben hasonlít arra a valakire akinek én látom magam. Hm... lehet megint kitöltöm ezt a tesztet, kíváncsi vagyok megint ugyanaz leszek-e.
2018. máj. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

Rákerestem hogy mi is ez:


I – Introversion preferred to extraversion

N – Intuition preferred to sensing

F – Feeling preferred to thinking

P – Perception preferred to judgment


Ez számomra borzalmasan hangzik! A benyomásaira és érzéseire hallgat... Engem az ilyenek kiakasztanak.

2018. máj. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Infp férfi vagyok és nem mesélek semmit. Érd be egy személyes talival! 😉 Amúgy detto #3.
2018. máj. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

3: Mindég ennyire intro voltál? :)


Én is borzasztóan zárkózott voltam, mondjuk tíz évvel ezelőtt. Ahogy csiszolódott a személyiségem úgy léptem ki apró pici babaléptekkel a totális introvertáltságból. Most 39 évesen már „lecsökkentem” 60% környékére ha azt a nagy „I”-t kell nézni. :) Én élvezem a társaságot, de persze továbbra is csak ha szűk és baráti, akkor viszont rettentő mód jól érzem magamat, persze utána igénylem a „magányos feltöltődést”. Viszont ami nem változott az a hangsúlyos NF. :)

Emiatt nagyon UFO-nak éreztem magamat világ életemben, ez a jellemvonás már kisgyerek korom óta társamnak tekinthető. Rettentő sokat álmodozok és totálisan letaglóznak a világban végbemenő ilyen-olyan események (és mindig úgy érzem, hogy házhoz megyek a pofonért, de érdekelnek a közéleti események, no) már amióta az eszemet tudom, kb. és nagyon érzékeny vagyok lelkileg, világ életemben a lelki társamat kerestem és ha csalódtam/vége lett párkapcsolatnak/barátságnak (különböző okok miatt) akkor azt/azokat rettentő nehezen éltem meg. Állandóan szétmartam magamat, hogy mit hibáztam, bűntudatom volt még ha megcsaltak akkor is (LOL! :D) Eleve van bennem egy finom kis bipolaritás. Én is nehezen nyílok meg, de annak a pár embernek akik hasonlóan megtisztelnek a barátságukkal/szerelemmel, azoknak viszont őszintén és 100%-osan. Nekem mondjuk van egy lány barátom (fiatal anya, aranyos kis családdal, itt ismertem meg, hopsz)aki ENFP és szét szoktam lelkizni magamat vele, nagyon sokat segít (végtelenül empatikus, de iszonyat laza és jó arc csaj), én is meghallgatom őt természetesen, hogy mi a bánata, bár inkább ő az én pszichomókusom. :D


Kedves kérdező: ...és még írhatnék, mert tudnék… csak nem akarok wall of textbe fulladni :)

2018. máj. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Okcupid-ra regeltem kíváncsiságból, mert azt olvastam, hogy megpróbál match-elni a válaszaim alapján. Nos, én 1300+ kérdésre válaszoltam (tudom, nem vagyok normális xD) és ez jött ki eredményül.


[link]


Hát igen. :D


Utóbbi időben (1 év) pedig elég sokat változtam külsőleg pláne. :D Új frizura, nem öltözködök annyira „nerd”-nek, sok fogyás, stabilan mozgok/edzek, mondjuk random még mindég 33-35 közé tesznek korban idegenek. :)

Hiába a superficial rebirth, ha a jellemem ugye olyan, amilyen. :)))


7-es voltam :)

2018. máj. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 Egy rövid életszakaszt leszámítva igen, ilyen voltam, már gyerekkoromtól kezdve, és az idő előrehaladtával csak egyre inkább befelé fordulok a magam 75-80%-os "I"-jével. (#3)
2018. máj. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 fúú olyan jó volt olvasni más INFP-t én is ufo-nak érzem magam.

Egyszerűen nem a mai világ trendjei szerint élek. Férfi vagyok aki még akkor is elutasította egy éjszakás kalandot mikor ott volt egy karnyújtásnyira, aki végtelen romantikus és akkor is szeret ha ezzel még a saját lelkét is felmorzsolja, folyton a boldogságot kutatja, mindig magát hibáztatja és hatalmas elvárásai vannak magával szemben. Mindig az a lényeg hogy másnak jó legyen magamat leszarva, béke legyen a konfliktustól falra mászok és szorongok ha van.

Viszont az Introvertált jellemet én is kezdem levetni magamról egyre jobban török és török ki belőle, de attól még jól esik az egyedüllét.

2018. júl. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!