Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyetemi tanárok/ tanársegé...

Az egyetemi tanárok/ tanársegédek miből élnek a nevetséges fizetésen kívül? Miért nem éri meg nekik/ nem szeretnének elmenni dolgozni az iparba? Mi lehet ekkora előnye a tanári foglalkozásnak?

Figyelt kérdés
2018. máj. 11. 13:29
 1/7 A kérdező kommentje:

De velük se lehet kikezdeni, mert etikátlan. Vagy tényleg ezért is már önmagában érdemes? :D


Valaki meséljen már erről hogy mi az érv és ellenérv a tanári (egyetemi) munkának?

2018. máj. 11. 13:32
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk (ETK) sokan dolgoznak mellette a szakmájukban, mint gyógytornász, vagy ápoló. Nálunk elég sok a lány és vannak oktatók akik diákkal jönnek össze, nem is kevés. Amúgy én úgy vettem észre, hogy pl. ápoló szakon az megy tanítani, aki nem bírja a munkát. :D De konkrétan nálunk a karon úgy vadásszák az embereket csak jönnek már tanítani, de senki se akar.
2018. máj. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul ha olyan csoportot kell tanítani ahol 99% fiú...
2018. máj. 11. 13:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy most jó tanárnak lenni, inkább attól függ hol, kiket kell tanítani. Ma már tényleg olyan, mintha azok mennémek tanárnak, akik az eredetileg választott szakon nem boldogultak, és kényszerből váltottak, hogy mégis legyen már valamiből diplomájuk, ne vesszen el az a sok év. Kevesen, de azért biztos vannak akik hivatásból tanítanak. Szerintem ez is az egyik oka annak, hogy itt tart az oktatás. Az is jó a tanári foglalkozásban, hogy igaziból nem kell nagyot váltanod az addig megszokott dolgokban. Nekem mindig hiányzik az a légkör. Az előadótermek, büfe, aula, tanári szobák, és érzek némi vonzalmat úgy általában az egyetemi parkok iránt... olyan biztonságos környezet, ahova szívesen járnék minden nap. A munka meg attól függően megerőltető, hogy kiket mire kell tanítani. De az előadások néha olyanok mint a beszélgetések, csak végre senki nem szól bele az ember mondandójába. :D Aztán meg van akinek ez egy alibi foglalkozás, mert mindjuk egyébként van elég pénze, de kellett valami foglalkozás, mintha dolgozna. Volt olyan tanár, aki megvetette velünk a jegyzetét, erre adta a kettest, aztán tartott vagy 2 egész órát fél év alatt, aztán írtunk beadandót meg vizsgáztunk. Ezért mondjuk a minimálbér is sok neki. Van nyári szünet, állandóan más-más arcok jönnek, mindenféle pályázatok, meg támogatások vannak, sokan mennek fél évekre külföldön tanulni... nem minden a pénz, főleg ha alapból is van.
2018. máj. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
Az egyetemi tanárok bére azért nem olyan nevetségesen alacsony. Főleg úgy, hogy gyakorlatilag akármikor vállalhatnak korrepetálást vagy külön melót. És valljuk be őszintén: Egy egyetemi tanárnak különösebben nem kell sokat dolgoznia. Mondom mindezt úgy, hogy később akarok majd óraadó lenni.
2018. máj. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem felkértek hogy menjek mérnök segédtanárnak az egyetemre, de mikor megmondták mennyit fizetnének (minimálbér) kb. elfutottam.
2018. máj. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van, aki különórákat is tart, abból nem kis pénz jön össze.
2018. máj. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!