Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a tapasztalatotok, vélemény...

Városliget Felvételi kérdése:

Mi a tapasztalatotok, véleményetek a városligeti magyar-angol kéttannyelvű általános iskolába való felvételiről (játékos foglalkozásnak hívják), idei vagy korábbi tapasztalatok? Hogyan lehet bejutni a suliba?

Figyelt kérdés

2016. márc. 7. 10:37
 1/5 A kérdező kommentje:

Minden kedves ovis felvételiző szüleinek javasolható az alábbiak megfontolása: A Városligeti angol-magyar kéttannyelvű általános Iskola óvodásoknak tartott ún. ‘játékos foglalkozása’ (ami gyakorlatilag egy felvételi eljárás, de ugye így nem nevezhetik, mert törvény tiltja az ilyet) és annak elbírálása:

- átláthatatlan

- nem objektív

- vissza nem ellenőrizhető eredményeket adhat!

Ha ÖN szeretné, hogy gyermeke készségei tisztességes, átlátható, objektív és visszaellenőrizhető módon legyenek felmérve, azaz gyermekének joga legyen felvételt nyerni egy magyar adófizetői pénzből fenntartott iskolába, azaz amit Ön fizet, KÉRJE a következőket (joga van hozzá):

- ragaszkodjon hozzá, hogy személyesen legyen jelen gyermeke ‘játékos felvételijén’

(azt fogják mondani, hogy be lehet menni, de nem javasolják...)

- ragaszkodjon hozzá, hogy gyermekének érthetően magyarázzák el a feladatot

(ha ÖN sem érti, a gyermek sem fogja)

- ragaszkodjon hozzá, hogy megnézhesse a rögzített eredményeket, jegyezze fel, majd az eredmény közzététele után ellenőrizze vissza!

2016. márc. 8. 17:40
 2/5 anonim válasza:
33%
Szia,én abba az jskolába járok ,idén fogok végezni ..Nagyon nem ajánlom az iskolát ,gyenge tanárok ,rossz,sznob közösség ,rengetegen cigarettáznak ,rendszeresen fogyasztanak alkoholt 15 évesen ..Az alsó tagozat nagyon jó,csak ajánlani tudom ,de a felső...Egyedül arra jó,hogy az angolt nagyon megtanuljuk ,de ez a matek es magyar rovására megy ,mert pl matekot kevesebb óraszámban tanuljuk.Én nem javasolnám az iskolát .Arra fel kell készülni ,hogya ebben az iskolában ha nincs a legjobb iPhoned vagy legdrágább ruháid ,már " lúzer" vagy.Persze ez csak az én véleményem ,de Szeritem érdemes átgondolni
2016. márc. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
74%

Kedves kérdező! Valamilyen szinten egyetértek az előttem szólóval, tényleg sok érv szól az iskola ellen. Tavaly végeztem ott, de még mindig belelátok az iskola életébe, most Budapest legjobb gimnáziumainak egyikébe járok, de ez nem a Városligeti érdeme.

Előnye, hogy tényleg megtanulunk angolul, legalábbis az átlaghoz képest sokkal jobban beszélünk. Azt mondják, hogy nyolcadik év végén már mindenki C1-es szinten beszél, ez azonban közel sem igaz. A nyelvvizsgaeredmények nagyon jól mutatnak, igazából kézgyakorlat az egész, kitöltenek 50 feladatsort az előkészítőn, emiatt megy könnyen a nyelvizsga, azonban ezek a számok nem relevánsak, az aktív nyelvhasználatunk egyáltalán nincs ilyen szinten, sőt, a legtöbbjük különtanárhoz jár

Negatívumként sokkal több érvet tudok felsorakoztatni. Az egy dolog, hogy jó pár diák protekcióval jut be (de erre máshol is van példa, így ez nem túl lényeges szempont) viszont a tanárok közül nagyon sok olyan van akit gyerek közelébe nem engednék, nemhogy tanítani. Volt olyan angoltanár aki mellett nyolcadikban egy gyerek se tudta letenni a középfokot, így áttették magyartanárnak, aminek szintén nem lett jobb.Most történt sok tanárváltás, főképp az angolszakosok közül, egyik rosszabb, mint a másik.Van egy-két tanár aki meglehetősen ápolatlan (érezni lehet a testszagukat) illetve provokatívan öltözködnek. A hatodikos felvételizők közül csak azok tudtak egyáltalán a szóbelire bejutni, akik külön tanárhoz jártak. Legtöbb teremben található projektor, interaktívtábla, viszont alig használjuk őket. Az iskola fala omlik le, már két éve el van kerítve az udvar egy része( ez egyrészt mondjuk a KLIK hibája is) Nagyon sokszor történt már rablás, nincs rendes ellenőrzés a portán, bárki járkálhat ki-be. Az angol miatt egy csomó tárgy hanyagolva van, van olyan jól hangzó tárgyunk mint országismeret, de igazából csak egy plusz óra amikor bent ülünk. Énekoktatás egyáltalán nincs, több szülő megkérdőjelezte már a tanár elmeállapotát, mert tényleg nincs rendben.

Van egy nagyon jó külön sztorim a 7-8.-osok anyanyelvi angoltanárjáról. Mondhatni ő a kisisten, képviseli az alfát és az omegát az iskolában. Minden tanár tart tőle, a normálisak szembeszállnak vele. Az igazgatóság abszolút behódol neki, ő a háttérirányító. Amerikai flegmasággal áll hozzá a tanításhoz, a gyereknek vele szemben esélye sincs. Nincs tisztában azzal, hogy hol tart a csoportja, mindig kiad valami fogalmazást, pro-kontra érvelőset, ami alapvetően nagyon jó, be kéne vezetni a magyar oktatásba, de ahogy ő tanítja az felháborító. Közbevág, nem hagyja, hogy befejezd a mondatod, ha más a véleményed egy témáról akkor már nem lehet, hogy ötöst kapj, nem számít, hogy tökéletes angolossággal fejted ki. Volt már, hogy lehitlerezett egy fiút, közölte egy lánnyal, hogy sajnálja a szüleit, ami miatt ilyen gyerekük született. Történt már nem egyszer, hogy széttépett dolgozatot, figurázott ki embert nagyon bántóan. Mindemellett mégis ott tartják, mert "kiveri" sok emberből a C1-es nyelvvizsgát, csomószor el akart menni, de mindig megemelték a fizetését.

A társaságra azt mondanám, hogy nagyon sznobok, a végzősökre mindig jellemző a drogozás, ettől függetlenül vannak jófej, intelligens gyerekek, csak számuk meglehetősen alacsony.

Összegezve a gondolataimat azt mondanám, hogy a Városligetinek megvolt a maga fénykora, még próbálja kiegyenesíteni a gerincét (már ami maradt), fenntartani a fejét a víz fölött, de egyre inkább kezd hanyatlani. Azt tudom javasolni, hogy hatodikig járassa oda a gyerekét, de utána amint lehet, vigye el és járjon különtanárhoz. Ha bármi kérdése van, nyugodtan írjon privátban, szívesen mesélek még. A véleményemet próbáltam minél objektívebben kifejteni, ez nem teljesen sikerült, de úgy gondolom a régi sérelmeim már nem befolyásoltak miközben ezt írtam és remélem segítettem. :)

2016. márc. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Tudom,későn írok,de egyszerűen muszáj megvédenem a sulit.

Nem tudom,honnan vették ezeket a hülyeségeket az előző válaszolók,de most leszek nyolcadikos és imádom a sulit!Az angol nagyon magas szinten van,a magyart és a többi tantárgyat is nagyon megnyomják(a matek is elég jó),a dohányzásról pedig szó nincs!!Igaz,a mellettünk lévő Teleki Blanka Gimire tényleg rálátunk a hátsó udvarból,ahol gyakran cigizniek a diákok,de annak a giminek semmi köze nincs a mi sulinkhoz.Nagyon sok nyolcadikos ment tavaly olyan gimikbe,mint Radnóti vagy Szent István,de összeségében mindenki jó gimibe került.

Néhány osztály közössége tényleg nem olyan jó,de ez minden suliban megvan és ötödiktől ez a klikkesedés meg szívatás is jóval enyhül.

De mindenképp menj el nyílt napokra,ne az itt írottakra figyelj,mert nem mind mond igazat vagy eltúlozzák a dolgokat.

2016. aug. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

Előző vagyok

Ja,és nyolcadik végére szinte mindenki leteszi a középfokút(kivéve a lustább,rossz tanulókat,akik amúgy mindenhol vannak),néhányan pedig a felsőfokút is

2016. aug. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!