Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg hülyeséget csinálok...

Tényleg hülyeséget csinálok az informatikus-könyvtáros szakkal?

Figyelt kérdés

Sokan lebeszélnek, de nem vagyok műszaki beállítottságú, se gazdasági. Eddig melóztam, most erre szeretnék beiratkozni. Vannak nekem is ellenérzéseim, sőt csak az van, de nem látok más irányt. Meg állítólag evvel nem csak könyvtárban lehet dolgozni, hiszen vannak különféle specializációk.

Vélemények?


2018. máj. 13. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Ha csak ellene tudsz beszélni, akkor miért mész oda? Szerintem még nézegess, biztos vannak más képzések is, amik jobban tetszenének.

Ha nem érdekel az, amiről szól, akkor ne menj oda, meg fogod bánni, nehezebben fog menni a tanulás is.

2018. máj. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Hát.. Nálunk ez a képzés a bölcsész karon van, és én gimi után elvégeztem egy bölcsész szakot és akkor élveztem csinálni, olyat tanulni ami érdekel, de nem volt értelme és sajnálom, hogy nem beszéltek le róla, mert sokszor érzem, hogy elpazaroltam 3 teljes évet az életemből.
2018. máj. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én meg úgy érzem munkával dobtam ki 2,5 évet... sok olyan munkát csináltam, amit nem akartam, és még munkanélküliség is volt ebben az időszakban. Nekem elegem van teljesen, nekem még 3 jó évem se volt bölcsészeten.
2018. máj. 13. 15:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vágj bele. Jó érzés azt tanulni, ami érdekel. Ha nem sajnálod az időt rá, akkor csináld nyugodtan! Azt tedd, ami boldoggá tesz!
2018. máj. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A gond az, hogy bizonyos szakmákkal nehéz elhelyezkedni és nem fizetnek jól. Ha valakinek tényleg szenvedélye az adott szakma, akkor mégis megérheti neki. Ha nem megszállott, akkor nem. A gond az, hogy sokan utólag a pápától kezdve a szomszédot is hibáztatják, hogy nem keresnek annyit, amennyit ők kitaláltak.

Imádok olvasni, rendszerezni, szóval nekem tök jó lett volna a könyvtáros szak. Egy nyarat le is dolgoztam könyvtárban. De láttam, hogy ezzel nehéz elhelyezkedni és nem keres jól, ezért műszakira mentem.

2018. máj. 14. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha te szeretnéd és van motivációd hozzá, kedvvel és lelkesedéssel csinálod, akkor vágj bele.

Én elvégeztem anno, de megbántam. Nagyon alacsony fizetés, nem hozza vissza az árát a diplomának, túlképzés van belőle, mert egyszerű és sokan a csak a diplomára hajtanak. Szerveznek pár hetes OKJ-s tanfolyamokat, amik alatt éppúgy megtanulod azt, amit 3 évig egyetemen tanulnál. Őket alacsonyabb bérkategóriába sorolják, ezért sok könyvtár előszeretettel inkább őket választja gazdasági szempont miatt.

Specializációk:

iskolakönyvtáros: nálunk nem oktatnak olyan magas óraszámban könyvtárhasználatot, hogy lenne rá igény, iskolában működő könyvtárban meg nem feltétel ez a szakirány.

információbróker, információ menedzser: Magyar cégeknek nincs rá igényük

stb. stb.

Sok hasznos dolgot tanultam, amit mai napig használok, de ezt önszorgalomból is megtehettem volna

2018. jún. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!