Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha egyszerűen...

Mit csináljak, ha egyszerűen képtelen vagyok 5-10 percnél hosszabban tanulni?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, és hiába érdekel amit tanulok, egyszerűen nem köt le hosszabban a dolog. Nem kellene sokat tanulni, napi 2-3 óra bóven elegendő lenne, de szerintem még a gimi elején volt olyan hogy ennyit képes voltam figyelni.

Eltereli minden a figyelmemet, néha mintha tudatosan is mást csinálnék, de úgy érzem olyankor hogy hatalmas megkönynebbülés. Olyan mintha alkalmatlan lennék erre a rendszerre. Nagy dolog volt számomra amikor felvettek, de a kezdeti lelkesedés hamar átment érdektelenségbe, és folyton az jár a fejemben hogy mi értelme az életnek.

Úgy érzem most magam hogy csak elvagyok, nem látom a fejlődést. Csak költöm a pénzt, a suli mellett dolgozom is, de már nagyon nem érzem azt hogy a szüleimnek kellene támogatniuk, márpedig ha itt maradok, akkor 3-4 évig még biztosan ez lesz a helyzet.


2018. máj. 16. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
elerted a tureshatarodat, mindenkinek mashol van
2018. máj. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A diákok 90%-a így van. Sőt, inkább több. Ez a magyar oktatási rendszer. Óvodátol kezdve a felsőoktatásig, teljesen ki van iktatva az élmény alapú tudásszerzés. Nem számít más, mint hogy vissza tudd adni a tanár által lediktált lexikális tudást igénylő dolgokat, gyakorlatilag adatok, ritkán vannak összefüggések, azokra sem magadtól kell rájönni, nem csiklandozhatja a kíváncsiságodat semmi, nem fejlődhetsz vele semmiben, így hasznóddá sem válik semmiben sem.
2018. máj. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ezert kell elmenni itthonrol, vagy északi országba születni(ja arról már lecsúsztunk)


amikor a diákok 90%-a elmegy szerintem biztosan változatnának, csak mivel sokan beletörődnek a szarásásba ezért a vezetőség nem változtat, ami teljesen érthető hiszen nem kapnak elég impulzust arról, hogy nem jó a rendszer

2018. máj. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!