Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki jómódú, gazdag azt...

Ha valaki jómódú, gazdag azt miért lehet folyamatosan támadni, ócsárolni, ha pedig valaki szegény egy rossz szót sem lehet rá szólni?

Figyelt kérdés
2018. máj. 17. 06:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
56%

"Tévedés, hogy akinek van valamije, az nem szenvedett meg érte"

- de ez is csak egyik része a gazdagoknak- mint ahogy a szegényeknek is két része van, ahogy írtam. Az egyik, aki elissza, lustálkodja, szerencsejátékozza a fizetését és a másik aki, keveset keres. A gazdagoknak is van élősködő, gaz, immorálisan harácsoló része ám!

De az emberek csípős nyelve minden csoportot egyaránt megtalál, nem kell "aggódni" nem marad ki senki :))) Azután ha például szembesülnek egy olyannal, hogy egy gazdag, nagyon sikeres, netalán híres ember egyik napról a másikra egy tragédiát szenved el- mert senki sincs védve ez ellen - elhallgatnak, de nem tanulnak belőle.

2018. máj. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
84%

Aki azt írja a szegények bezzeg milyen becsületesek azért nézzen körül kicsit a valóságban...


Nagyon sokat a "szegénységük" által érzik magukat felhatalmazva arra, hogy pl lopjanak. Nem feltétlen bolti lopásra gondolok, nekem is volt olyan kollégám aki folyamatosan kisebb nagyobb értéket vitt el a munkahelyről...munkatársakkal többször figyelmeztettük hogy le fog bukni, mire mindig az volt a válasz, hogy "de hát ő milyen nehéz körülmények közt él meg egyedül neveli a gyerekét" itt meg úgysem fog hiányozni az a pár ezer forint vagy áru a munkáltatónak." (meg amúgy is az "gazdag")

A munkáltató egy darabig türelmes volt vele (nem az első alkalommal szólt, kapott figyelmeztetést de folytatta) de egy idő után kirúgta mert nem lehet így dolgozni. Mire még a nő volt felháborodva meg panaszolta el mindenkinek, hogy milyen "kegyetlenek" vele meg most miből fog megélni...


Szóval a becsületesség nem pénzkérdés. (és igen nyilván gazdagok között is vannak aljas szemét emberek, de nem kellene mindenkit egy kalap alá venni)


Én nem vagyok gazdag de jó/stabil körülmények között élünk megtakarítással várjuk a babánkat, és nem fogom magam ezért szégyellni vagy bűntudatot érezni. (csak mert más nem teheti ezt meg) Mert minden forintot mi kerestünk és gazdálkodtunk ki a párommal és magunk erejéből jutottunk oda ahol tartunk. Szerintem ez nem törtetés mert nem átgázolva másokon jutottunk ide. (és voltak lemondások, és komoly számolások az életünkben, mikor áldozatot kellett hoznunk egy egy célért) És igen valahol büszke vagyok erre a teljesítményre, nem gondolom, hogy ez már beképzeltség lenne. :S

2018. máj. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy hogy milyen gazdagokról beszélsz? Mészáros, Simicska stb milliárdosokról akik nem tisztes munkával keresték meg a vagyonukat, vagy hétköznapi emberekről, akik keresnek nettó 4-500.000et? Ahogy szegénynél is, az iskolázatlan közmunkás, vagy a szakközepet végzett nettó 180.000ból élő szakmunkás?
2018. máj. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Sajnos a kommunista virtus még mindig él rengeteg emberben...

Szépen lassan ez kikopik az országból.

2018. máj. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos én is ezt a tendenciát látom.


Van szorgalmas, lelkes, becsületes gazdag és szegény között is, sé van szenny hulladék alak gazdag és szegény között is. A baj az, hogy amikor ócsárlásról van szó, akkor ált. a hulladék verzió kezdi el a becsületest IS fikázni.


Ugyanolyan gáz az, amikor az anyu-apu által pénzzel pumpolt, soha életében nem dolgozott ember fikáz vkit azért, mert mondjuk nincs lakása, autója (egy barátnőm volt ilyen, hát azóta már nem az), és az is, amikor az előremenetelért semmit nem tevő ember szapul mindenkit, akinek kicsit is jobb. Csak épp az utóbbi kategóriát nem illik megfeddni, mert akkor mi vagyunk a pofázó pénzes k.cs.g.k.


Amúgy ez tényleg alapvető tendencia. Ismerek sok-sok ilyen embert. Általában ez van:

- a sulit magasról lesz.ja, helyette bulizik, beszélget, plázázik, körbedugja a fél várost

- érettségin épp, hogy átmegy, aztán rájön, hogy hoppá, ha nem megy egyetemre, rohadt gyorsan kell vmi melót vállalnia... a lehetőségekből elvállalja azt, ahova a legkönnyebben felveszik vagy legkevesebbet kell dolgoznia... előrelépés nuku

- több 10 évig van ugyanazon az előrelépést nem adó munkában, nem fejleszti magát sehogyan, se munkán belül, se munkán kívül (nyelvtanulás, számítógépes programok használata, ingyen kurzusok a neten stb.)

(ezek alatt természetesen nem azt értem, ha vki mondjuk Borsodban ragad, mert az idős szülőjét ápolja és nincs lehetősége)

- és azt a kevés fizuját sem osztja be, hanem 2 hétig dőzsöl belőle, a másik 2-ben meg bőg a Tényeknek meg a Naplónak, hogy jaj, hogy lehet így élni... persze a cigire, drága csokira, kólára futja (mert fuj, a tescós gagyi, csak a Coca, meg a Milka az alap, de inkább a Lindt... jégkrémből meg Magnum alá nem megyünk), mennek a kocsmába, a diszkóba... hát úgy persze, hogy nem lehet egyről a kettőre jutni. Én az ilyesmi többségére pl. többszörös fizetés mellett SEM költök, mert felesleges.


Na hát ilyenkor van az, amikor meglát egy ilyen típusú szegény egy gazdagot... na már most az ember alaptermészete sajnos olyan, hogy nem látja be a saját hibáit és magát tökéletesnek látja. Ha elismerné, hogy a másik többet tett a jólétéért, akkor azt vallaná be magának, hogy ő nem tett meg eleget. Szóvaé egyenesen következik nekik, hogy "há' mivel én tökéletes vagyok, biztos a másik csalt".

Volt olyan ismerősöm, aki azok után, hogy a 4!!!!!éves gyerekének okostelefont MEG xboxot játékostul vett karácsonyra eladói fizuból, megeresztett egy ilyen dumát, hogy "hát a szomszéd standnál ma vettek egy keleti szőnyeget... hát B...A MEG MAGÁT AZ, AKINEK HÓNAP VÉGÉN VAN 50E FT-JA EGY SZŐNYEGRE".

A másik hasonló ismerős, fodrászhoz csak plázáshoz (egy középhosszú haj vágása 8e Ft borravaló nélkül), alap a havi-2havi körmös... de persze a világ meg a főnöke a szar, amiért hó végén kölcsön kell kérnie, hogy tudjon enni adni a gyerekének. Mondjuk azóta odaadták az apjának a gyereket a bíróságon, nem is csoda.

2018. máj. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Engem is szidnak, pedig becsületes gazszwrelokent lett nagy vagyonom...
2018. máj. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Egyszerű az oka, Kérdező: egyrészt manapság képtelenség tisztes úton meggazdagodni, másrészt amint van az embernek egy körömpiszoknyi kis hatalma, befolyása, azonnal arra használja fel, hogy másoknak ártson. Nem kell ehhez a gazdagokig elmenni, egy átlag BKV-ellenőr vagy biztonsági ork is ilyen. Na már most, egy valaki, akinek van pénze (tehát befolyása, hatalma), az kvázi bármit megtehet. A probléma pedig az, hogy meg is teszi azt a bármit.

A szegényeknek ezzel szemben semmi védelmük nincs, ők semmivel nem tudják kikerülni, megkerülni a rájuk vonatkozó törvényeket, őket senki és semmi nem menti fel, mindig rajtuk csattan az ostor, olyasmi miatt is, amit el se követtek.

A szegények döntő többsége mellesleg pont azok miatt szegény, akik most gazdagok. Adott egy bizonyos mennyiségű profit, ebből a 80% egy szűk pénzhatalmi elit kezébe jut, a 20%-on meg osztozzon a sokmillió birka.

Ezek után hadd szidjuk már őket, kérlek.


"Irigységből, mert aki tehetős, az csak is becstelen módon szerezhette meg a vagyonkát. Viszont ha egy náluk szegényebbel találkoznak, nem kell szembesülniük azzal, hogy ők milyen sikertelenek."


Az hát, mindenki nagyon iLígy a gazdagokra! :DDDDD ezt a demagóg dumát...mindig elsütik, amikor jogosan utálnak az emberek valakit.

Találjatok már ki valami újat, mert ez már viccnek is kevés, nemhogy önigazolásnak.

Ja, és kérlek mutass valakit kishazánkban, aki nem pártkatona, és becsületes munkával lett csiliárdos. Jó keresgélést. Addig is, kaptad a mínuszodat.


"Önsajnáltatásból nem lehet megélni."


Becsületes munkából még kevésbé. Ha minden hónapban félreraksz, 50 évesen vehetsz saját erőből egy szaros kétszobás lakást, mert az általad termelt nyereség arra megy el, hogy valamelyik rózsadombi burzsuj féregnek eggyel több márványszökőkútja legyen a kertjében.


"A csóró ismerősömnek meg jóhiszeműen adtam kölcsön pénzt, amit a mai napig nem bírt vissza szolgáltatni, mert azt hiszi nekünk az nem hiányzik. "


Nyet. Azért nem szolgáltatja vissza, mert nincs miből. Maximum ha lemond a kajáról, rezsiről, közlekedésről, vagy más efféle alapdologról.


"Akinek meg kevesebb van, igen is tehet róla, mert látom, hogy mi zajlik az ilyen családokban."


Ha látnád, nem hibáztatnád őket olyasmiért, amiről nem tehetnek.


"Áldozatot nem vállalnak a jobb lét reményében, csak siránkozni tudnak."


Ó, és mit kéne csinálnia? Borítsa rá az asztalt a főnökre, hogy adjon holnaptól 100 ezerrel többet?


"Nagyon sokat a "szegénységük" által érzik magukat felhatalmazva arra, hogy pl lopjanak."


Köszönd a drágalátos kormánynak, aki a korrupciót az ország természetes állapotává tette. Ha az átlagember azt látja, azok mekkora nyereségre tesznek szert mások javainak elorzásával & meg is ússzák, szerinted nem fogja ugyanezt a példát követni?

2018. aug. 29. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Előző, definiáld, neked mit jelent a gazdag, jómódú.


Mert amit számomra jelent, azt bőven el lehet érni bárkinek, nekem is sikerült.

2018. aug. 30. 07:42
 19/23 anonim ***** válasza:
A gazdag, jómódú? Akinek a keresete 1 misi fölött van idehaza, az már kvázi annak számít. Ez kvázi háromszor annyi, mint az átlag középosztály keresete.
2018. aug. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Programozó körökben mozgok, ott nem ritka a havi netto 700 ezer - 1 millió feletti kereset. És szimpla önszorgalommal, tanulással jutottak ide, a lehetőség adott mindenkinek. De egy szorgalmas szobafestő is megkeres havi 300-at, ami azért már nem egy nyomorgós szint.
2018. aug. 30. 21:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!