Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitévő legyek, hogy elfelejtse...

Mitévő legyek, hogy elfelejtsem az Ikarusokat?

Figyelt kérdés

Jó napot kívánok.

Éltem haltam azokért a buszokért. Már 2 éve, hogy nincsenek forgalomban az MVK-nál és többségük a roncstelepen kötött ki.. Voltak időszakok amikor nem gondoltam rájuk és többé kevésbé sikerült is valamelyest elfelejtenem őket, legalábbis nem gondolni rájuk. Viszont újabban megint eszembe jutnak azok az emlékek, meg időszakok, amikor milyen jó volt látni őket az utcán, az a töménytelen mennyiségű és minőségi utazás velük. Mennyi fényképem, rajzom, videóm és hangfelvételem született róluk. És büszke voltam rájuk, hogy miattuk jó érzés volt magyarnak születni.

Van más is akinek hiányoznak? Szerintem sokkal jobbak voltak, mint az újabb típusok. (bár ez, csak egyéni vélemény)

Ki érez még így?



2018. máj. 18. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2018. máj. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik lehetőség hogy azért se felejtsd el hanem végy a régi típusból is meg a legutóbbiból is és még bevételt is termelhetsz vele valahogy. Nem baj ha nincs hozzá jogsid mert attól még sofőrt felvehetsz rá.

Én meg a kisdutra (UE 28) traktorjainkat nem tudom elfelejteni. Amikor gyártottuk, egész Európában keresett volt mert nagyon elégedettek voltak vele. Nem külföldi befektető kéne ide aki a hasznot kiviszi hanem a hazai járműgyártás újraélesztése.

2018. máj. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A faros Ikarus távolsági buszokra gondolsz? Veterán autótalákozókon, meg évente egyszer közlekedési világnapon vagy micsodán szoktam látni őket. Egyszer még utaztam is vele egy ilyen napon. Nem kell őket elfelejteni, emlékezni kell rájuk nosztalgiával!


Viszont Győrben helyi járatként még járnak csuklós Ikarus E280-asok! Régiek, rozsdás az ajtójuk sarka, de a legnagyobb hidegben helytálltak, míg a többi vagy nem indult el, vagy az ajtónyitójuk befagyott.

2018. máj. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Dunaújvárosban és a környező falvakon még van egy csomó, ha hiányzik.
2018. máj. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mitévő legyek, hogy elfelejtsem az Ikarusokat?"

Ne töprengj erről.

Tedd!

2018. máj. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is bírtam őket, amikor csak tudok, velük megyek, amelyik még közlekedik. Egyszerűbb szerkezetek voltak, mint a mai gépek, de strapabíróbbal. Talán egy emlékpark létesítésével meg lehetne róluk méltán emlékezni <bevétel is lenne, és kedvenc dolgával foglalkozna az ember:)>. A mai gépek egyformák, velük csak az a baj.
2018. máj. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Bennem emberedre találtál, mert pont így érzek irántuk. Én Budapesten élek, itt azért még vannak. A miskolci helyközi buszállományban is vannak azért még - nézegesd őket ott.


Ha van kedved barátkozni, írj


25f

2018. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Én örülök, hogy eltűntek. Egy város szerintem fejlődjön, legyen komfortosabb. Persze, ha erre nem képes az "Ikarus", akkor az szomorú. Politikailag meg műszakilag nem tudok nyilatkozni. Biztos jobban bírják, mint az új buszok + meg van ez játszva, hogy ne az itthoni ipar fejlődjön. Vagy már nem is tud lépést tartani. Nem tudom.

De a lényeg: az újabbak szebbek, "elvileg" környezetkímélőbbek és kényelmesebbek (idős és beteg embereknek nem kell 3 lépcsőfokot feltornázni) mindenki számára. Nagyon örülök, hogy ezáltal is szépül és fejlődik a város. Már csak az utaknak kellene...

Azért nem kell leragadni idejétmúlt dolgoknál, de sajnálom, hogy neked ez rossz érzés. :/

2018. máj. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek.

Főleg az AKD-652 és AKD-658 rsz. 280-asok hiányoznak a legjobban.

Éltem haltam értük és egyszerűen nem tudom feldolgozni, hogy többet már nem tudok velük utazni.

Pedig sokat köszönhettem ezeknek a gépeknek.

Napokig jobb kedvem volt, amikor 1-es vonalon voltak és szinte egész nap utaztam velük. Az nagyon fenomenális volt.

2018. máj. 23. 10:58
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok távolsági busz (Borsod Volán ha már a miskolci tömegközlekedésnél tartunk) is olyan lehet mint amiket leírtál kedves kérdező! (Én is miskolci vagyok. 😁)
2018. júl. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!