Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek hány évesen...

Szerintetek hány évesen elfogadható még, ha valaki fél egyedül lenni otthon?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, de még mindig kb. halálfélelmem van, ha a szüleim elutaznak itthonról és egyedül vagyok több napon keresztül. Azaz nap közben elvagyok, azt leszámítva, hogy unatkozok, de éjszakánként aludni se tudok, annyira félek..

Most is péntek reggel elmentek itthonról, míg én itthon maradtam és olyan szokatlan ez a csend..Amikor anyámék itthon vannak, minden este úgy horkolnak, hogy az egész ház belezeng, meg bömböltetik hajnalig a tévét, mert nem tudják, hogy kell ilyen időzítőt beállítani rajta és elalszanak a műsorokon XD Most viszont, hogy nincsenek itthon, olyan síri csend van az egész házban, hogy még ilyen apró kis neszekre is felfigyelek, amiket máskor szerintem meg se hallok.

Kb. fél órája is volt egy ilyen "élményem", hogy hallottam valami kis zajt, valószínűleg valamelyik macska szaladt végig odakint a tetőn vagy ilyesmi, de valamiért olyan hangnak tűnt, mintha valaki megpróbált volna bejönni az ajtón. Szóval kikapcsoltam a zenét, amit hallgattam és elkezdtem fülelni, mi történik odalent és nem tudom, hogy beképzeltem-e vagy valami mást hallottam félre, de esküszöm olyan hangot hallottam, mintha valaki levegőt vett volna a földszinten és azt hittem, szívrohamot kapok XDDD Szóval rögtön írtam az egyik ismerősömnek, aki még nem ment el aludni, hogy lehet, meghalok, mert hangokat hallok a házba és ha véletlenül nem írnék vissza neki pár percen belül, hívja a rendőrséget XD És elindultam megnézni, van-e itt valaki, de persze egy lélek se volt a házban rajtam kívül és az ajtók is csukva voltak, ahogy hagytam őket.

És ezt kb. minden este eljátszom, amikor egyedül vagyok itthon, szóval el se tudom képzelni, mi lesz velem, ha egyedül fogok élni..

Olyan gáznak érzem :D Szerintetek is az? Vagy van még rajtam kívül olyan, aki ugyanígy fél esténként egyedül?


2018. máj. 19. 04:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
10
2018. máj. 19. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem 12 évesen már szokás túl lenni az ilyesmin.
2018. máj. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Kórós esetben a gyerekkori szorongás megmaradhat ill. újra kialakulhat, ilyenkor érdemes pszichológushoz fordulni.
2018. máj. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is félni szoktam. Ki szoktam számolni milyen kevés esély van rá, hogy éppen aznap akarna bejutni egy olyan őrűlt, gyilkos, pszichopata mint amilyen a horrorfilmekben szokott. Velem biztos azért van ilyen, mert gyerekként elég sok horrorfilmet láttam. Kicsi az esély amúgy. A valós sztorikban közeli ismerősök, rokonok az elkövetők, úgyhogy egyedül nagyobb biztonságban vagy. Kivéve ha kifigyelnék, hogy régóta egyedül élsz és idős, vagy gyenge vagy. De egy 20 éves lánynál mindig esélyes, hogy gyorsabb, erősebb, vagy épp van valaki nála aki még sokkal gyorsabb és erősebb, szóval nem érsz meg ekkora kockázatot. Csak azért félsz, mert ritkán vagy egyedül, nem kellett hozzászoknod ehhez. Mások is így éreznek, csak idővel elmúlik. Mintha elunná a szervezet a dolgot, hogy minden nap készültségben álljon olyasmiért ami egyszer sem következett be. Nah, tudtam, hogy ma se jön el az a tömeggyilkos... kár volt feltolni a vérnyomást... Ha hosszabb ideig egyedül élsz, elmúlik magától.
2018. máj. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele. Nagy kertes házba élnek úgyhogy az hozzá játszott hogy kb meg se hallottam volna hogy betörnek.
2018. máj. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Felso tagozatban illik elhagyni az ilyesmit.:D
2018. máj. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

én ilyen 16-17 évesen még simán nyomtam :)


anno terveztem olyan ágyat ami hűt-fűt, kamerákon behozza, hogy mi van odakinn de amúgy zárt és feltörhetetlen... :P


azóta elmaradt..felfogtam, hogy annyira nem vagyok még híres, hogy vki bérgyilkost küldjön rám, ha meg a pénzemért jön akkor életben hagy..


25f

2018. máj. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Én 26 éves férfiként félek a vérfarkasoktól.:DD Megnézek egy olyan filmet, akkor utána nem tudok aludni, meg nézegetek nem e jön valahonnan:D
2018. máj. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%
Mar gyerekkent sem normalis, nemhogy kamasz, vagy mar felnottkent.
2018. máj. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem kor függvénye. Hatalmas kertesházban laktam a szüleimmel 26 éves koromig, én is utáltam egyedül aludni otthon. Minden nesz, zaj, hang, kaparászás felhallatszik a pincéből, udvarról. Nagyon félelmetes tud lenni. Én mindig felkapcsoltam az emeleten a villanyokat, így kevésbé volt félelmetes, viszont nem tudtam elaludni :D Ciki. Az 50 négyzetméteres lakásomban nem félek :) Szóval, ez családi ház esetében teljesen érthető, ne aggódj.
2018. máj. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!