Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan dolgoznátok fel a...

Ti hogyan dolgoznátok fel a gyerekori brutális megaláztatásokat amiket sok sorozatgyilkos átélt?

Figyelt kérdés
Sokan elitélik őket,de 90%-ból nem véletlen lett az ami,gyerekorában,kinozták őket,megeröszakolták,és éheztették.Szóval ha mi magunk átélnénk ilyen gyerekort,kiváncsi lennék hogyan tudnánk feldolgozni ezeket.
2018. máj. 19. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon nehéz.

Pszichológiai és spirituális oldalról is megközelíthető a dolog.

A legfontosabb a megbocsátás és a múlt elengedése. Nem azért kell megbocsátani, hogy a másiknak jó legyen, hanem hogy neked jó legyen.

2018. máj. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egyedül nem megy. Úgy gondolom, hogy segíteni kell egy gyökeres környezetváltozásban, életmódváltásban, amint lehet. Sajnos bármilyen későbbi stresszhelyzet, nagy életválság kiválthatja az emberből a negatív érzéseket. Tehát ha valaki képes úgy új életet kezdeni, ami és ahogy neki a megfelelő, akkor kisebb a valószínűsége, hogy félresiklik az élete. Szerintem aki később emiatt bűnöző lesz, az sohasem kezdett új életet. Mert ne volt rá lehetősége vagy mert nem ismerte fel ennek a szükségességét.
2018. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Annyira tudják őket hibáztatni. Jó nyilván a gyilkolás nem szép dolog.. De valahol érthető hogy a gyilkos lelkileg totál sérült, szomorú, dühös stb.. Bevan kattanva. Bosszúéhes. Ilyenkor már gondolkozni sem lehet mikor és mit tesz.. Én azért sajnálom őket, olyan rossz érzés mikor lelkileg kivan bukva az ember. Szerintem az ilyen embereknek kéne valaki aki megérti őket, aki tényleg törődik velük...Én nem ölnékmeg senkit szerintem, hanem magamat... De szerencsére engem nem bántottak annyira sokat. 23L
2018. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
7%
Ja... Nyilván a lelkileg meggyötörtből lesz a sorozatgyilkos. Nem s pszichopatából
2018. máj. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Időpont ma 13:58


Szerintem senki sem születik pszichopatának.

Ez kialakul gyerekorba ha gyötrik a gyereket.

2018. máj. 19. 16:01
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem vannak születéskor már sérült gyerekek, akikből a rossz környezet kiváltja a hajlamot. De a kérdés most nem rájuk vonatkozott.
2018. máj. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bármilyen trauma feldolgozása esetén először magunkban kell tisztázni, hogy ezzel meg azzal a dologgal tényleg baj van, visszatér az emlék, nem tudom ezt feldolgozni, szükségem van segítségre. Aztán a segítségforrás lehet családtag, barát, pszichológus, muszáj önmagunk felismerni a lelki problémáknál, hogy van valami baj.

Egy pszichopata/szociopata nem feltétlenül ismeri fel, hogy baj van vele, a traumákat, brutális megaláztatásokat teljesen másképp érzékeli, mint egy normál ember. Biztosan sok emberben megvan a hajlam szörnyű tettekre, de tény, hogy a legtöbb sorozatgyilkosnak rettenetes volt a gyerekkora, őket is bántalmazták, megerőszakolták, stb.

Bármennyire is a körülmények áldozatai ezek az emberek, nem tudom őket sajnálni, hiszen elvettek rengeteg ártatlan életet és megnyomorították áldozataik családtagjainak, szeretteinek is az életét, és erre semmi mentség nincs. És sajnos hiába a felismerés, hogy a szar családi körülmények kedveznek ezeknek a hajlamok felszínre jövetelének, túl sok mindent nem tudunk csinálni, hogy megakadályozzuk ezeket a dolgokat, társadalmilag kellene fellépni a családon belüli erőszak, iskolai bántalmazások meg a szegénység ellen, amiket sajnos lehetetlen felszámolni. Jó lenne hinni a písz, láv, juniti-ben, de kegyetlen a világ.

2018. máj. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha én sorozatgyilkos lennék és az anyám tette volna ezt velem,akkor ő vele kezdeném.Edmund Kempert helyesen tette az anyjával,hissz ő csinált bellőle gyilkost.
2018. máj. 20. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!