Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a sorozatgyilkos...

Mit gondoltok a sorozatgyilkosokról?

Figyelt kérdés

[link]


Megnéztem ezt a videót, aztán elolvastam alatta a kommenteket es azon kaptam magam, hogy sokkal jobban tudok empatizálni a gyilkossal, mint azokkal akik zsigerből elítélik es a halálát kívánják. Az embereknek fogalmuk sincs arról, hogy milyen érzés lehet ennyi traumát elszenvedni, es hogy mennyire megviselik az embert. Volt par olyan rész a filmben, ami arra fele próbált vezetni, hogy a gyilkosok is emberek, saját történettel ami eddig vezetette őket, de sztem a legnagyobb része még igy is az elítéléséről szólt. Ti mit gondoltok? Sztem az idétlen kitaszitas es elnyomás helyett a törődés es megértés sokkal többet segítene az ennyire megtört embereken, es hogy kevesebb legyen belőlük.



2017. nov. 2. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Hogy hogy mit gondolunk? Nyilvánvaló hogy a társadalomra ilyen veszélyt jelentő két fel kell akasztani.Ha majd a te anyukádat vagy te testveredet fogja kibelezni,akkor is szimpatizálni fogsz velük?!
2017. nov. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Ezt a videót még nem láttam, de meg fogom nézni. Olvastam már sorozatgyilkosokról, azoknak szenvedéseikről és lelki hátterükről, soha nem szabadott volna ezeket az embereket szexuálisan vagy bárhogy máshogy bántalmazni. Néha ezen emberek világképei eléggé reális képet mutatnak erről az elmebeteg társadalomról, amikkel együtt lehet érezni, és meg is lehet érteni őket. Sokszor jóval intelligensebbek, mint az átlagember, legalábbis az intelligencia egy bizonyos szintjén.

Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy soha, senkinek nem áll jogában a másik életét kioltani. Sehogy, soha, semmikor. Egy bántalmazott, beteg ember nem dönthet más tőle független egyén létezésének jogáról. Nem az övé, nincs köze hozzá.

2017. nov. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen ember őrült és pszichopata . Nem azért gyilkos meg ember kínzó mert dolga van hanem ösztönből akarja éreztetni az emberekkel hogy felettük áll és közölni akar a világgal valamit felfigyelni rá. Kicsit nárcisztikus állapot amiben felakarja mérni magát és még önmagát se bírja elfogadni nagyon. A lelke tombol és tüzel és nem akar elfogadni semmit. És csak számára elfogadó környezetet embereket akar . Őket így tudod elfogadni. 19F.
2017. nov. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok embert ért komoly trauma az életben. Mégsem lett sorozatgyilkos és a frusztrációit nem másokon bosszulja meg. Az emnereknek jobban oda kellene figyelni egymásra ez igaz. Akkor mindenki élete könnyebb lenne. De gyilkosokkal vagy bármilyen más olyan emberrel aki másokat valamilyen formában szándékosan bánt nem tudok együttérezni és nem érdekel a sorsa. Mert bármi történt vele korábban az ilyen viselkedésre NINCS MENTSÉG. Olyan szinten érdekes a téma, hogy vajon hogyan vagy miért képes valaki olyan cselekedetekre amit egy hétköznapi ember elképzelni sem tud, hogy megtegyen és nem azért mert fél a bűntetéstől. Hanem mert lelkileg nem lenne.rá képes. De együtt érezni egy sorozat gyilkossal? Szerintem ezt ne nagyon hangoztast mert félelmetes szerintem.
2017. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ők azok, akik megmutatják mit jelent igazán embernek lenni.
2017. nov. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Ezt a filmet nem láttam - de tuti megnézem majd.


Elég ambivalens érzelmeim vannak. Engem mindig is érdekelt a pszichés hátterük, így eléggé belemerültem ilyesmibe, és ilyen szempontból sajnálom őket... a legtöbbjük olyan gyerekkori traumákkal él, hogy nem csoda, hogy belecsavarodtak. Folyamatos brutális verések a szülőktől, alkesz szülők, molesztálás, a nővére volt az anyja, anyja eldobta magától stb-stb-stb.

Közben meg irtózom tőlük és elítélem, amit tettek. Mert ártatlan emberek életét vették el. Ezen nem lehet mit változtatni, és nem hiszem, hogyha nekiállnánk pátyolgatni ilyen embereket, máshol nem történne ilyen. A megoldás inkább az lenne, hogy:

1) családon belüli erőszak esetén az elszenvedők és a szemtanúk bizony merjenek jelentést tenni... ahhoz meg az kell, hogy a rendőrség ne csak akkor menjen ki, ha vér folyik, és akkor is indítsanak nyomozást, ha nincs egyértelmű bizonyíték

2) gyereket csak alkalmasságival vállalhassanak :(

2017. nov. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én bizonytalan vagyok velük kapcsolatban. Nem rég kiolvastam a "Nem vagyok sorozatgyilkos" c. könyvet.

Én megértem ezeket az embereket, a gyerekkorukat és értem azt is hogy mit miért tesznek. De elítélem azt amit tesznek. Még akkor is ha logikus indokkal is teszik. Ölni bűn.

2017. nov. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!