Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon kicsi a komfortzónám....

Nagyon kicsi a komfortzónám. Mi a következő lépcsőfok?

Figyelt kérdés

Fokozatosságot szeretném betartani. Mindig az egy picivel kívüleső dolgot szeretném elérni, és fokozatosan az egyre „rettegettebb” dolgok felé menni.


A helyzet: ismerkedés idegenekkel.


Amúgy nincs olyan húdenagy szorongás bennem. Leblokkolás annál inkább. Utóbbi azért is gond, mert bájcseverészésre nem tudok megfelelően reagálni. A blokkolás egyrészt nagyon elveszi a motivációmat a másik fél iránt, másrészt nem tudom továbbépíteni a kommunikációt, nem jutunk 1ről a 2re, mert nem tudok kinyögni egy igen-nem-nél többet. Pedig valójában puhatolózás után mehetnénk a komolyabb témákra... ami aztán végül szimpátiát építene, ha jól gondolom. Már ha összeillünk személyiségileg. Szóval a gondom, hogy megragadok a felszínességen a leblokkolás miatt. Hogyan érhetném el, hogy ez ne történjen meg? Milyen szituációt kellene kialakítanom?


Ha többen vagyunk, akkor abszolút ez a helyzet. Kettesben kicsit jobb, szóval ilyen helyzetben kéne gondolkodni. Munkahelyen v egyetemen... sokszor előfordul, hogy új emberrel találkozom.


2018. máj. 21. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2018. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy elmúlik....25 éves koromig minden de minden bajjom volt.


Mindent te irányítász magad körül az történik veled meg amit akarsz! Persze van benne rizikó faktor nagyon egyszerű a komfortzonát akkor tágítod ha ki mozdusz belőle majd egy másikat megszoksz.


Mond ki amit érzel !! Ne csak érezd mond is!! Szard le mi a következménye...

2018. máj. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mit érezehtek akkor, amikor le vagyok blokkolva, és nem jut eszembe semmi?


Régen szorongós voltam, szorongást éreztem. Ez egyszerű lenne. De... manapság egyáltalán nem érzem ezt. Biztonságban vagyok, úgy gondolom, így a szorongás többnyire szertefoszlott, a blokkoltság mégis megmaradt.

2018. máj. 21. 21:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig a mély víz tenne helyre. A fokozatosság elvével azt szokod meg, hogy sosem tanulod meg milyen az amikor olyan helyzetben vagy amit nem ismersz, és rádöbbenj így is "megtudsz lenni". Mert erre való a mély víz, hogy rádöbbentsen, az élet nem harap. :)
2018. máj. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akár így is működhet. De mi a gond azzal, hogy látom, hogy hú, ez túlságosan kívül van, ezért beékelek 2-3 lépcsőfokot, amin hamarabb feljutok, mintha csak vergődnék egy végtelenül kényelmetlen helyzetben?


Na szóval a sokkterápiát kihagyom 😃


Milyen lépcsőket kellene közbeiktatnom?

2018. máj. 23. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!