Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik azt gondolják, hogy...

Akik azt gondolják, hogy valaki csak akkor tud másokat szeretni igazán, hogyha önmagát is szereti, azok miért gondolják ezt?

Figyelt kérdés
Ezt soha nem értettem, és nem is láttam senkit rendesen elmagyarázni.

2018. máj. 24. 18:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Az egyik oka például az, hogy ha valaki magával szemben túlságosan is kritikus, az másokkal szemben is az lesz (előbb-utóbb).

De ez csak egy része a magyarázatnak...

2018. máj. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem szereted magad, mire fel várod el, hogy mások szerethető tulajdonságokat találjanak benned?
2018. máj. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ezt miért kédezed? Nem erről szól a kérdésem, hanem ennek az ellenkezőjéről. Sosem értettem ezt az egészet, mert nekem mindig megnőtt a szeretetem és az együttérzésem azok iránt, akik önbizalomhiány jelét mutatták előttem.
2018. máj. 24. 19:18
 4/14 A kérdező kommentje:
Valahogy mindig megláttam a jót az önbizalomhiányos emberekben. Nekem mindig úgy tűnt, hogy azért utálják magukat, mert szerintük nincsenek jó képességeik, hiába jobbak emberileg egy csomó embernél.
2018. máj. 24. 19:21
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Aki nem szereti önmagát, az nem boldog. Aki nem boldog, az nem szívesen látja mások boldogságát, akkor sem, ha ezt mutatja kifelé. Akit pedig nem akarsz boldognak látni, azt nem szereted őszintén.

Aki önmagában hibákat lát (vagy csak a hibáit látja), az másoknak is folyton hibákat fog keresni, mert attól kicsit jobban érzi magát. Márpedig, ha folyamatosan cseszegetjük és bántjuk a másikat, az megint csak nem tiszta szeretet.

Ha saját magadat nem fogadod el, azt megpróbálod kompenzálni, többnyire nem azzal, hogy változtatsz, hanem inkább azzal, hogy akkor másokat sem fogadsz el.

2018. máj. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Én utálom magamat, ahol tudom, ott kínlasztom magamat. Azonban az emberekkel normálisan bánok, így több visszajelzést kaptam már, hogy milyen rendes vagyok. Így én sem értem, hogy "valaki csak akkor tud másokat szeretni igazán, hogyha önmagát is szereti" miért is helyénvaló megállapítás.
2018. máj. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Képzeld el, sosem voltam képes ":)" smile-t rakni, chaten vagy bármikor amikor beszélgettem emberekkel, mert nem éresztem magam őszintén, hogy ezt tegyem


aztán némi önismerettel eltöltött, év/hónap után elértem, azt, hogy egyszerűen teljesen őszintén kívánjak szép napot valakinek, nem önző magamba forduló megjátszó módon, hanem egyszerűen tényleg azt szeretném, hogy jól éreznék magukat


kicsit olyan mintha, most már kezdenéd érteni, hogy nagyjából miről szól az élet, mintha egy paradigma váltáson mész keresztül ami az alapvetően vidám emberek számára egyértelmű, a szomorkodósok nem értik

2018. jún. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
En se kalram meg ertelmes magyarazatot
2018. jún. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Aki önmagát nem szereti, az folyton csak negatívizál; aki szereti magát épp annyira, feltudja fedezni magában a pozitívumokat ès elõtérbe helyezni azokat, az teljesen másképp fog megnyílvánulni.


Ne értsd félre, nem arról van szó, hogy nárcisztikus, önimádó majomnak kellene lenni. Csak ne légy valami önutáló negatív barom se, aki folyton csak nyafog a hibái miatt.


Bár ezis csak egy sablonos életbölcsesség, mint a többi.

2018. jún. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

#4 Te megláttad a jót bennük. Õk meglátták a jót benned meg a kapcsolatotokban?


Volt részem olyan full-önbizalomhiányos emberekben, akit én is szerettem, de õ egyszerūen nem tudja meglátni a jót a kapcsolatban/barátságban, nem tudta értékelni egyik emberi kapcsolatát sem, senkiben sem bízott. Egy idõután ez biztosan zavaróvá válik, még akkor is, ha akkor azt mondtam, hogy ez oké.

2018. jún. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!