Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A ti környezetetek is vannak...

A ti környezetetek is vannak olyan idősebb emberek, akik azt gondolják, hogy a fiatalabbnak meg kell alázkodnia?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom,60hoz közelít és azt mondja,hogy a mai fiatalok olyan nagyképűek.

Mikor ő volt fiatal azt sem tudta hogy alázkodjon meg az öregeknek,legyen a társadalmi életben,munkahelyen,stb.


Szerintem pedig alapvetően ez nem korfüggő.

Vannak ilyen és olyan emberek is.

Aki fiatalon ilyen,az idősebb korában is ilyen lesz.


Na,meg kortól függetlenül kellene mindenkiben legyen tartás,hogy senki nem rúghat a másikba.


2018. máj. 14. 20:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
szerintem fordítva kellene lennie, amennyi bolond nyugdíjassal találkozok az utcán meg a munkám során.
2018. máj. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Én úgy gondolom, hogy a korral nem jár tisztelet.


Természetesen mindenki felé jár alapvető tisztelet, de a további attól függ, hogy az adott egyén hogy viselkedik.


Ha tisztel engem, akkor minden figyelmem és megbecsülésem az övé, ha meg engem lenéz, míg ő kakaskodik a szemétdombon, akkor én se tekintem többnek egy kupac bélsárnál.

2018. máj. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Meg,hogy ő mikor fiatal volt rettegett az öregektől.

Most meg,hogy ő lett öreg,őt nem tiszteli a fiatal.

Mert nem voltak katonák,nem nevelte őket meg senki és stb duma..


Szerintem pedig aki egy agresszív,tahó,bunkó az nem korfüggő,és nem veri azt ki belőle senki,max az élet megtörheti.

Vagy ha valami elnyomásban élne diktatúrában.


Talán azért is van ez,mert ő a szocializmusban nőtt fel,ahol az állam megmondta kinek mit kell csinálni,viselkedni hogyan kell,stb.

2018. máj. 14. 20:19
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos sok idős ember így gondolkodik . Persze egyszer mindenki öreg lesz ( jó esetben ) . Szerintem ugyan úgy lehet tisztelni egy 60 évest , mint egy 18 évest :) és persze fordítva is .
2018. máj. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem megalázkodásról beszéltek ők neked, hanem inkább a tiszteletről.

Én a magam-részéről csak olyan embereket tudok tisztelni, akikről tudom, hogy makulátlanok illetve ő(k) is tisztességesen áll hozzám és beszél velem.

Ismerek én olyan embereket aki vallja és "üzeni", hogy hajolj vagy eltörsz. Na hát ez nekem nem megy, mert aki előtt hajolnom kellene, úgy 50 éves és inkább savval önteném le, mint-semhogy hajoljak :D

2018. máj. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szerintem pedig mindenkinek kijár egy alapvető emberi tisztelet.


Azon felül lehet valakit tisztelni,azért ami elért,kortól függetlenül.


De megalázkodni nem fogok senkinek csak,mert ő öreg.


Szerintem ez a normális.Ha az ember független,miért alázkodna meg másoknak?


Én azt tartom,hogy a jóindulatúsággal is vigyázni kell,mert visszaélnek vele.Tehát kell egy távolságot tartani az emberektől.

Ettől még emberi módon kell viselkedni.

2018. máj. 14. 20:23
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Tele van az ország olyanokkal, akik nem tudják, hogy a kor nem érdem, hanem állapot. Ezek általában beképzelt, ostoba emberek, akik azt hiszik, hogy mivel ők már sokat éltek, értelemszerűen okosabbak, tapasztaltabbak és értékesebbek mindenkinél. Persze világéletükben senkik voltak, de úgy gondolják, most végre törleszthet nekik az élet.


Én 41 vagyok, lassan 42, de eszembe sem jut a nálam 15-20 évvel fiatalokat alázni, kutyázni, "bezzegazénidőmben"-ezni. Eszembe sem jut rájuk erőltetni a nyolcvanas-kilencvenes éveket, fikázni, amit ők szeretnek, amit ők csinálnak. Nyilván ennek is van határa, de ez nem zéró toleranciát jelent mindennel szemben, ami 1980 utáni.

2018. máj. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%
*Érted, nem tett érte, de, nekem meg jól betett, meg keresztbe tett.
2018. máj. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Az én környezetemben csak f∆sszopó öregek vannak (le lehet pontozni).


Akármi van a lépcsőházban rámfogják,mert én vagyok kb az egyetlen fiatal,a vicces az ,amikor összefognak és azt állítják,hogy látták is hogy én voltam,mire megkérdezem ,hogy miért nem akkor szóltak amikor csináltam egyből kussolnak...


Volt ,hogy mentem be a lépcsőházba , az öregasszony pont a kiírásokat olvasta ( a tábla 50centire van az ajtótól) ,rámnézett,de nem nyitotta volna ám ki nekem az ajtót,hogy ne kelljen a kulcsal sz∆rakodnom...


Ha a pincében égve hagyom a villanyt míg kitolom a biciklit le vagyok b∆szva ,hogy a villany ahhoz kell ,hogy kinyissam az ajtót,a biciklit meg sötétben is ki tudnám tolni.


Amikor 2 szemeteszsákot viszek le ,rámszólnak ,hogy 1 emberre fizetek szemétdíjat és ne szemeteljek ennyit (pedig a másik zsák a melletünk lakóé ,csak le szoktam vinni az övét is,ezt már többször elmondtam nekik,de nem fogják fel,azthiszik kamu..."ahaaha")


A 2.-on lakok ,a 3. és 4. emelet között a falon vannak keréknyomok (nem,szerencsére nem azzal vádoltak meg,hogy a falon bicikliztem) és be akarják nekem magyarázni,hogy miattam vannak és tüntessem el onnan. Nem jut eszükbe az,hogy ha a 2.-on lakok miért vinném fel a 4.-re a kerékpárt és az sem,hogy a pincében tárolom...

2018. máj. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Minden ember más, és más nézeteket is vall. Szerintem sem a kor határozza meg, hogy kinek jár a tisztelet. Van az alapvető tisztelet, amivel egyik ember van a másik felé (már ha elég kulturált hozzá). Van akit a tulajdonságaiért tisztelünk. Aztán van, akit azért tisztelek, mert ismerem, tudom honnan indult, és mit ért el. Stb. Ezek mind-mind olyanok, amik nem korfüggőek.

Valóban van nagyon sok a suttyó paraszt a fiatalok között, de mindre jut egy ugyanolyan idős is.

Én a magam részéről úgy tudom megfogalmazni, hogy az idősek felé nagyobb figyelemmel, udvariassággal, segítőkészséggel vagyok. Persze van, akivel kár. Pl. van egy vénember az utcánkban,a hobbija, hogy a kutyánkat idegesíti, pedig szóvá tettem már neki. Legutóbb egyenesen a szemébe "vén fa szoztam" le, mert már annyira elegem van a szemét tempójából. Szerintem ez nem tiszteletlenség volt részemről felé, csak egy jól kiérdemelt őszinte véleménynyilvánítás.

2018. máj. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!