Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem is olyan rossz tulajdonság...

Nem is olyan rossz tulajdonság a pesszimizmus, mint ahogy a legtöbb ember gondolja?

Figyelt kérdés
Tudom nem nagy dolog, de valahogy még sosem gondolkodtam el ezen, de ha optimista vagy és mindig a legjobbat várod, akkor nagyobbat csalódsz mint aki pesszimista ha a rossz dolog történik, ha viszont pesszimista vagy, akkor kisebbet csalódsz, mert eleve számítottál rá, és legalább megvan az "én megmondtam" érzés, ha meg jó dolog történik, akkor még ha később el is kezded keresni is megtalálni a hibákat abban ami történt, az elején mégis csak kellemesen csalódsz.

2018. máj. 24. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen igazad van...
2018. máj. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Dulifuli egyszer mondta: "A zsörtölődés segít a gondon". Valahol igaza van, gondolkodásra késztet.
2018. máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy gondolom :D

Ha előre azt feltételezed, valami rossz fog pl. kisülni abból, amit épp csinálsz és tényleg így lesz, örülsz, mert legalább igazad lett.

Ha viszont az ellenkezője, akkor meg azért :D

2018. máj. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A pesszimista a valóságot látja. Az optimista ábrándokat kerget.
2018. máj. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Teljesen igazad van. Engem sokat szivatnak a pesszimizmusom miatt, de ha valami baj történik, jobban túlélem, mint mások. Ez a pozitív gondolkodás szerintem a világ gondjai elől való elbújás.
2018. máj. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 rosszul tudod. A realistáról beszélsz, nem pedig a pesszimistáról. A kettő nem ugyanaz.
2018. aug. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!