Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másokat is megszólnak felnőtt...

Másokat is megszólnak felnőtt emberek a kinézetük miatt?

Figyelt kérdés

Igyekszem nem magam alatt lenni, de egyszerűen ki kell írnom magamból mindent, ami az évek folyamán felgyűlt bennem...

Nem vagyok szép ember, inkább átlagos, szemüveges és ennyi. Mindig is bántottak a kinézetem miatt, állandóan leszóltak, erre pedig egy lapáttal rátesz az is, hogy a környezetemben mindenki tökéletes. Hozzám képest legalábbis mindenki :-). A testvéreim is tökéletesek, én vagyok az egyedüli, aki rossz géneket örökölt. Rossz szem, hízásra hajlamos, zsíros bőr, rossz ízlés. Szégyellnek is emiatt, nem igazán tartják már velem a kapcsolatot. Már abban is kételkedem, hogy tényleg testvérek vagyunk-e, annyira rosszul sikerültem.

Régebben reménykedtem abban, hogy később ez megváltozik, de még munkahelyen is sikerül belefutnom olyan emberbe, aki szerint fel kellene akasztanom magam. Amikor pedig megtudta, hogy van párom, állandóan azt kérdezi, hogy jöhetett össze velem? Igazság szerint én is úgy érzem, hogy jobbat érdemel nálam és csak jobban fáj, amikor erre más is rávilágít. Pedig felnőtt, értelmes emberről beszélünk, akiben van annyi felelősség, hogy munkahelyen dolgozik, de ez megmaradt benne és képes ilyesmiket mondani valakinek, akit nem is ismer. Még csak nem is ártottam neki... Oké, megkaptam már másoktól, hogy meg kellene ölnöm magam, a világ is több lenne nélkülem és igen, emiatt vannak időszakok, amikor magam alatt vagyok. Sokan javasolták a pszichológust, de attól nem leszek szebb, ugyanúgy kapni fogom az oltásokat. Miként dolgozzam fel ezeket?



2018. máj. 26. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Szebb nem leszel, de akkor is ugyanúgy fogsz kinézni, ha emiatt kicsinálpd magad lelkileg meg akkor is, ha azokra az emberekre koncentrált, akik szeretnék.


Nekem is be szoktak szólni, főleg idegenek az utcán. Biztos lehetsz benne, hogy akik beszólnak, 20 perc múlva el is felejtik és csak te forogsz rajta napokig, hetekig. Az embereket csak addig érdekli a külsőd, amíg megszólják,onnantól semmilyen hatással nincs az életükre, és így kellene lennie veled is. Semmilyen hatással nincs az életedre az, hogy valaki szerint csúnya vagy vagy örül, hogy ő nem így néz ki. Ettől te nem leszel kevesebb, vagy kevésbé ember.


A pszichológus segíthet abban, hogy hogyan tudod értékelni magad és abban, hogy hogyan kezeld a konfliktusokat. Nem tesz szebbé, de boldogabbá igen.

2018. máj. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
csak azért mondanak valami mert valamit mondaniuk kellett, ne foglalkozz ezzel,ha megismernének rájönnének hogy milyen értékes ember vagy
2018. máj. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pár hete volt itt egy olyan kérdés, hogy egy nőt körbevett 10 férfi, mintha meg akarnák erőszakolni, aztán az egyik benyögte hogy "fej nélkül szebb lennél" és elhúztak. Köpni-nyelni nem tudtam. Szerintem az ilyen embereknél, akik a saját szórakoztatásukra lelkileg tönkretesznek egy embert, aki semmit sem ártott nekik, egy kupac szemét is többet ér. Az ilyesmi ezerszer rosszabb a könnyű testi sértésnél, mert az pár nap alatt elmúlik, egy ilyen beszólás viszont örökre, megmarad az emberben. Jöhet azzal, hogy őt nem érdekli, de attól még fáj.
2018. máj. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nehogy már valami random phaszkalap véleményére adj a munkahelyeden... Ha van párod is, akkor csak van benned valami, amit vonzónak talált és te is írtad, hogy átlagos a kinézeted, amivel semmi gond nincs. Meg kell tanulnod lesz#rni mások véleményét és elküldeni őket a megfelelő helyre, ha megpróbálnak ilyen módon lehúzni. Csak az építő jellegű kritikát fogadd meg (pl "szerintem jobban állna neked a rövidebb haj" ahelyett, hogy "de hülyén nézel ki ezzel a hajjal"). Tanuld meg megvédeni magad, ne hagyd szó nélkül, ha valaki leszólja a kinézeted. Én is hasonló helyzetben vagyok, még nekem sem megy teljesen ez a dolog, de legalább már megfogalmaztam a célt. A családtagjaim nekem is folyamatosan azzal jönnek, hogy "túl sovány" vagyok, miért nem hordok ilyen vagy olyan ruhát, igénytelen vagyok, amiért van az arcomon egy pattanás, a testvéreim mennyivel szebbek, aztán odaszúrják a végére, hogy "de legalább okos vagyok". A suliban is folyamatosan piszkáltak, hogy "fiú vagyok" (nő vagyok), meg hogy zacskót kellene hordanom a fejemen... Az egyetemen azzal telt a legelső napom, hogy a csoporttársaimat hallgattam, ahogy a hátam mögött röhögtek rajtam. Nekem is évekig tartott tudatosítani, hogy igazából átlagos a kinézetem és nem valami extrém ronda nő vagyok. A családtagjaimmal csak úgy tudtam megoldani a helyzetet, hogy kevesebbet komminikálok velük. A pszichológus nekem inkább rontott a helyzeten, mert felfedezte, hogy gyűlölöm magam, emiatt csak visszaestem, mikor már félúton voltam a javulás felé. Neked és nekem is az lenne a megoldás, ha megtanulnánk kiállni magunkért, de nyilván ezt könnyebb mondani, mint ténylegesen megvalósítani :D
2018. máj. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, én sajnos az ilyen beszólások miatt tényleg azt hiszem magamról, hogy valami kiugró rondaság vagyok, akit mindenki észrevesz :( Az évek folyamán ez felgyűlik az emberben, és valóban hátat fordíthatok mindennek, de sajnos elfelejteni nem tudom, még ha ők két nappal később már azt sem tudják, hogy én még a világon vagyok. Szerencsére, az emberek többsége nem szól be, de vannak napok, amikor azért nem megyek ki az utcára, mert jól indult a reggelem és nem szeretném, ha egy unatkozó idióta tönkretenné mindezt egy két szavas megjegyzésével... Tudom, hogy csinosan kellene öltözködnöm, de hogy tegyem, ha a próbálkozásaimat olyan megjegyzések fogadják, hogy nem jó, ne is hord? Meg látszik a hasad, a fejeden ez nem segít, stb... Pedig komolyan, belenézek a tükörbe és szerintem semmi baj az arcommal, szóval nem értem, hol a hiba. Nem vagyok modellalkat, nem én vagyok a legszebb nő a világon, de nem találom a rendszerben azt, amit mások. Van szemüvegem, van súlyfeleslegem, ezt aláírom. Csak nem értem, mi jogosít fel arra más embereket, hogy tönkretegyenek valakit lelkileg. Mert igenis vannak emiatt rossz napjaim. Ilyenkor azzal vigasztalom magam, hogy ne azt nézd mit, hanem, hogy ki mondja, de néha még az se megy, mert folyamatosan jobbnak érzek másokat magamnál. Elvégre, ők már jobban néznek ki, mint én, szóval valamit elértek, nekem nincs jogom leszólni őket. Tudom, hülyeség, de valami ilyesmi a lényeg... Milyen alapon osszam ki őket? Azt nem mondhatom nekik, hogy rondák, mert nekem ehhez tényleg nincs jogom. Emberként pedig nem ismerem őket, szóval hallgatok, mást nem tehetek.
2018. máj. 26. 17:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, én ehhez úgy állok hozzá, hogy nem születtem szépnek, de csinos attól még lehetek. Hordhatok szép ruhákat, lehet hosszú ápolt hajam. Az is valami, nem? Ja és még annyi, hogy mosolyogj, mert az tényleg megszépít - valamilyen szinten. A beszólónak meg nyugodtan mondd meg, hogy "Nem mintha te egy Adonisz lennél", vagy "Hát figyelj, akkor legalább ugyanazon a szinten vagyunk". Mert azért gyanítom, a legtöbb észosztónak nincs tökéletes külseje.
2018. máj. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs veled!!!Emberileg 1000* többet érsz ezeknél az embereknél!!!



Sajnos elég sokan belefutottunk ilyen bun kó,rosszindulatú emberembe.Ezek azt élvezik,ha màsokba belerúghatnak.A sajàt fusztrációjukat másokon vezetik le,komoly érzelmi gondjaik vannak.Tudod másban könnyebb a hibàt keresni mint önmagukban,pedig van bőven..



Nem vagy ronda.Se kevesebb mint ők,sőt sokal többet érsz náluk,ezek érzelmi szemetek.Ne enged,hogy elhitessék veled,hogy baj lenne veled.Az emberek felszìnesek külső alapjàn akarnak mindent megítélni,milyen a külsőd,autód,házad.De elèg sok minden csak hazugsàg.


A pàrod meg nem hiàba szeret és választott téged,van benned jó pàr pozitívum amit ők nem làtnak és nem is akarnak meglatni!!!

2018. máj. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Off:


Egyikőtökkel sincs baj,így vagytok jók.Az ilyen nulla emberekkel ne törödjetek.Ne engedjètek,hogy elhitessék veletek hogy kevesebbek lennétek,mert csak hazugság.Ha valaki kilóg a sorból az sokaknak furcsa.De milyen unalmas lenne,ha mindenki egyforma lenne.


Érzelmi nullákkal nem kell foglalkozni!

Sokal értékesebb emberek vagytok nàluk!

2018. máj. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én írtam a #4 választ, az öltözködést illetően annyit tudok tanácsolni, hogy tölts ki olyan teszteket online, amik megmondják, hogy milyen az "évszak típusod" a hajad, bőröd, szemed színe alapján. Az ilyen tesztekből kiderül, hogy a te bőrödhöz, hajadhoz milyen színű ruhák, ékszerek állnak jól. Én is kitöltöttem és többen is dicsérnek, mióta olyan színeket hordok, amik jobban állnak. Keress olyan ruhákat, amik a te testalkatodon jól mutatnak, kiemelik a szép részeket és eltakarják az előnytelenebbeket. Először próbálkozz egyszerűbb fazonú ruhákkal, amik szinte mindenkinek jól állnak. Ha kitapasztaltad, hogy milyen fazonú és színű ruhák állnak neked a legjobban, akkor ebből kiindulva próbálkozhatsz újabb, de hasonló fazonú és színű ruhákat bevezetni a ruhatáradba. Én is ezzel próbálkozom egy ideje és sok önbizalmat ad, ha az ember legalább saját magát szebbnek, csinosabbnak látja. Ha valaki így is beszól és kedves akarsz lenni, akkor szépen megkéred, hogy saját magával foglalkozzon. Ha pedig nem szeretnél kedves lenni, akkor elküldöd az anyjába.
2018. máj. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!