Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Oroszországban mennyire...

Oroszországban mennyire barátságosak az emberek az európai átlaghoz képest?

Figyelt kérdés
Elsősorban azokat kérdezném akiknek első kézből származó tapasztalataik vannak ebben a témában, tehát éltek vagy minimum turistáskodtak arrafelé (Moszkva, Szentpétervár elsősorban). Milyenek az oroszok emberileg, mennyire barátságosak, rugalmasak, vendégszeretőek? Ha az ember arra turistáskodik, mire számítson? Pl. ha valami luxusautót lefotóz (rengeteg van arra, és ez a hobbi nekem a szívem csücske), lehet-e baja belőle vagy lazán kezelik az ilyen dolgokat? Illetve mennyire beszélnek angolul vagy németül nagy átlagban? Ha valami kínja van az embernek (eltéved, nem ért valamit ilyesmi) mennyire segítőkészek?

2018. máj. 28. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Oroszország is Európa...
2018. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Orosz származású vagyok, és tanulom a nyelvet, bár az országban sajnos még nem jártam. Az orosztanárom született orosz, és bár van egy stílusa, ami alatt némi szigorúságot és fegyelmet értek, mégis jó humorú és kedves nő. Egy tanárommal, aki magyar, barátnők, együtt jártak Szentpéterváron egyetemre, én ebből arra következtetek, hogy elég elfogadóak a külföldiekkel. Az angolról és a németről annyit, hogy ha beszélik is, nem nagyon szeretnek rajta megszólalni, azt hiszem, érthető okokból (talán angolul hamarabb kommunikálnak, mint németül). Vendéglátó helyeken, turistacélpontoknál természetesen szóba állnak veled angolul, de megeshet, hogy kapsz egy szúrósabb pillantást. Ha tervezel kimenni, a cirill ábécét mindenképp tanuld meg, mert anélkül szenvedés lesz A-ból B-be jutni, ezen kívül legyen nálad egy szótár, esetleg kijegyzetelve olyan "alapmondatok", amire feltétlenül szükséged lehet. Ha valami kérdésed van, vagy segítségre lenne szükséged, keress meg bátran privátban, és tőlem telhetően segítek! :)
2018. jún. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok

Azt még hozzátenném, hogy magyarok között sincs két egyforma, és oroszok között sincs. A sztereotípiák nagy része, ha nem is alaptalan, de nem feltétlenül helyes.

2018. jún. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az alapvető benyomásom az oroszokról, hogy nagyon vendégszerető, kedves népség. Persze embere válogatja, de az én orosz ismerőseim mind nagyon melegszívűek
2018. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedvesek, barátságosak és lehet velük hosszan beszélgetni. És többnyire nem álszentek sok magyarral szemben.
2018. nov. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok és az még lemaradt, hogy angolul és franciául tudnak többnyire, de mindenféle nyelvet tanuló/beszélő emberrel találkozhatsz. Ja és nem jártam Moszkvában, de lassan több orosz ismerősöm van, mint magyar...
2018. nov. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalabbakról tudok beszélni 18 éves korig, nem beszélnek jól angolul, de ennek ellenére is nagyon nyitottak voltak, a semmiből elkezdtek velünk verseny közben beszélgetni a színpad mögött. Mikor nem értettek valamit angolul vagy nem tudták jól megkérdezni/ elmondani amit szerettek volna elővették a telefont és a fordítóból kirakták és úgy kérdezték meg. Annak ellenére, hogy volt a kis nyelvi akadály nagyon kedvesek, barátságosak és érdeklődőek voltak. A csapatból az alsós gyerekekkel egy szót nem értettek, de velük is nagyon jól elvoltak, a velük 1 korú orosz gyerekek. És van egy felnőtt tanárom, nem született orosz, de majdnem ott élte le az élete 3/4ét, mára már állampolgár is, temperamentumos, a fegyelmet megköveteli, fontos a precízség, de érti a viccet, olyan jó pörgősen veszél mindig, van benne energia. A helyiek amúgy nem igen foglalkoznak a turistákkal, mindenki a maga dolgát csinálja, de az ajándékboltosok és a vendéglátósok is nagyon segítőkészek, bár nem igen beszélnek az oroszon kívül más nyelvet.
2018. dec. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!