Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy képesek egyes emberek...

Hogy képesek egyes emberek megölni másokat?

Figyelt kérdés

Én a mai napig nem értem. El sem tudom képzelni, hogy lefejezzek vagy kínozzak valakit, esetleg golyót eresszek a fejébe.


Ilyenkor nem villan be a gyilkosban az, hogy milyen lenne, ha ugyanezt csinálnák vele?


Nekem már eleve az is fáj, hogy szenvedni látom a másik embert. Másokból miért hiányozhat ez a féle empátia?


Nem gondolnak a szeretteikre, csak a gyűlölet és az oktalan düh van, amin nem képesek felülkerekedni.



2018. máj. 29. 04:43
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ne mond már azt kedves kérdező, hogy ha a szemed láttára mondjuk megölnék egy családtagod, akkor nem mennél utána, és szúrnád a nyakába a kést az elkövetőnek. Szóval lehet ez. A harag, a bosszú vágy ami annyira felemésztette a lelkét, vagy kikapcsolja az elméjét és csak az lebeg a szeme előtt. Vagy pedig alapból kattant az emberke. Lehet nem tudod most elképzelni hogy milyen egy embert megölni, de lehet ezért is leszel te egyszer az elkövető.
2018. máj. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyilkosságok túlnyomó többsége hirtelen felindulásból elkövetett családi viszály vagy ismerősök összekapása italozás közben.


A maradék esetben az elkövető félreszocializálódott vagy beteg.

2018. máj. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amiről te írsz, az inkább beteg emberekre jellemző, kínzás, ennek az élvezete, azért feltételez vmiféle elmebetegséget.

De ettől eltekintve, bárki képes az emberölésre. Lásd, ha valaki bántja egy szeretteted, nyilván megvédenéd. Legalábbis ha épp anyád vagy a szerelmedet valaki épp kinyírja, nem hiszem, hogy te is azon filóznál, hogy jajj szegény gyilkos, biztos neki is vannak szerettei :D Önvédelem is ilyen, automatikus reflex, hogy mentsd a saját életed és inkább a másik haljon.


Egyébként meg, hihetetlen mennyire kevés elég, hogy megölj valakit. Hirtelen felindulás, rosszkor mondanak rosszat és kész a baj. Egyik barátom így járt, pedig nem rossz ember, nem élvezettel ölt, egyszerűen így alakult. Nem mentség a tettére, de nagyon-nagyon sajnálom őt.

2018. máj. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Embert ölni BÁRKI tud, ha olyanok a körülmények. A legszelídebb ember is képes rá.


Olvass utána, hogy milyen kísérletek voltak állatokkal és emberekkel is. Van egy bizonyos stressz szint, ami kikapcsolja az agyban a morális indokokat és megfontolásokat, és olyankor csak az állati ösztönök maradnak meg... Ilyenkor az agy legősibb része aktivizálódik a sok millió éves túlélési parancsokkal és simán felülírja az ehhez képest rövidke emberi életed tanult etikáját. Lehet, hogy az csak öt másodperc lesz, de az az idő pont elég valakit megölni. Kívánom, hogy soha ne tapasztald meg ezt a tudatállapotot!

2018. máj. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó +1


Én nem is értem, amikor az emberek nem hiszik el, hogy mikre lehetne képes mondjuk a szomszédjuk.

Engem gyerekkoromban bántottak sokat, idegen nagyobb kölykök, mivel tudták, hogy úgysem merek szólni senkinek, mert szégyelltem.

Amikor zokogtam és könyörögtem, akkor csak röhögtek és tovább folytatták.

Nekem már gyerekkorban berögzült, hogy a legtöbb embert csak a szabályok, törvények és mások véleménye akadályozza meg a szörnyűségek elkövetésében.

2018. máj. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Alapból én sem bírom az erőszakot, de ha a páromat valaki bántaná, akár végezne vele, abban biztos lehetne, hogyha nem lennének törvények, halálra kínoznám érte.
2018. máj. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
xdddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd
2023. máj. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!