Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítélik el az emberek a...

Miért ítélik el az emberek a lelkileg gyengéket? Miért nem képesek felfogni, hogy nem mindenki képes erős maradni és nem vigasztalja a tudat, hogy másnak rosszabb?

Figyelt kérdés

2018. febr. 27. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Amíg a hangulatod nincs kihatással az enyémre, felőlem annyit depizel amennyit akarsz, nem nézlek le emiatt...
2018. febr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%

Miért nem vagy képes elfogadni mások véleményét? Mi bajod? Netán pozitív visszajelzésre vártál és nem jött? Mit érdekel ennyire ez?

Én nem ítélem el, mert nem érdekel, de ha kérdeznek, akkor nem is fogok pozitívumokról áradozni.

2018. febr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Azért, mert szinte mindenki képes erősödni, csak sokaknak jóval több munkába telik (pl. szakemberrel, terápiával, önismereti tréninggel), mint másoknak. Akik pedig ehhez lusták, azok nem érdemelnek semmiféle empátiát. A túlzott babusgatás szerintem csak megerősíti az ilyen embert abban, hogy helyes, amit csinál. Én is voltam lelkileg labilis, szuicid, irtózatosan gyenge szar, sok sok éven keresztül. Nem kaptam de nem is érdemeltem akkoriban együttérzést, viszont évek kitartó munkájával sikerült túllépnem rajta és amilyen mélyről jöttem, más is képes rá, ha tényleg odateszi magát. Lehet lepontozni.
2018. febr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2-es

Nyilván érdekel ha folyton a képembe vágják, hogy nekem nincs jogom letörtnek és depressziósnak lenni, mivel én "csak" lelkileg szenvedek, fizikai szükségletek terén nem. Attól, hogy nem éhezek még lehetnek súlyos gondjaim.

2018. febr. 27. 17:42
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Félreértés ne essék, nem fogok “belerúgni” ilyen emberbe, nem tennék még több súlyt a jelenlegi problémáira. De ne is várjon pozitív megerõsítést, dicséretet, bólogatást.


Az más probléma, ha ilyen ember a figyelem középpontjába akar kerülni, pl. hangoztatja a problémáit, másokat kritizál érte, olyankor ne csodálkozzon, hogy elítélik.


Ha ennyire zavar az ítélkezés, akkor a legjobb amit tehetsz, hogy nem keveredsz szándékosan vitába mindenkivel, nem síránkozol össze-vissza, ne akard elérni, hogy mindenki a te problémáiddal akarjon foglalkozni.

2018. febr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

#4 Te sem vagy “képes felfogni”, amit õk mondanak, ne várd a sajnálatukat. Ne akarj véleményeken vitatkozni, inkább hagyd az ilyen jellegū vitákat.

Ha kérés nélkül a képedbe vágják ezt, akkor változtass a baráti körödön, talán keress olyan embereket, akik jobban megértenek téged...

2018. febr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
A mai világ az "ember embernek farkasa" modell megy. Hiába van a sok segítségadó intézmény, ők sem tudnak megfelelő segítséget adni, így marad az, hogy az ember vagy felőrlődik vagy felveszi a kesztyűt és küzd.
2018. febr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Amióta a földön élet van, a gyengék pusztulnak, az erősek maradnak meg és szaporodnak. Ha nem igy lenne, már kihalt volna a főld. Az a jelenség,

hogy a gyengéket lenyomják, egy velünk született tulajdonság: a fajfentartás ösztöne.

2018. febr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
28%
Ez így igaz !
2018. febr. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

Értem én, csak leszarom.

Nem foglak leszólni azért, mert nem éhezel, és mégis siránkozol, de tudomásul kell venned neked is, hogy sokan nem tudják megérteni a problémádat, meg engem pl. nem is érdekelnek az ilyenek, oldja meg egyedül, ne engem fárasszon vele. Ugyanis nekem is megvan ám a magam baja, ami lehet, hogy egy önsajnálatban fürdő embernek semmiség, de nekem igenis nagy dolog, és nem vagyok kíváncsi még más panaszáradatára is, én se nyafogok senkinek.

Ne vedd magadra, nem rólad beszéltem, hiszen nem is ismerlek, de általánosságában ezt tapasztaltam.

2018. ápr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!