Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehetne tenni azért, hogy...

Mit lehetne tenni azért, hogy sikerüljön leküzdjem ezt a problémát?

Figyelt kérdés
11. osztályos vagyok. Az a gondom, hogy nagyon stresszelek és leblokkolok, ha ki kell állnom több ember elé. Például ilyen kötelező kiselőadás keretében. Alapján véve normálisan beszélek, viszont ha ki kell állnom eléggé dadogok. Ez már második alkalom volt. Először nem nagyon készültem rá, viszont ebből okulva másodjára már bemagoltam a szöveget, hogy ne legyen semmi gubanc, de nem elég hogy teljesen kiment a fejemből még felolvasás közben is rengetegszer megakadtam. (ugye nálam volt a szöveg, amit megtanultam) Mivel egyetemen szeretnék majd továbbtanulni, így gondolom lesz még pár ilyen alkalom az életemben. Viszont nem tudom mitévő legyek, mert akármennyire készülök rá, akkor is leblokkolok. A másik pedig az, hogy nem tudom hogy kezeljem a dolgot, mert eléggé szégyellem magam emiatt, olyannyira, hogy inkább elkerülöm a társaságot.
2018. máj. 30. 17:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Tükör előtt gyakorolj. Vedd fel ahogy beszélsz, hallgasd vissza, majd mond el újra. Csak gyakorolni kell, még politikus is lehet belőled.
2018. máj. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!