Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nálatok beleférne ez?

Nálatok beleférne ez?

Figyelt kérdés

A kérdést a médiában szereplő filmekben/sorozatokban ábrázolt vámpírok ihlették.


Szóval, ha lenne lehetőségetek rá, akkor ti választanátok az "örök életet", ha cserébe mások vérén kéne élnetek tovább? Megérné szerintetek vagy nem?


Erkölcsi szempontból vagyok kíváncsi a ti véleményetekre.


2018. máj. 30. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Fhu ez egy nagyon jo kerdes.

En szemely szerint elfogadnam, szerintem. Annyi minden van, ami engem erdekel, amit szivesen csinalnek, olyan nagyon kivancsi vagyok a tavoli jovore, hogy mi fog tortenni a vilagunkkal, hogy ez a kivancsisagom nekem szemely szerint nagyobb, mintsem az undorom, hogy emberveren eljek.😬

2018. máj. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem nem.

Az indoklásom elég nevetséges de azért nem mert férfiakat nem akarnék harapdálni mert fujj, nőket meg nem akarnék megtámadni mert sajnálnám őket :D

2018. máj. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy én NAGYON szeretek hosszan élni. Ahhoz sokat kellene fejlődnöm, hogy képes legyek embereket elkapni, bár tuti lenne önként ajánlkozó is, mindegy, megoldanám... A halált okozó vérszívás neccesebb, mert én ugyan egyeseket nem sajnálnék, de azokból inkább nem táplálkozom, fúj.

Nulla problémám van a vérrel, szeretem, szép meg minden :)


Úgyhogy ha velem történne az, amit filmben láttam, hogy ismerős felajánlja a dolgot, kis infógyűjtés után valószínűleg belemennék.


De azért vannak olyan körülmények, ahol pl. extrém nagy az esélye, hogy hamar meghalok vagy szolgája leszek egy hatalmas, idős vámpírnak, akiket nem képzelek túlságosan kedvesnek, már csak a hosszú életük miatt sem, azért sokat látott már... Tehát vannak olyan dolgok, amikkel már problémáim lennének.


Plusz kérdés, mivel jár még a vámpírság. Én szeretem a szabadságot, a napot, a természetet és azt, hogy ha nem akarok embert látni, nem látok... Egyes pontok sérülnének.

Azt nem lehet, hogy élek 120 évig és akkor döntöm el, hogy vámpír leszek-e? A halállal szemben már csábítóbb. Bár ha ezzel fixálom az adott fizikai állapotomat...


Örök életről szó sincs, simán lenne ellenségem és megölhetnének. De akkor is.

2018. máj. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Talán még a vérszívással nem is lenne bajom de eszem ágába nem lenne örökké élni. Egy idő után kihalnának mellőlem a szeretteim, barátaim, ismerőseim azt magányosan szivogathatnék össze vissza :D
2018. máj. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

Végülis miért ne?

Nem csak embervért lehet inni, simán lehetne amúgyis vágóhídon lévő állatok vérét felhasználni, legalább nem veszik kárba.


Vagy ha embervéren kell élni. Ott a véradó központ, nem muszáj azt kiszívni :D


Egyébként csak gondolj bele a szúnyogokba. Ők a mi vérünkön élnek, és nem érdekli őket, hogy erről mi a véleményünk.

2018. máj. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Simán. ;-)
2018. máj. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5: A szúnyogopk hülyék. Sokkal kevésbé akarnám megölni őket, sőt nem is tenném, ha nem fájna és viszketne a csípés... Fel nem fogom, hogyan csinálta ezt az evolúciójuk... Vigyék azt a kis vért, csinálok újat, de hogy még szenvedek is miattuk...

Én, mint intelligens vámpír, nyilván nem bántanék s hagynék élve embereket, hogy azok bosszúállóan vadásszanak rám. Sokat érek a potenciális örökléttel, ha megöletem magam. Még ha szuperképességeket kapok is, sok lúd disznót győz...

2018. máj. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem izgat az örök élet, épp elég ez is, ami van.
2018. máj. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én simán elfogadnám az örök életet. Viszont ha vért kell szívni akkor inkább passzolom.
2018. máj. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Lehet belemennék az örök életért cserébe. Bejárhatnám a világot , nem kellene aggódnom a ráncok miatt mert ugye bár nem öregednék (szerintem )...gondoljatok bele... Örök fiatalság ! Bulik , szórakozás , stb..

Dee viszont az ami megrémit ebben hogy ezzel együtt jár a magány és a gyász is. Hisz elmegy az êlet melletem.. látom elhullani a szeretteim, a családom . Az emberek is előbb utóbb kérdezősködnének . Így legalább 5-6 évente kéne máshová költözni. Szóval... Nem tudom..

A vér mint élet forrás számomra nem okozna erkölcsileg gondot. Hisz nem kell megölni hozzá az embereket.

2018. máj. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!