Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság kire mondják, hogy...

Manapság kire mondják, hogy újgazdag? Manapság már nincsenek nemesek, nem MINDENKI újgazdag?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a nemesi családok leszármazottai élnek még, de nem azért gazdagok, ha gazdagok, mert nemesek, és nem is feltétlenül gazdagok.
2018. jún. 2. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a kopasz napszemüveges vagizós autós pénzes prolikra.
2018. jún. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

A nemes nem régi gazdagot jelent, hogy azzal ellentétben mindenki újgazdag legyen.


Az újgazdag jelentése a felkapaszkodott, hirtelen pénzhez jutott, de kultúrát, viselkedéskultúrát, iskolázottságot azzal nem szerzett egyén. Azaz egy suttyó, aki hirtelen hozzájut egy rakás pénzhez.

2018. jún. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
az irigykedők mondják azokra akik hirtelen meggazdagodtak.
2018. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És ha tegyük fel hirtelen gazdagszom meg (a hirtelen mondjuk több év munkája, de nem öröklöm), és kulturált vagyok, akkor nem vagyok újgazdag?
2018. jún. 2. 12:25
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

"hirtelen gazdagszom meg ... és kulturált vagyok"

Nem erről van szó. Nem az a lényeg, hogy nem büfögsz az asztalnál.

Egyszerűen a "gazdag" és "szegény" (nyilván a világ nem ilyen fekete fehér) emberek élete, kultúrája, gondolkodásmódja, problémái teljesen eltérnek.

Egy gazdag embernek beutazza a világot és étteremben ebédel.

Egy szegény ember tévét néz és sorban áll a Tescoban.

Ha valaki hirtelen gazdag lesz, attól nem lesz egyik pillanatról a másikra más élete, múltja, kúltúrája, barátai, rokonai.

Egyszerűen más világ a kettő, ahova nem lehet egyik pillanatról a másikra bekerülni.

2018. jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

De mondok egy más példát: én szoftverfejlesztő vagyok egy kis cégnél, egy gyerekkori barátom meg gyári melós.

Az ottani barátainak az a szórakozás, hogy beb#sznak és mulatós zenére vinnyognak (konkrétan tudom, mert segítettem a szervezkedésben) és közben arról beszélgetnek, hogy milyen szemetek a főnökök és milyen rossz nekik.

Az én munkahelyi barátaimnak az a szórakozásunk, hogy elmegyünk egy étterembe és megeszünk egy finom vacsorát, némi borral kísérve és közben arról beszélgetünk milyen új projekteket kellene megvalósítanunk.

Más világ. Ők nem éreznék jól magukat a mi társaságunkban, mi meg az övékben.

2018. jún. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem, de meggazdagodni nem csak gyári melós szintről lehet. Nekem is az éttermi dolog a szórakoztatóbb, meg ilyen jellegű dolgok, és nem csak az számít meggazdagodásnak, ha valaki tényleg legalulról jön.
2018. jún. 2. 12:54
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Benne van a szóban: ÚJgazdag. Tehát aki nem gazdag családba született, hanem maga gazdagodott meg. 95%-ban nem tisztességes módon, a fia hülye, a lánya meg k..va. Bocs, csak azt írom, amit látok. Az ilyeneknél az ész általában kihagy egy generációt.
2018. jún. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Buta proli suttyók, akik hirtelen jutottak pénzhez (legtöbbször nem becsületes úton) és fel is vágnak vele. "Föltörtek, mint a talajvíz". De ennyi különbözteti meg őket például egy gyári melóstól vagy segédmunkástól, a pénze mennyisége. Ha beraknád ezekbe a munkakörökbe, nem lógna ki a sorból, mert se nem intelligens, se nem kulturált, se nem művelt stb. Ha elvesztené a pénzét valamiért, csak ilyen munka jutna neki. Akire azt mondod, "több pénze van, mint esze".
2018. jún. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Benne van a szóban: ÚJgazdag. Tehát aki nem gazdag családba született, hanem maga gazdagodott meg. "


Igen, ez világos, de épp ezért nem értem. Nálunk aki gazdag, az a kommunizmus után lett az, tehát senki sincs, akinek generációkra visszamenőleg gazdagok a szülei. Manapság csak újgazdagok vannak. Ha az apja gazdag, akkor az apja egy újgazdag volt saját fiatalkorában.

2018. jún. 2. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!