Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem mutatok ki erzelmeket,...

Nem mutatok ki erzelmeket, talan nincsenek is?

Figyelt kérdés

Keptelen vagyok barmifele erzelmek kimutatasara. Ha valaki(pl anyam) puszit akar adni, vagy meg akar simogatni, kenyszeresen ellenallok, nem birom elviselni, vagy ha kimondja keptelen vagyok visszamondani, mintha egy gat lenne bennem. Ha olyan embereket latok, akik kimutatjak az erzelmeiket, akkor egy megmagyarazhatatlan fajdalmat erzek magamban, es taszitast, duhot. Sokszor bantok meg embereket majd jot nevetek rajta, mikor latom, hogy ez neki faj. Vagy tegyuk fel, hogy valakinek meghalt valakije es mindenki korulveszi, reszvetet fejezi ki stb...en oszinten megmondom de leszarom, nem erdekel, hogy kivel mi tortent, ha az engem kozvetlenul nem erint. Nem sok baratom van, de aki van pl elofirdult, hogy veletlenul raejtettem v labara egy eleg nehez dolgot, es ugyan tudtam, hogy bocsanatot kellene kernem, de ez egyszeruen nem jon a szamra. Soha, semmilyen helyzetben...mintha ez a szo nem is letezne a szotaramban. Baratnom sosem volt, de nem is akarom, hogy barki egy ilyen erzeketlen emberrel akar egy napot is egyutt toltson. Tudom magamrol, hogy valtoznom kellene, de keptelen vagyok ra. A valtozashoz erzelmeket kell kifejezni, ami szamomra lehetetlen, keptelen vagyok ra. Ugy erzem az erzelmek kimutatasa gyengeseg es megalazkodas egyben, amire en keptelem vagyok, egyszeruen nem tudom megtenni.


Van persze ennek egy tortenete is, most nem irom le az egeszet, de a lenyeg hogy korabban sokat bantottak es ez melyen megmaradt bennem, talan sosem feledem el oket, nagyon fajnak a mai napig. Utalok tulajdonkeppen mindenkit a szuleimen kivul, beleertve magamat is. Regen, mielott bantani kezdtek( ez tulajdonkeppen kozepiskolaban kezdodott)egy teljesen normalis ember voltam, erzelmekkel, celokkal, almokkal. Ma pedig egy lelki nyomorek vagyok, erzelmek, celok es almok nelkul. Az eletnek semmi ertelmet nem latom, de annyira nem is keresem, mindenhol emberek vennenek csak ugyis korul en pedig utalok embereket koze menni. Irhatnek meg csomo mindent, talan ez is sok es erthetetlen, de aki erti es van valami otlete, hogyan lehetne valtozast elkezdni, az irja le.


2018. márc. 19. 00:35
 1/7 A kérdező kommentje:
23/F
2018. márc. 19. 00:35
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha kimondja hogy szeretlek*
2018. márc. 19. 00:35
 3/7 anonim válasza:
100%

Szia

szociopata személyiség kialakulásának feltételezett okai:



A pszichodinamikus elmélet szerint az ilyen embereknél a korai, súlyos érzelmi traumák hatására az egyén „visszavonja érzelmeit”, és a későbbiekben az erőszak, a destruktivitás jellemzi kapcsolatait.



Ezzel nem azt akartam leírni, hogy őrült vagy csak tudni kell, hogy ez történik.

Mivel sokat bántottak ezért ez kialakult benned.


Szerintem a lehető legjobb megoldás, ha sportolsz, mindenféle képpen! Legyen egy célod, ha nem érdekel akkor is. Ha motiváció kell akkor az legyen, hogy te értékesebb és jobb ember vagy, mint azok akik téged bántottak

2018. márc. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hasonló vagyok én is. Írj, ha gondolod 23L
2018. márc. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon is vannak érzíseid. Egyszerűen csak valami blokkol téged, valami gyermekkori trauma szokott lenni , aminilyet okoz.


Fel tudnál idézni bármit?


És amúgy pszichológust javasolnék, vele mindenképp sikerül majd feltárni ezt az okot-traumát, és akkor már meg lehet kezdeni a valódi kezelést, segít majd feltérni az érzelmeidet, képes leszel azokat megélni a jelenben, kimutatni máaoknak! :)


Ez egy fejlődési folyamat lenne, amit leginkább neked kell megtenned, saját magadért. Tehát az egyéni munkád lesz a kulcs, nem a pszichológus. Mindenképp keress könyveket a témában, vagy kérj könyvajánlót a pszichológustól!

2018. márc. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vannak érzéseid. A düh, fájdalom, utálat... Ezek mind érzelmek csak éppen végtelenül negatívak.

Szerintem neked segítségre van szükséged. Ne érts félre nem hiszem hogy őrült vagy egyszerűem szerintem ebből egyedül nem fogsz tudni kimászni.

Szerintem keress egy olyan személyt akiben feltétlenül megbízol pl. Anyukád vagy egy barátod és az ő segítségével próbálj ezen a problémán túljutni. Egyébként a gondolkodás módod nagyon negatív. Ismertem egy ilyen embert régen aki így gyűlölte önmagát és sikeresen eltaszított magától mindenkit. Próbáltam segíteni neki de nem ment. Mert nem akarta hogy segítsenek neki. Tehát szerintem hagyd hogy segítsenek neked és működj együtt magaddal és másokkal is.

2018. márc. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat. Utolso, erdekelne, hogy vegul mi lett azzal az emberrel, akirol irtal?
2018. márc. 19. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!