Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bölcsészek! Ismertek olyanokat...

Bölcsészek! Ismertek olyanokat, akikre érvényesek a sztereotípiák?

Figyelt kérdés

Nem szidni akarom a bölcsészeket, én is az voltam. 2 féle sztereotípiára vagyok kíváncsi (utána én is válaszolok):


- a bulizó egyetemista, aki 7 éve csinál egy szakot, mindenen megbukik, de minden bulin ott van


- a furán öltözött bölcsész, aki dohányzik, szerinte nagyon mély, de amúgy felületes dolgokról beszél, és azt hiszi egyedi attól, hogy valami apróságot másképp csinál, vagy művésznek képzeli magát


Ti láttatok olyat, akire illenek a sztereotípiák? Mennyire volt jellemző? Persze más szakosok is válaszolhatnak, de mindenki a sajátjáról! Az "unokatesóm bölcsész, és 2x elmentem az utcában, ezért én nagyon tudom" válaszok nem érdekel (az én unokatesóm zeneakadémista, de nem tudom megmondani, milyen odajárni).


2018. jún. 2. 19:42
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*érdekelni
2018. jún. 2. 19:42
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek egy olyan srácot, aki bölcsész szakon végzett, de igazából már előtte is illettek rá a sztereotípiák. Ha jól emlékszem 14 évesen rapper volt, 15 évesen rocker és jobbikos, 17 évesen emo, 19 évesen egyetemen már művészlélek, most pedig lmp-s és önjelelölt politikus. Végtelenül idegesítő ember, még azt is behazudta hogy Kazinczy-díjas...
2018. jún. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanakkor az összes többi bölcsész ismerősömre nem igaz egyik sztereotípia sem. És zavarni is szokott, hogy pár pancser miatt általánosítják a teljesen normális értelmes embereket is.
2018. jún. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Én történelem szakon végeztem az ELTE-n. Nálunk pl én is és az összes szaktársam is komolyan vette a sulit, nem voltak jellemzőek a sztereotípiák. Kommunikáció média szakosoknál viszont az emberek fele csak bulizott... Szóval szerintem ez inkább szak, mint kar függő.
2018. jún. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Negyedikkel egyetértek. Szerintem sem attól függ hogy ki milyen, hogy bölcsészettudományi karra jár e. Inkább attól hogy azon belül milyen szakra. Vannak ugyanis olyan szakok ahol ugyanannyit kell tanulni mint pl a mérnöki vagy jogi szakoknál... De van olyan is ahol még a hülyét is átrugdossák, pl szabad bölcsészet, vagy az imént említett "kommédia"
2018. jún. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

"a furán öltözött bölcsész, aki dohányzik, szerinte nagyon mély, de amúgy felületes dolgokról beszél, és azt hiszi egyedi attól, hogy valami apróságot másképp csinál, vagy művésznek képzeli magát"


Dohányzás nélkül, de Puzsér.

2018. jún. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Utolsó: direkt hangsúlyoztam a személyes tapasztalatot.
2018. jún. 2. 22:10
 8/17 anonim ***** válasza:
31%
Puzsér hol képzeli magát művésznek te szerencsétlen?:D
2018. jún. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hagyjuk Puzsért, nem ide tartozik.
2018. jún. 3. 16:00
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én anglisztika és színháztudomány szakos voltam. Első fajtából nem ismertem bölcsészt - félig-meddig hasonlót 1-et, aki azért vett még fel egy szakot, mert csak addig lakhat szülőknél, amíg egyetemen tanul, és hát még akart pár évig ellébecolni úgy, hogy eltartják otthon.

Viszont hasonlót pl. ELTE-TTK-ról ismertem... mondjuk sztem nem 7 évig csináltak szakot, de ilyen "rohadt kevés ponttal felvettek, nem teszem nagyon oda magam, inkább a bulika meg a sörözés/körömlakk, aztámn csodálkozom, hogy 1. év után meghúznak".


Utóbbiból már ismertem bőven. Főleg ezek a tipikus alibiszakosak voltak... félreértés ne essék, ott is csomó olyat ismertem, aki lelkes és normális volt, és nem is feltétlen a szakkal van a baj, hanem azokkal az emberekkel, akik bizonyos szakokra azért mennek, mert az úgyis könnyű meg bulisnak tűnik. Szabad bölcsészet, ilyenek.

Ilyen rengeteg volt. Azt hiszi, attól, mert ő "alter" meg "hipster", már zseni meg művész, meg attól lesz filozofikus, ha mindenbe belepofázik művien titokzatoskodó meg szakszavakkal teletűzdelt bullshitet. Meg attól, mert "nem konformista", és színes a haja, füvezik meg egymáshoz nem illő ruhákat vesz fel.

2018. jún. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!