Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért esik jól az em ereknek...

Miért esik jól az em ereknek szekálni a világos bőröm miatt?

Figyelt kérdés
Már egy ideje nem napozom és szoliba sem járok. Habár fiatal vagyok de odafigyelek arra, hogy feleslegesen ne öregítsem a bőröm. Így szépen lassan kifakultam és én így elégedett vagyok magammal mert nekem tetszik a világos bőröm, jól passzol a sötét hajamhoz, de az embereknek ez nem tetszik. A tanáraim és más idős emberek folyton szekálnak emiatt. Betegnek neveznek mikor majd kicsattanok az egészségtől. Múltkor elmentem vérvételre és a nő még azt is megjegyezte,hogy nem csak borzalmasan nézek ki de a sötét hajam ezt még tovább rontja. Az én korosztályomból egyébként senki sem piszkál, sőt a fiúknak kifejezetten tetszem így. Az idősebbek miért akarják tönkretenni az önértékelésem?Miért jó ez nekik?

2018. jún. 3. 01:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha átlagon felül lennél barna, akkor meg nagy valószínűséggel az lenne a bajuk, ezért egyszerűen "nincs jó válasz". Bármilyen lenne a bőrtónusod, mindig akadna olyan személy, akinek nem tetszik, mert valami mást tart "tökéletesnek". Ami meg ettől eltér, az számára úgy sem lesz jó...


Egyébként - természetesen - semmi baj nincs a világos bőröddel, tapasztaltad is, hogy a fiúknak is tetszik. A vérvételes nőnek más bőrszín a favoritja. Na bumm.

2018. jún. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 CLH15 válasza:

szia, nem hinném hogy az a céljuk hogy elvegyék az önbizalmadat, csak furcsa nekik hogyha valakinek nagyon világos a bőre, főleg sötét hajnál még jobban fel is tűnik. és ilyen az ember, minden ami eltér a "normálistól" ahhoz hozzá kell szólni. de az a lényeg hogy magadnak tetszel így, nyugodtan mond meg ezt másoknak is hogy neked így jó, ez a te döntésed. amúgy meg mindegy hogy mit gondolnak a felnőttek amíg magadnak meg a fiúknak is tetszel! ;)


15/L

2018. jún. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha sápadt vagy tényleg betegnek nézhetnek, idegeneknél velem is előfordul, amúgy ha nem mész napra, pótold a D-vitamint és ne foglalkozz felük, illetve azoknak a véleményére adj akiknek tetszeni akarsz (ha vannak olyanok).
2018. jún. 3. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 nemaRendőrség ***** válasza:
67%

Kend be magad naptejjel...


A napsugárzásnak nem az az egyetlen hatása, hogy rákos leszel meg öreg.

Szükség van rá D. vitamin termeléshez, szabályozza a biológiai óránkat, az alvás ciklusunkban is hatalmas szerepet játszik stb stb.

2018. jún. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek mindenkit b..szogatnak aki egy kicsit is eltér tőlük.


Én is folyton megkapom, hogy milyen fehér vagyok, hulla színem van. Időnként megkérdezik, hogy jól érzem-e magam, olyan rosszul nézek ki. Holott az égvilágon semmi bajom.


Illetve jönnek a nagyokos válaszok arról, hogy napozzak többet, meg járjak szoláriumba. Senki nem tudja felfogni, hogy én ilyen vagyok, az én bőröm egyszerűen ilyen. Napozhatok minden nap, annyit érek el vele, hogy leégek vagy bekenem magam 50-es faktorú naptejjel és akkor meg ugyanolyan fehér maradok. Meg előjön rajtam még 100 anyajegy.

2018. jún. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor akadtam ki, mikor megkérdezték a páromat, hogy: Lebarníttattad-e már a svéd barátnődet?!

😡 De most komolyan?! Miért foglalkoznak ilyen dolgokkal az emberek?

2018. jún. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is világos a bőröm szerencsére én még nem kaptam beszólást emiatt.

Lehet régen még hasznos volt a napsugárzás, de ma már inkább káros mintsem egészséges. A D-vitamin miatt meg nem kell aggódni. A szervezet képes magától előállítani a bélbaktériumok segítségével+ ha annyira szükség van rá ott vannak a gyógyszerek is.

2018. jún. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem is cseszegetnek emiatt, egyik fülemen be, a másikon ki. Szeretem a sápadt bőrt magamon és másokon egyaránt, de rendkívül könnyen barnulok, ezért aztán kerülöm a napot, és nem érdekel, hogy ki mit szól ehhez. Gyerekkoromban, amikor még kötelező volt napra mennem, állandóan azzal csúfoltak az iskolában, hogy cigány vagyok. Tanulság: nem felelhetsz meg mindenkinek.
2018. jún. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4. Ne zavarjon, hogy feltalálták a D-vitamint :D

Én nyáron is csak akkor megyek ki a napra, ha nagyon muszáj, sőt, még vitamint se szedek, mégis egészséges vagyok..

Nekem is mindig beszólogatnak amúgy pl. a szüleim is, hogy milyen sápadt vagyok, meg betegnek nézek ki, de nem érdekel. Én tudom magamról, hogy nem vagyok beteg és így tetszem magamnak, szóval ennyi :)

2018. jún. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3: De most ha valakinek nincs foga, haja, sebhelye van, lába nincs, elhízott, stb., azt ugye nem tesszük szóvá. Mitől más a sápadtság, nem értem. Igen, van, aki rákos, vérszegény, stb. De csak nem illik szóvá tenni egy belgyógyászati betegséget random!
2018. szept. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!