Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mostani világ (az emberek...

A mostani világ (az emberek nagy része) más szerint is "ki van égve"?

Figyelt kérdés
Ezt a "kiégést" úgy értem, hogy már semminek se tudunk annyira örülni, mint régen. Túl gyorsan fejlődött a világ, és már egyszerűen az emberiség nagy része nem tud semmiért se nagyon lelkesedni. Minden túl közel van. Minden azonnal elérhető az internet által. Olcsóbb lett az utazgatás. Manapság már nem olyan nagy szám kimenni Amerikába vagy épp Kínába, mint régen. És ami túl könnyen megszerezhető, az már nem is annyira nagy dolog. A mai ember szinte mindent látott már, és kicsit szerintem mindenre rá is unt. Nem készülhet már olyan film, vagy számítógépes játék, ami nagy meglepetést okozhatna. Egyre ritkábbak az őszínte párkapcsolatok, mert nagyon sokan szeretnek a végtelenségig tesztelgeni, próbálgatni, és végül semmivel sem lesznek teljesen elégedettek. Persze ezt nem úgy értem, hogy totál letargikus a világ jelenleg, egyszerűen az a gyermeki lelkesedés különféle dolgokért megszűnt. 40-50 évvel ezelőtt az emberek őszíntén tudtak örülni egy szar kocsinak, egy recsegős magnetofonnak, egy puritán nyaralásnak, vagy annak, hogy kaptak egy levelet egy távoli barátjuktól, rokonoktól. Ma ezek az érzelmek már el vannak inflálva. Legalábbis szerintem. Más hogy vélekedik erről?

2018. jún. 4. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen,én is érzékelek ilyent, ilyen kiégést.
2018. jún. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is így látom, már elég hosszú ideje.


Értékét vesztik a társas kapcsolatok, csökken az együtt töltött idő, 300-400 ezer forint alatt már sokan el sem akarnak menni dolgozni, nő az önzés / egocentrikusság / törtetés... Hadd ne soroljam...


Nekem személy szerint az a "kedvencem", hogy "fejlődés" jelzővel szokták emlegetni ezt az évről évre erősödő hanyatlást.

2018. jún. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Én nagyon optimista vagyok, mindennek örülök, a legkisebb dolgoknak is hálás vagyok és próbálom mindennek a pozitív oldalát látni. Már egy ideje megszoktam hogy ilyen vagyok, de észre vettem én is, hogy a legtöbb embernek semmi sem jó. Elmegy nyaralni mittoménhova, megvan a legdrágább telója, jó kocsit vezet, jó munkája van, és minden miatt problémáznak. Semmi sem jó, akármennyire is minden a seggük alá van tolva
2018. jún. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó megfogalmazása annak, amit sokszor magam körül látok és sajnos magam is érzek.
2018. jún. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Igen, de mi akartuk ezt. Azonban azt gondolom, hogyha volt idevezető út, akkor van ebből valahol kiút is.
2018. jún. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem tudom ti hogy vagytok, de én örülök, ha tudok egy nap egyszer legalább enni. Amerikába soha nem fogok eljutni. Én pl. örülnék nagyon, ha elvinne/befizetne valaki.
2018. jún. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az internet akkor is ott van. A kiégést nem feltétlenül kell pénzhez kötni. Régen például ha valamelyik barátunk jól tudott rajzolni, az nagy dolognak számított, mert megkérhettük például, hogy rajzoljon nekünk valamit. Izgalmas volt látni amint készül az alkotás, legyen az egy arc, egy autó, valami személyes. Ma mi megy már? Neten nézzük a rajzolós videókat, és bármi kell, le tudjuk tölteni. Kell mondjuk egy rajzolt skoda? Nem kell semmiféle barátot megkérni, beírod a google-ba hogy "skoda drawing" és válogathatsz a több száz rajz közül... Zenével, filmmel, játékkal ugyan ez... Régen kiváltság volt ha valakinek van mondjuk egy zene gyűjteménye, néha egy egész élet munkája volt azt összeszedni, ma meg ott a youtube, és tied a világ. Az emberek egyszerűen túl vannak telítődve, és semminek sincs már eszmei értéke. Régen volt értelme megtanulni zenélni, táncolni, szaltózni, vagy mondjuk kártyatrükköket gyakorolni, ma ezeknek semmiféle lenyűgöuési értékük nincs, mert neten mindezekről van millió felvétel, és legtöbb esetben jobbak, mint amit te egy élet munkájának rááldozásával is valaha el tudnál érni. Milyen jó volt régen morfondírozni bármin is, hogy mondjuk egyiptom lakossága 10 millió e, vagy 100? Kissebb viták, elméletek, tanakodások folytak, hogy mi is lehet az igazság, és az volt benne a szép, hogy végül nem derült ki, végül senkinek se kellett "kikapnia". Ma bármiféle kérdésed van a világon, rákeresel neten és megtudod. Egyre kevesebbszer használják az emberek a fantáziájukat. Míg régen egy-egy nyaralásról lehetett mesélni, hosszú történeteket átéléssel, és a hallgatóság kénytelen volt elképzelni a dolgokat, mert nem volt 500 felvétel mindenről. Ma egyszerűbb megnézni a képeket, videókat, és kész. Az internet kinyírta az egyszeri ember kreativitását, képzelő erejét. Szerintem ez visszafordíthatatlan. Mi még, a letűnt korok emberei emlékezni fogunk, milyen volt internet előtt élni, 2000 utáni generáció viszont már ebbe született bele, és nem is tudják, mi mindent vesztettek általa.
2018. jún. 5. 23:18
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Bárcsak a kérdező kommentjét is lehetne felszavazni, teljesen egyetértek
2018. jún. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltál hogy ott van az rohadt hatalmas világegyetem rengeteg bolygóval? Hát jó, most ezek még nem elérhetőek de a jövőben igen.
2018. jún. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Amennyire én tudom, ez még nagyon, nagyon távoli lehetőség... Jelenleg a fizikai korlátok nem teszik lehetővé, hogy más naprendszereket meghódítsunk, egy Mars expedíció talán reális elgondolás lehet az elkövetkező néhány évben, mert azt meg lehet hódítani erőből (üzemanyaggal, és direkt haladással) de hogy más nap, vagy csillagrendszerekbe utazzunk annak nagyon kemény fizikai gátjai vannak. Legalábbis a jelenleg ismert fizikai szabályok gyakorlatilag lehetetlenné teszik. Ahhoz, hogy ilyesmi megtörténjen, át kéne hágni olyan alaptételeket, amelyek jelenleg még betonszilárdan megcáfolhatatlannak tűnnek. Új dimenziókaz kéne felfedezi, és felhasználni. Féregjáratokat, portálokat nyitni, ami egyenlőre még csak a fantasy és scy-fi filmekben, és játékokban létező dolog, a valóságban ezek csak találgatások.
2018. jún. 8. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!