Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan emlékezzek vissza...

Hogyan emlékezzek vissza valakinek a nevére?

Figyelt kérdés

Most 20 éves vagyok. Egy általános iskolás 1. osztályos társam nevét akarom valahogy felidézni, de egyszerűen nem emlékszem... Az a baj, hogy csak 1. osztályban jártunk együtt. Én utána még 2 általánosba és 2 gimibe jártam... Vagyis sok volt a név.


Van emlék felidézsésre valami különleges technika?


2018. jún. 6. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Regressziós hipnózis.
2018. jún. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Facebook? Esetleg IRL: egy közös ismerős megkérdezése?
2018. jún. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy módszerem, ami általában bejön. Magam elé képzelem az illető arcát, és elkezdem az ábécét: A, B, C, D, E, F Fekete (vezetéknév megvan), majd újból: A, B, C, D Dezső.
2018. jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%
Egyszerübb bemenni az iskolába és megkeresni az adott osztály névsorát!
2018. jún. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pont azért gondolkodom a nevén, hogy rá kereshessek facebookon, akiknek eszembe jutott a neve azoknak nincs a barát listáján.


Egyébként a szülei drog kereskedők voltak és erőszakosan bánt az apja vele, meg a nővérével, a nővére is oda járt csak feljebb és egyszer az iskolából jelentette fel a szüleit és bejöttek rendőrök és elvitték a 2 gyereket... Elvileg kijelöltek nekik egy gyámot, vagy valami ilyesmi, de többet már a mi iskolánkba nem jöttek be.

Akkoriba valahogy ez nem érdekelt, így nem jegyeztem meg.

Már egy csomót gondolkoztam amúgy ezen és eszembe is jutott egy név, meg is találtam Facebook-on, csak aztán rájöttem, hogy ez egy egész másik gyerek, csak hasonló sorsa volt, így össze kevertem Őket. Pedig asszem' nem is hasonlítanak, mégis ennek az utóbbi gyereknek a nevét az általam keresett gyerek arcához párosítottam a fejemben.


"Egyszerübb bemenni az iskolába és megkeresni az adott osztály névsorát!" Ezt hogy lehet? Ezt bárki megteheti?


2007-ben amúgy megszűnt az egész alsó része, csak 5.-től 8.-ig van.


Vajon így is meg lehet a névsor?

Vajon nem néznek valami furcsa szerzetnek, ha erről érdeklődöm?


Nincs rá különösebb okom, csak érdekel.

2018. jún. 6. 14:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Valami érdekes tulajdonsága biztosan volt. Ez mentén inbdulj el.
2018. jún. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!