Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lemondanál az álmaidról,...

Lemondanál az álmaidról, szerelemről, új emberekről cserébe ezért?

Figyelt kérdés
Adott egy nagy birtok, ami a családomé. Minden lehetőség megvan rá, hogy mezőgazdasági vállalkozást építsek rá. A családom rendkívűl jómódú, és kb egy szavamba kerülne, hogy nekem adják, amivel elindulhatnék az életben. Építhetnék rá vállalkozást, tele vagyok ötletekkel, üzleti tervekkel. De mindig is külföldre vágytam, új embereket megismerni, egy nyitottabb és normálisabb közállapotú országban élni.. ahol most élek, és ahol ez a birtok van, egy lecsúszott környék, tele konzervatívabb szemléletű emberrel és nem érzem itt jól magam. Viszont manapság az anyagi biztonság nem egy utolsó szempont, és itt a lehetőségem, hogy ne alkalmazottként kelljen tengődnöm az életben. Most is már egy jóideje keresek állást de szinte sehonnan nem szólnak vissza munkaerőhiány ide vagy oda. És rá is jöttem nekem az alkalmazotti élet nem is igazán fekszik. Semmi garancia rá, hogy a vállalkozás sikeres lenne, vagy hogy meggyazdakszom belőle, de legalább a magam ura lehetnék és nem egy főnök ordítana a fülembe ha épp nem vette be a napi gyógyszer adagját. A vállalkozás indításához is megkapnám az anyagi kezdőlökést a családom hoz. TE lemondanál a külföldi életről, az új tartósabb emberi kapcsolatokról, a szerelemről ( a környéken az átlagéletkor 70+ ... :D) VAGY inkább megpróbálnád a vállalkozást és vársz akár 10 évet is hogy megnézd érdemes-e tovább csinálni... Nekem most kell nemsokára döntenem ez ügyben, hisz most vagyok fiatal. 25/f. Ja és homoszexuális vagyok. Ez a konzervatív környék miatt különösen fontos, hisz itt szinte senki nem vállalja fel nyíltan, én persze nem titkolózom ha valaki nyíltan rákérdez, de vannak akik nem köszönnek vissza emiatt ha köszönök nekik mióta tudják. Szóval egy szónak is száz a vége... Anyagi biztonság, vagy bele az ismeretlenbe aztán majd alakul valahogy? Rendkívűl nehéz ez a helyzet számomra úgy érzem. Előre is köszi a válaszokat.
2018. jún. 6. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Az ötletekhez, tervekhez sok-sok pénz kell, amit még külföldön is csak úgy lehetne összeszedni hogy semmi életet nem élnél, csak spórolás, és munka, és ha meg van a kívánt tőke akkor jön a döntés, Vehetsz házat itthon, kocsit, és keresel egy olyan munkát ami reális a tudásodhoz képest(sokan ezzel sincsenek tisztában) és vígan megélsz, rendezett életed van, kocsid stb. Bár kinek mire van igénye, de aki osztrákba jár át dolgozni, az már pár év leforgása alatt, itthon feltudott építkezni, és ugyanúgy éli mindennapjait.


Én nem vennék vállalkozást úgy a nyakamba hogy nem születtem bele, és fogalmam sincs semmiről, mert így nem meggazdagodás lenne hanem pénznyelő.


Neked külföldön is elég egy alkalmazotti munka, mert ha már itt akarsz megerősítést, akkor nem vagy biztos a dolgodban, hiányzik a rátermettséged.


Akikben meg van az akarat, azok már rég tovább vitték a családi boltot.

2018. jún. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
meleg helyzet
2018. jún. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Fish1 ***** válasza:
75%

Ha az az álmod, hogy külföldre menj, akkor tedd azt. Az álmaid soha semmiért ne add fel.

Külföldön sincs amúgy kolbászból a kerítés. Hogy kint mik egy vállalkozás alapításának a feltételei, azt nem tudom, bár sejtem, nem kedvezőbb, mint itthon... max kint egy ideig gyűjtögetsz, aztán visszajössz.

A homoszexualitást nem egészen értem, hogy jön ide, mert szerintem a világ minden táján vannak, akik ellenzik ezt és nem tolerálják, ez egyáltalán nem helyfüggő.

2018. jún. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindig külföldre vágytál, új embereket megismerni, stb., akkor aligha lenne jó ötlet, pláne, ha nem is érzed ott jól magad. Persze, ha alkalmazottként meg nem akarsz dolgozni, akkor talán mégis. Neked kell mindent mérlegre téve döntened, bár a leírtak alapján, nem lesz könnyű.
2018. jún. 7. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bárcsak lenne nekem ilyen hátterem otthon, az első géppel húznék haza.

Amúgy a tanyára leszel kötözve, vagy mi?

2018. jún. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is úgy van, hogy a városban lakunk, és fél órányira van a telep. Megéri így, mert nem bírnánk a faluban lakni. Nálatok van lehetőség ilyenre?


Milyen gazdaság ez?

Csak szántóföldi növterm? Mekkora területen?

Milyen pályázatokra van lehetőség?

Milyen végzettséged van?

2018. jún. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!