Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan kezelitek az olyan...

Ti hogyan kezelitek az olyan embereket, akik egyszer tök kedvesek veletek, a következő alkalommal, minden előzmény nélkül, pedig bunkók?

Figyelt kérdés
Régebben több ilyen ismerősöm volt, most már szerencsére egyre kevesebb, de még mindig nem tudom hova tenni őket, vagy kezelni ezeket a helyzeteket. Többnyire én érzem kínosan magam a durva beszólásaik miatt,

2018. jún. 7. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyeneket kiejteném az ismerőseim köréből, ha lehet, szerencsére ilyen sosem volt. Max. olyan, hogy közbejött neki az élet és hirterlen megszűnt barátnak lenni, ilyen sajna van.
2018. jún. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen ismerősöm, erre szokták mondani, hogy olyan a kedve, amilyen bugyi épp rajta van. Nincs rajta fogás, nem tudsz hozzá igazodni, mert egyik nap még közvetlenül beszélget, másnap alig köszön, és nem tudod, hogy most megbántottad, vagy mi a fene van. Aztán megint megfordul a helyzet. Úgy kezelem, hogy én nem hasonulok a hangulatához, de most már megtartom a távolságot, akkor is, amikor neki épp jobb kedve van.
2018. jún. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jún. 7. 22:25
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy hangulatember, vagy érdekember.

Kerülném a társaságát; nincs nekem erre energiám, hogy azon stresszelni, hogy most vajon "robban -e", és ha robban, vajon mekkorát; és hogy ez megviseljen. Vannak nekem saját kis dolgaim, azokkal kell foglalkoznom, ne rajtam töltse le még az ő gondjait, dolgait, feszkóját is. Nem vagyok én lábtörlő, hogy bárki rajtam élje ki rajtam vezesse le a dühét, az ingerültségét, engem okoljon a rossz hangulata miatt; és lábtörlőnek nézzen, hogy megtaposson, és belém törölje a mocskát, amikor neki van baja. Én is megoldom az enyémeket; ne ragassza át rám a nyomott, feszült, ingerült dühös hangulatát, meg negativitását, mert rányomhatja a bélyegét az én napomra is. Akiben ennyi empátia nincs mások felé, azzal én nem tudnék mit kezdeni, nem is próbálkoznék kapcsolatot kialakítani, igyekeznék elzárkózni előle. Én pl érzékeny vagyok, nem akarom megvárni , amíg egy ilyen megint megsért. Tehát én hagynám őt a csodába; igyekeznék vele minél kevesebbet beszélgetni, ezáltal minél kevesebbet konfrontálódni is.

2018. jún. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
"Fapofával". Rá se bagózom, ha bunkó, amikor meg jópofizna, "atnézek" rajta.
2018. jún. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Fish1 ***** válasza:
80%
Nekem nincsenek ilyenek. Ha lenne és észrevenném rajta, hogy tré hangulatban van, megkérdezném az okát. Ha átmeneti állapot, akkor nem gond, mindenkinek lehetnek nehezebb napjai. Ha rendszeressé válna, akkor korlátoznám a vele töltött időt. Full negatív embereknek nincs helye az életemben, mert lelkileg lehúz az ilyen.
2018. jún. 8. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen emberek, ha tehetem akkor elkerülöm, amúgy mindig távolságtartó és "felszínes", tárgyilagos maradok vele akkor is ha jó kedve van.
2018. jún. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És szerintetek miért csinálják ezt? Nekem is vannak rossz, sőt, néha tényleg siralmas napjaim, de eszembe nem jutna valakibe "belerúgni" emiatt. Ismerősbe főleg nem.
2018. jún. 8. 12:02
 9/10 Fish1 ***** válasza:
100%

A konkrét szituációk ismerete nélkül csak általánosságban tudok arra válaszolni, hogy miért ilyenek:

- rossz napjuk volt, vagy olyan életet élnek, ahol otthon/munkahelyen elnyomják őket, stresszesek és így vezetik le (az ilyenek náluk gyengébb embereknek szólnak be, erősebbel nem kezdenek, mert az ledarálja őket),

- valami miatt idegesíti őket a viselkedésed valamelyik része és ezért oltogatnak,

- látnak benned valami negatív tulajdonságot és így igyekszenek felhívni a figyelmedet rá (ami tegyük hozzá nem egy jó megoldás, kivéve akkor, ha a szép szavakat már nem hallod meg - én voltam már ilyen helyzetben, egy ismerős leoltott, mint a villanyt, elég durván, de akkor mással nem lehetett rám hatással lenni - ma már hálás vagyok neki, mert fontos dologra hívta fel a figyelmemet),

- negatív az életfelfogásuk, valójában saját magukkal nincsenek kibékülve és rád és másokra vetítik ki.


Hirtelen ennyi jutott eszembe. A tények ismeretében te tudod azt, hogy nagyobb valószínűséggel melyik illik rá a te szituációidra.

2018. jún. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mgamban elkönyvelem, hogy eddig is hiba volt velük "barátkozni" és ennyi.
2018. jún. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!