Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem rászoruló, miért...

Aki nem rászoruló, miért veszi el mástól?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy ahol élek, nem rég tettek ki egy adomány dobozt. Abba lehet vinni tartós élelmiszereket, tisztálkodó szereket. A szegényebb családok pedig vehetnek ki belőle. A dobozra rá is van írva, hogy egyszerre legfeljebb 3 dolgot vegyen ki valaki, hogy maradjon másnak is. Viszont ami engem fusztrál az az , hogy van egy család, viszonylag jól is élnek, 3 szobás szép lakás , autó, 3 jól kereső felnőtt. Ez a doboz elég közel van a lakásukhoz, rálátnak az ablakból. Mikor valaki belerak valamit, egyből kimennek és kiveszik maguknak.

Félre értés ne legyen, nekem nem kellene onnan semmi, mert hál Istennek nem vagyok rászorulva, meg amíg ezt meg mem láttam, én is vittem oda élelmiszert. Csak bánt egyrészt az, hogy akiknek jól jönne , az nem kapja meg, másrészt pedig az, hogy gy a gazdagabbak is be vannak csapva, mert ők azt hiszik, hogy segítenek a szegény családokon.

Megmondom őszintén, megfordult a fejemben hogy jelentem az önkormányzaton. Ti nem lennétek ezen kiakadva? Vagy ne is érdekeljen, mert úgysem az enyémet viszik el?


2018. jún. 8. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Mert köcsögök. Én jelenteném is az önkormányzatnál, meg nem is állnám meg szó nélkül az biztos.
2018. jún. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a soknál csak a még több ami jobb... És van akinek nincs gerince.
2018. jún. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az utcában lakik egy cigány család akik rendszeresen kapják az EU segélycsomagokat, pedig kovácsoltvas kerítésük van és kétszintes, rendezett házuk.

Még el is dicsekedett vele amikor mutatta a 10 csomag EU-segély száraztésztát.

Szar az egész segélyrendszer ahogy van.

Kizárólag kézbe szabad adni adományt annak, akiről tudod hogy szüksége van rá. Amint valami szervezet ráteszi a kezét, elfelejtheted azt hogy tényleg egy rászoruló kapja meg.

2018. jún. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
én tuti csinálnék videót és felraknám a netre, hogy égjen a pofájuk
2018. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szóljál rájuk te személyesen! Az ember egy felelős társadalmi lény, ne mástól várd a megoldást. Az önkormányzat nem tud mit csinálni, neked se hiszik el bemondásra, és ők se tudják a családnál bizonyítani.
2018. jún. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is bosszanto... ismerek olyat, aki segelyszervezetnel dolgozik, es hordja haza a csaladjanak a kajat, ruhat, gyereknek jatekot, stb... pedig egyaltalan nem raszorulok.

A helyedben en jelentenem, v magam szolnek rajuk.

2018. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%
Nem mindegy, hogy ki veszi ki? Ha ők nem vinnék el akkor egy segélyen élő cigányhorda vetné rá magát és valljuk be, azokba kár az étel.
2018. jún. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ők sem vérbeli magyarok. Emiatt sem merek nagyon rájuk szólni. Azért gondoltam azt hogy szólok az önkormányzatnál, hátha esetleg ők tudnának valamit csinálni.

Amúgy gondoltam arra is, hogy közösségi oldalon meg osztom amit tudok. Sajnos a kamerázást nem tartom jó ötletnek, mert amilyen rafináltak, még én ütném meg a bokámat hogy sértem a személyiségi jogaikat.

2018. jún. 8. 10:51
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

Pont azért tehetik meg, mert senki nem mer szólni vagy arra vár, hogy más lépjen. A szemlesütött tűrés egyenlő a cinkossággal.

Mit kell rettegni egy felvételtől? Kikockázod a nyomorult képét és mehet fel Youtube-ra, semmiféle jogot nem sért.

Ha meg erre se vagy képes, ne hőbörögj hanem bújj el, de jobbnak se gondold magad ezeknél hiszen tehetnél valamit, mégsem teszel.

2018. jún. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én a te helyedben első körben biztosan kiállnék az adománygyűjtő doboz mellé, és ha megintcsak odapofátlankodna annak a családnak valamelyik tagja, akkor szóvá tenném, lehetőleg úgy, hogy a környezet is hallja az utcán. Igazat megvallva még a kezére is rácsapnék az ilyennek.


Ha pedig ez nem használ, akkor jó ötletnek tartom, amit írtál, hogy jelentsd az önkormányzatnak. Adott esetben még lépi is fognak a megoldás érdekében.

2018. jún. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!