Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért kezdenek el...

Az emberek miért kezdenek el magyarázkodni, ha ellenkező neműnek vesznek valamit a boltban?

Figyelt kérdés
Én férfi vagyok, és többször tapasztaltam már ezt. A minap egy drogériában vettem magamnak hónaljdezodort, erre mellém állt egy kb 35 éves nő és elkezdte nézegetni meg szagolgatni a férfi dezodorokat. Közben elkezdett MAGYARÁZNI halkan, hogy háát ennek biztos nem örülne, ez az illat nem passzol hozzá stb.. de nem ez volt az első alkalom, egy korábbi alkalommal borotvahabot vettem és amikor odaértem hozzájuk meglátott a nő hogy odamentem én is nézni a kínálatot majd hirtelen elkezdte mondani, hogy ez nem lesz neki jó mert érzékeny a bőre stbstb... Őis mondta magába halkan. Aztán elgondolkodtam és eszembe jutott hogy évekkel ezelőtt is tapasztaltam ezeket és rájöttem cikinek érzik ha ellenkező nemű holmikat nézegették,pedig ebben szerintem semmi nincs engem marhára nem érdekel pl ki mit nézeget egy boltban és ahogy észrevettem másokat se nagyon, sokan mégis frusztráltak ilyenkor... Pedig én is nézegettem már férfiként a tisztasági betéteket mert elfogyott a barátnőmnek, és megkért rá vegyek neki. Semmi furát nem éreztem benne és nem kezdtem el magyarázni a körülöttem lévő csajoknak...
2018. jún. 8. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mutatni akarják, hogy nem melegek, transzvesztiták stb.
2018. jún. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Le kell szarni, és kész
2018. jún. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezzel valamilyen szinten szembe mennek a társadalmi normáknak, és ez tudat alatt kényelmetlenül érinti őket. Egy kicsit olyan érzés lehet, mintha tilosban járnának, hiszen az adott termék nem nekik készült, nem hozzá hasonlóak szokták venni, nem nekik van reklámozva, stb.


Racionálisan nézve valóban nincs semmi gáz abban, ha valaki ellenkező neműeknek készült dolgokat nézeget vagy vásárol, de jól be vagyunk idomítva ara, hogy maradjunk a saját térfelünkön (nem is csak ha a nemünkről van szó) ezért kellemetlen lehet ez egyeseknek.

2018. jún. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még 18 voltam, mikor a boltban (nagy önkiszolgáló ABC volt) összefutottam egy ismerős lánnyal, aki csak betétet vett. Teljesen lazán bedobta a kosaramba, én meg pléhpofával fizettem a pénztárnál. Nem volt ebben semmi extra egyikünknek sem.
2018. jún. 25. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én múltkor beszaladtam óvszert venni. Előttem meglátta a néni és a pénztáros középkorú hölggyel rosszallóan kibeszéltek.

A tipikus ilyen fiatalon ezen jár az esze, inkább tanulna stb.

30 éves vagyok és e Férjem az autóban várt, mert a gyerek elaludt és nem akartuk emiatt ki-be kapcsolgatni a hordozót.

Amíg itt tartunk felfogásban, addig sokaknál "ciki" ilyeneket vásárolni.

2018. jún. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én simán vettem egy rakat női ruhàt mikor barátnőm elázott és a csomagtartöban volt mélyen elpakolva a tiszta. Esélytelen volt hogy szakadó esőben kivegyük, mert még az is elázik amit magunkkal se vittünk.

Mögöttem lévő nézett is nagyot hogy minek nekem melltartó, bugyi meg női felszerelés huszon éves srácként. Így megértem hogyha páran félnek hogy rosszra gondolhatnak az emberek. De le kell szrni.

Pénztárost meg hidegen hagyta. Van neki sokkal fontosabb dolga gondolom.


Máskor egy király műbőr dzsekit néztem magamnak árkádban. Asszem a Zarában, de nem biztos. Volt ára de nagyon megtetszett. A pénztárossal váltottam pár szót. Kérdezte hogy a páromnak lessz-e. Mondom nem, nekem. Mondja hogy ez női, onnan tudom hogy a nőinek valahogy máshogy van a cipzárja meg a gombjai felvarrva. Kérdeztem hogy oké, férfiben nincs? Azt mondta nem. De elhoztam. Az emberek 99 százalékának fogalma sincs a varrásról. Azóta is hordom. Mindig csak dicsérték.


Betétet és tampont is simán vennék. Akinek annyira futja IQ-ból hogy nem tudja összetenni a képet hogy nem nekem kell annak a véleményére amúgy se adnák sokat.

Óvszerrel tiniként se volt gondom megvenni. Sose értettem miért parnak rá az emberek. Alkoholt kikérni mindig jobban féltem 18 alatt.


Amit viszont nem vennék azok a szexuális játékszerek. Az egyszerűen nem. De volt olyan ismerősöm aki gond nélkül megkért hogy rendelhet-e hozzám vibrátort, mert hogy otthon ne tudják meg. Először meglepődtem, de igazából olyan lazán mondta mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. Mondtam hogy rendelje meg, de én helyébe nem viszem, akkor eljön érte. És fizesse előre, mert ha a futár pénzt kér én visszaküldetem. Így történt, előre fizette és eljött érte. Diszkrét csomagolásban jött a cucc, "electric device" volt ráírva. Mondjum amennyire én tudom lehetett volna bomba is benne.

2018. jún. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, valahogy beléjük van kódolva, hogy ez kínos, - mint ahogy az is, hogy ezeket a "szokatlan" dolgokat a melegséghez kell kötni, ergo ha egy nő férfi ruhát néz, akkor biztos leszbikus meg ilyenek - és sokszor a környezetükben lévő emberek is furán néznek rájuk, az nem jut eszükbe, hogy csak kíváncsiak vagy ellenkező neműnek vásárolnak.


Nekem nőként nagyobb a lábam az átlagnál, férfi családtaggal mentem vásárolni cipőt. Én keresgéltem a soroknál, ő meg odament a pénztárosnőhöz, hogy tudna-e segíteni, mert 41-es női cipőt keres, aminek nincs olyan nagyon magas a sarka, inkább tornacipős jellegű, vagy ugyanebben a méretben férfi cipőt, nőiesebb fazonban és árnyalatban. A nő úgy nézett rá, mintha kényszerzubbonyban, üvöltözve ugrott volna fel elé a pultra, majd kimérten, mély lenézéssel teli hangon közölte, hogy nincsen. Amikor elé mentem a pultnál és kérdeztem, hogy na tartanak-e itt olyat, a pénztároson látszott, hogy némileg szégyelli magát.

2018. okt. 8. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!